Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Mākslas dienas "Ziedoņdārza stāsti"

2009-04-08

Rīga, 8. aprīlis. Aizsākot Mākslas dienu tradīciju arī vienā no demokrātiskākajiem Rīgas parkiem, Ziedoņdārzā, piektdien, 17. aprīlī no plkst. 14.00, rīdzinieki un Rīgas viesi ir gaidīti Ziedoņdārzā, kur visas dienas garumā norisināsies parka svētki „Ziedoņdārza stāsti”. 

„Lai gan Ziedoņadārza nosaukumu deva tā izveidotājs Andrejs Zeidaks, šī rajona iedzimtie zina tā skaidrojumu. Tas ir īpaši lielais ziemciešu īpatsvars dārza apstādījumos, kas katru pavasari pārsteidz ar savu košo atdzimšanu. Un ziemcieši paplašinātā nozīmē esam arī katrs mēs, šajos platuma grādos dzīvojošie, kuri, neskatoties uz ģeogrāfiskiem, sociālajiem un politiskajiem apstākļiem, ik pavasari mostamies pārsteidzoši mundri un harmoniski.” par pasākuma koncepciju stāsta mākslas zinātniece Ieva Kulakova.

Ar savu romantisko noskaņu, kas radusies jau 30. gadu beigās, Ziedoņdārzs ir uzskatāms arī par vietu, kura kā magnēts ir pievilkusi Latvijas radošās inteliģences pārstāvjus. Šī atraktīvā, Latvijas Kultūras koledžai ģeogrāfiski tuvā vide pasniedzējiem un studentiem ir devusi impulsu veidot tās daudzpusīgu atspoguļojumu, kas 17. aprīlī tiks prezentēts parkā notiekošajās Mākslas dienās „Ziedoņdārza stāsti“.

Svētku centrā būs ap parku dzīvojošo radošo personību – Aivara Vilipsona, Jura Kulakova, Valta Kleina, Ievas Kulakovas, Jāņa Johansona u.c. – stāsti saistībā ar Ziedoņdārzu. Tāpat svētku ietvaros būs iespēja noskatīties vairākus dzejas iestudējumus, laikmetīgās dejas izrādi „Pieradinātie”, kā arī klausīties jauno mūziķu grupu koncertu. Būs aplūkojamas vairākas foto izstādes – „Ziedoņdārza gaismas”, „Ziedoņdārza portreti”, „Viena diena Ziedoņdārzā”, kā arī izstāde „30. gadu reklāmas parodijas” un gleznotāja Ilgvara Zalāna action – painting performances foto un video dokumentācija. Svētku laikā notiks radošas darbnīcas un rotaļas arī parka mazākajiem apmeklētājiem. Savukārt kultūrvēstures interesenti varēs doties gida vadītās ekskursijās pa parku un izzināt Ziedoņdārza noslēpumus.

„Ziedoņdārza stāsti” noslēgsies ar J. Kulakova kantātes „Mīlestībā viļņo krūts” fragmentu atskaņojumu ar autora piedalīšanos.   

Paldies par atbalstu Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijai, Latvijas Mākslinieku savienībai, Rīgas 6. vidusskolai, dzīvojamo māju kompleksam „Ziedoņdārza mājas”, SIA „Eiropas skaņa”, veikalam „Baltijas papīrs” un AAS „Baltikums”.

 

Pēdējās ziņas

2009-04-08 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs Lieldienu brīvdienās būs atvērts pilsētas iedzīvotājiem un viesiem
2009-04-08 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs ir izdevis bukletu ar piedāvājumiem bērnu un jauniešu grupām "1+1=3"
2009-04-08 "Pifa piedzīvojumi" - papildizrāde 24. maijā!
2009-04-08 Diskusiju forums Kultūra un izglītība - 2
2009-04-08 "Pifa piedzīvojumi" dodas viesizrādēs!
2009-04-07 airBaltic palielina lidojumu skaitu maršrutā Palanga-Rīga un vietu skaitu maršrutā no Viļņas uz Rīgu
2009-04-07 Izdots Ūdenstūrisma ceļvedis
2009-04-07 Taksometru patvaļa Rīgā turpinās, airBaltic rīkosies
2009-04-07 FIBA Europa vadība atzinīgi vērtē Latvijas paveikto, gatavojoties Eiropas čempionātam basketbolā sievietēm

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski