Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Dailes teātrī top muzikāla drāma "Priekules Ikars"

2009-03-19

Rīga, 19. marts. 11. aprīlī - Māras Zālītes un Ulda Marhilēviča muzikālās drāmas Priekules Ikars pirmizrāde ar Arti Robežnieku galvenajā lomā!

Māras Zālītes un Ulda Marhilēviča jaundarbs skatītājus aizvedīs uz 17. gadsimta beigām, kad kalēja smēde kļuva par vietu vienreizējam eksperimentam... Progresīvais Priekules muižas īpašnieks barons Korfs Kurzemes nākotni redzēja augstos vīros no zemas kārtas un gaišos prātos no tumšām būdām.

Jau tūkstošiem gadu cilvēki raugās uz putniem debesīs un sapņo par lidošanu. Sengrieķu teikas vēsta par nesaprātīgo Ikaru, kurš pacēlies pārāk tuvu saulei, kas izkausējusi viņa vaska spārnus. Bet latviešu senās leģendas slēpj stāstu par Priekules muižas neparasto kalēju, kurš apņēmies izkalt spārnus, kas neizkūst saulē. Viņam ir iespēja ievadīt jaunu laikmetu un kļūt par pirmo cilvēku, kas pārvarēs zemes smaguma spēku un paliks dzīvs.

Taču jau senatnē cilvēki zināja, ka cilvēka ģēnija radītā labirinta ģeometrijas skaistumā slēpjas briesmas. Radošais cilvēks, kurš uzdrīkstas būt savādāks, sapņot vairāk, plašāk un augstāk, vienmēr ir apdraudēts. Apkārtējo muižas ļaužu intrigas, skaudība, māņticība un baznīcas ķeceru tiesas apdraud cilvēka prāta vēlmi atrauties no zemes. Bailēs no nezināmā viņi negrib upurēt savu ērto eksistenci neprātīgu ideju īstenošanai. Vienīgais ceļš, kā izbēgt no sava likteņa – tiekties augšup.

Režisors Mihails Gruzdovs Toma, Priekules muižas kalēja lomu uzticējis Artim Robežniekam. Viņa līgavu Dārtu atveidos Ilze Ķuzule, bet baronu Frīdrihu Heinrihu Korfu – Juris Žagars. Pārējās lomās - Gints Andžāns (Ješka), Indra Briķe vai Mirdza Martinsone (Ķerumāte), Akvelīna Līvmane, Esmeralda Ermale vai Ligita Skujiņa (Helēna Korfa), Gints Grāvelis (Ludviķis), Ivars Auziņš vai Valdis Liepiņš (Vagars), Sarmīte Rubule vai Aija Dzērve (Made), Olga Dreģe (Katrīne), Ilze Vazdika (Lizete), Jānis Paukštello (Mācītājs), Juris Bartkevičs (Grobiņas pilsētas galva un soģis), Harijs Spanovskis (Everss), Pēteris Liepiņš (Veiss), Juris Frinbergs (Fabriciuss), Pēteris Gaudiņš (Tiesas sekretārs), Intars Rešetins, Aldis Siliņš, Lauris Dzelzītis, Lauris Subatnieks (Dragūni) un Artūrs Skrastiņš (Sava darba pratējs).

Jauniestudējuma scenogrāfe – Anna Heinrihsone, kostīmus veido Kristīne Abika, gaismu partitūru - Māra Vaļikova. Par mūzikas konsultantu aicināts Juris Vaivods, bet kustību konsultante būs Olga Žitluhina.

Pirmizrāde - 11. aprīlī!
Izrādes - 13., 24. un 25. aprīlī, 13., 14., 15., 20. un 21. maijā, 7. un 9. jūnijā.

 

Pēdējās ziņas

2009-03-19 Pianistes Ievas Ošas un altista Matiasa Maurera koncerts
2009-03-19 MALEK autonoma atvērusi jaunu diennakts autoservisu
2009-03-19 "Melo–M" apkārt pasaulei!
2009-03-19 Zemledus makšķerēšanas sacensības "Alūksne 2009"
2009-03-19 Ar izstādēm aktīvās atpūtas cienītājiem Ķīpsalā atklāj pavasara sezonu
2009-03-19 Lemberga Hūtē ziemas prieki vēl tikai šonedēļ
2009-03-18 Vēl divas dienas var piedalīties foto akcijā "Cēsis ziemā!"
2009-03-18 Starptautiskā lidosta "Rīga" ir trešā straujāk augošā lidosta Eiropā
2009-03-18 Cēsīs notiks Padomju represijās cietušajiem veltīti atceres pasākumi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski