Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Cēsu Jaunajā pilī turpināsies rekonstrukcijas darbi

2009-03-26

Cēsis, 26. marts. Aprīlī tiks uzsākta Cēsu Jaunās pils un tajā iekārtotā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja rekonstrukcijas darbu otrā kārta. To paredz pirmdien, 23.martā Cēsu pilsētas domes parakstītā vienošanās ar Valsts Reģionālās attīstības aģentūru par projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” īstenošanu. Projekta ietvaros tiks veikta Pils 3. un 4. stāva rekonstrukcija, pabeigta Pils 2.stāva telpu interjera apdares restaurācija.

Pils 3.stāvā tiks izbūvēta konferenču zāle ar tai pieguļošām telpām un tiks izveidota muzeja apmeklētāju relaksācijas telpa. Izbūvējot 4. jeb bēniņu stāvu, tiks veidota izstāžu zāle – galerija, kura vienlaikus būs piemērota gan izstādēm, gan muzejpedagoģisko programmu un citu izglītojošu nodarbību organizēšanai. Bēniņu stāvā plānota arī bibliotēkas un muzeja pastāvīgās ekspozīcijas „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” izveide, kas būs interaktīvs vēsturiski hronoloģisks stāsts par novada un pilsētas vēsturi un atspoguļos Cēsu pilsētas būtisko lomu visas Latvijas vēsturē. Lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas dažādām iedzīvotāju grupām, Cēsu Jaunajā pilī tiks izbūvēts lifts, kas nodrošinās apmeklētāju pieejamību visos Pils stāvos.

Pēc pilnīgas Pils rekonstrukcijas ar savu piedāvājumu muzejs veicinās Vidzemes kā tūrisma galamērķa atpazīstamību un būs pilsētas vizītkarte - tikšanās vieta, kur organizēt apspriedes, konferences un sanāksmes vietējā, reģionālā un valsts līmenī.

Projekta realizācijas laiks ir 36 mēneši, un atklāšanas svinības pilnībā restaurētajā un rekonstruētajā Jaunajā pilī paredzētas 2012.gada vasarā. Līdz tam laikam apmeklētājiem būs pieejamas Cēsu Jaunās pils pirmā stāva telpas un tur iekārtotās a/s „Cēsu alus” un Jaunās pils atjaunošanai veltītās izstādes. Joprojām apmeklētājiem būs atvērtas arī Cēsu viduslaiku pilsdrupas un Cēsu Izstāžu nams.

Kopējās projekta otrās kārtas izmaksas 2 836 480 latu apmērā tiks segtas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Cēsu pilsētas domes līdzekļiem. ERAF līdzfinansējums   2 363 302.60 LVL apmērā sastāda 85% no kopējā finansējuma.

Projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” pirmā kārta tika pabeigta 2008.gada augustā, kuras ietvaros Pilī tika iesākti restaurācijas un rekonstrukcijas darbi, atjaunota ēkas ārējā fasāde un Pils interjers 1.un 2.stāvā, piešķirot telpām to vēsturisko izskatu, kā arī uzbūvēts Pils apmeklētāju centrs – tūrisma informācijas centrs.

 

 

 

Pēdējās ziņas

2009-03-26 Četrdesmit gadu jubileja leģendārākajai Krievijas grupai "Машина времени” - četrdesmit pilsētas, četrdesmit labākās dziesmas
2009-03-26 Nobalso par savu mīļāko foto akcijas "Cēsis ziemā!" bildi!
2009-03-26 Dziedātāja Diana Krall izdod jaunu albumu "Quiet Nights"
2009-03-26 airBaltic piedāvā plašākas iespējas mājas lapā
2009-03-26 Akcija "Sporto un sildies!"
2009-03-26 Igo piedāvā jaunu singlu "Varbūt kādreiz"
2009-03-26 Grupa FINX dāvina cepumu
2009-03-26 Sanktpēterburga interesējas par Latgales tūrismu
2009-03-25 Noskaidroti iemesli, kāpēc cilvēki mazāk apmeklē restorānus un kafejnīcas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski