Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Laura Mīlbreta gleznu izstāde "Melnā kaste" galerijā "ASūna"

2009-03-20

Rīga, 20. marts. Galerijā „Asūna”, Kalēju ielā 9/11, no 24. marta līdz 6. aprīlim būs APSKATĀMA gleznotāja Laura Mīlbreta izstāde „Melnā kaste”. Izstādes atklāšana notiks 24. martā plkst. 18.00.

Lauris Mīlbrets ir mākslinieks, kurš sevi plašāk pieteica 2003. gadā, saņemot „Profesora Induļa Zariņa” stipendiju glezniecībā. Līdz šim Lauris Mīlbrets ir piedalījies vairākās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, „Melnā kaste” ir gleznotāja trešā personālizstāde.

Izstādes gleznas vieno tēls – piespiedu nolaišanās, bet bez ierastās traģikomiskās gaisotnes, kur „smukā, jaunā” stjuarte nosēdina boingu, kamēr pasažieri pārdzīvo visas savas dzīves un nāves bailes.” Šeit aplūkojami oranžajā „melnajā kastē” fiksētie iespaidi – tēli, celtnes, noskaņas, līdzīgi kā saglabātie lidojuma parametri – ātrums, augstums, sarunas, pārslodze u.c., kas nozīmi iegūst tikai atšifrējot.

Lidmašīna ir transporta līdzeklis, kas pārvieto pasažierus no punkta A uz punktu B, bet pasaule šīs kustības laikā atklājas tikai caur iluminatora lodziņu, kas patiesībā jau neko daudz neatklāj. Iespējams, ka daudzi cilvēki tā arī nodzīvo visu savu mūžu – ceļā no A uz B, veroties uz pasauli caur nelielo iluminatoru. Kaut kur tur ir lielā iespēja.

Piespiedu nolaišanās paredz atkāpes no plāna; tas ir lielais, biedējošais, bet arī daudzsološais notikums. Un rodas iespēja aizbēgt no reisa.
Katram būs pazīstama šī sajūta, kad, lidmašīnai nolaižoties, jūs ieraugāt pilsētu, tās ielas un mašīnas, kas dzīvo savu ikdienišķo, tik ļoti ierasto dzīvi, bet jums tā ir sveša. Attālināta. Tā it kā ir, bet līdz galam nav. Tik īsta un reāla, tik pierasta un saprotama, bet tomēr nepazīstama. Līdzīgas noskaņas valda arī mākslinieka gleznās – idealizēti tēli ar portretiskām iezīmēm, arhitektūras foni, kam pamatā ir reālas celtnes, bet darbos tie jau sāk tuvoties abstrakcijai, un lidmašīnas – kā atgādinājums.

Atsvešinātajos tēlos un vidē tiek noķerti mirkļi un idejas. Lielo iespēju laiks ir aktuāls, bet vai gan kādreiz ir bijis savādāk?

Gleznām nav jāizstāsta skatītājam mākslinieka domas, tās nav pļāpīgs televizors vai radio. Drīzāk gan jānodod noskaņa, idejas un impulsi.

Pēdējās ziņas

2009-03-20 Ar izstādēm aktīvās atpūtas cienītājiem Ķīpsalā atklāj pavasara sezonu
2009-03-19 Pianistes Ievas Ošas un altista Matiasa Maurera koncerts
2009-03-19 MALEK autonoma atvērusi jaunu diennakts autoservisu
2009-03-19 Dailes teātrī top muzikāla drāma "Priekules Ikars"
2009-03-19 "Melo–M" apkārt pasaulei!
2009-03-19 Zemledus makšķerēšanas sacensības "Alūksne 2009"
2009-03-19 Ar izstādēm aktīvās atpūtas cienītājiem Ķīpsalā atklāj pavasara sezonu
2009-03-19 Lemberga Hūtē ziemas prieki vēl tikai šonedēļ
2009-03-18 Vēl divas dienas var piedalīties foto akcijā "Cēsis ziemā!"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski