Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pianistes Ievas Ošas un altista Matiasa Maurera koncerts

2009-03-19

Rīga, 19. marts. Otrdien, 2009. gada 24. martā plkst. 19.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē aicinām uz kamermūzikas koncertu. Tajā muzicēs Austrijā dzīvojošā latviešu izcelsmes pianiste Ieva Oša un viņas kolēģis - austriešu altists Matiass Maurers.

Kamermūziķu atskaņojumā dzirdēsim J.S. Baha Sonāti Sol mažorā, P. Hindemita Sonāti altam un klavierēm un J. Bovena Otro sonāti altam un klavierēm.
Biļešu pārdošana stundu pirms koncerta.
Biļešu cena Ls 2; pensionāriem, studentiem, skolēniem - Ls 1.

Altists Matiass Maurers /Matthias Maurer/ dzimis 1948. gadā Bāzelē, Šveicē. Mūzikas studijas sācis Ženēvas konservatorijā kā vijolnieks, vēlāk vijoli nomainījis pret altu un 1978. gadā ar izcilību absolvējis Rona Golana alta klasi. Paralēli 1978. gadā ieguvis arī lingvistikas grādu Parīzes universitātē.

Pēc studijām ieņēmis pirmā alta amatu Tulūzas Kapitola orķestrī un Karaliskajā Amsterdamas Concertgebow orķestrī, spēlējis solo ar Bernardu Haitinku, Leopoldu Hager, Rikardo Čailī Amsterdamā un Hāgā.

Pasniedzēja gaitas uzsācis kā profesors Svēlinka konservatorijā Amsterdamā. Kopš 1991. gada viņš ir profesors Grācas Mūzikas un mākslas augstskolā. Maurera studenti spēlē tādos orķestros kā Karaliskais Amsterdamas Concertgebow orķestris, Hāgas orķestris, Drēzdenes pilsētas kapela, Štutgartes Dienvidrietumvācijas radio orķestris, Grācas filharmonijas orķestris u.c. Profesora studenti ir vairāku starptautisku konkursu laureāti, piemēram, Brāmsa un Ženēvas starptautiskā mūzikas izpildītāju konkursa uzvarētāji. Maurers ir bijis arī vairāku konkursu žūrijas loceklis.

Maurers pats kā solists piedalījies koncertturnejās un koncertējis kopā ar ļoti daudziem Nīderlandes orķestriem, Lugano radio orķestri, Lozannas kamerorķestri, Zalcburgas Mozarteum orķestri, Londonas kamermūziķiem, Bordo orķestri un Tulūzas Kapitola orķestri. 

Māksliniekam ir ļoti bagāta pieredze kamermuzicēšanā dažādos sastāvos, sākot no duetiem līdz oktetiem, bijis vairāku ansambļu dalībnieks, piemēram, Amsterdamas arfu kvintets, stīgu trio Parkanyi, Companelli Amsterdam. 1996. gadā dibinājis stīgu trio Interarte.

Divus gadus bijis mūzikas festivāla Grācas pavasaris mākslinieciskais direktors.

Ieva Oša  dzimusi Rīgā. Pirmās klavierstundas sākusi apmeklēt 5 gadu un pirmo muzikālo izglītību ieguvusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Vēlāk ar izcilību absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju. Ieva Oša klavierspēli apguvusi pedagoģes Līvijas Kalniņas un profesora Valda Krastiņa vadībā. Koncertmeistaru un kameransambļa klasē mācījusies pie docentes Intas Villerušas un profesores Guntas Sproģes.

Jau studiju laikā I. Oša strādājusi konservatorijā par koncertmeistari profesora Leonīda Vīgnera vadītajā operas klasē, kā arī maestro vadītajā korī Mūza. Savukārt, pēc augstskolas beigšanas darbu konservatorijā turpinājusi kā mācībspēks Vispārējo klavieru katedrā. 1977. gadā Viļņā, būdama konkursa jaunākā dalībniece, kļuvusi par Mikolaja Konstantina Čurļoņa konkursa diplomandi un ieguvusi speciālbalvu par labāko Čurļoņa darbu interpretāciju. Sekojušas balvas vairākos konkursos toreizējā Padomju Savienībā, bet 1987. gadā Austrijā pilsētā Grācā Ieva Oša kļuvusi par 1. starptautiskā Franča Šūberta un XX gadsimta mūzikas konkursa laureāti. Šie panākumi mūziķei deva iespēju saņemt Austrijas izglītības ministrijas stipendiju un divus gadus papildināties Grācas Mūzikas akadēmijā pie profesora Sebastiāna Benda.

1991. gadā Ieva Oša piekritusi darba piedāvājumam Grācas  Mūzikas universitātē flautas, alta un koncertmeistaru klasē. Intensīvs darbs ar studentiem no tā brīža kļuvis par viņas sirdslietu un aicinājumu.

Kopš 2008. gada I. Oša ir koncertmeistare arī vijoles un klarnetes spēles klasē. Kā vispusīga mūziķe  - soliste, koncertmeistare un dažādu kameransambļu dalībniece – Ieva Oša regulāri koncertē Latvijā un Austrijā, piedalās Wien modern un Liepājas pianisma zvaigžņu festivālā. Koncertos ārvalstīs – Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Čehijā, Beļģijā, Šveicē – viņa popularizē latviešu mūziku, savukārt, klausītājus Latvijā iepazīstina ar mazāk zināmajiem austriešu un šveiciešu komponistu skaņdarbiem. Pianiste ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmās flautistes Ditas Krenbergas un pasaulslaveno Vīnes filharmoniķu soloflautista Dītera Flurī pastāvīgā koncertmeistare. Kaut arī Ievas Ošas pastāvīgā dzīvesvieta patlaban ir Austrija, tomēr dažādu Latvijas mūzikas projektu ietvaros (kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, Rīgas kamermūziķiem, flautisti Ditu Krenbergu u.c.) viņa regulāri koncertē dzimtenē. Dziļākā aizraušanās māksliniecei tomēr ir kamermūzika. 2006. gadā Ieva Oša Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu kameransambļa specialitātē.


 

Pēdējās ziņas

2009-03-19 MALEK autonoma atvērusi jaunu diennakts autoservisu
2009-03-19 Dailes teātrī top muzikāla drāma "Priekules Ikars"
2009-03-19 "Melo–M" apkārt pasaulei!
2009-03-19 Zemledus makšķerēšanas sacensības "Alūksne 2009"
2009-03-19 Ar izstādēm aktīvās atpūtas cienītājiem Ķīpsalā atklāj pavasara sezonu
2009-03-19 Lemberga Hūtē ziemas prieki vēl tikai šonedēļ
2009-03-18 Vēl divas dienas var piedalīties foto akcijā "Cēsis ziemā!"
2009-03-18 Starptautiskā lidosta "Rīga" ir trešā straujāk augošā lidosta Eiropā
2009-03-18 Cēsīs notiks Padomju represijās cietušajiem veltīti atceres pasākumi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski