Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Jūgendstila centra muzejā pirmos apmeklētājus gaidīs jau aprīlī

2009-03-13

Rīga, 13. marts. Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas deputāti šodien izbraukuma sēdē apmeklēja namu Rīgā, Alberta ielā 12, lai iepazītos ar darbu gaitu topošajā Jūgendstila centra muzejā. Muzejs tiks atvērts namā, kur jau šobrīd darbojas Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs. Jaunā muzeja pirmās kārtas atklāšana plānota jau aprīlī.

Ar topošā muzeja aprisēm un tā vajadzībām iegādātajiem autentiskajiem priekšmetiem deputātus iepazīstināja arhitekte Liesma Markova. Pagājušajā gadā topošajam muzejam tika piešķirti 57 000 latu antikvāro priekšmetu iegādei. Savukārt virtuālā muzeja skices klātesošiem iezīmēja Jānis Mitrēvics. Šis aizsākums, izmantojot digitālo mēdiju iespējas, palīdzētu piesaistīt muzejam dažādu vecumu auditoriju, īpaši jauniešus. Kā atzina muzeja veidotāji, skolēni būs muzeja mērķauditorija rudens un ziemas sezonā. Vasarā tie būs galvenokārt ārzemju tūristi. Virtuālā muzeja projekta īstenošanai gan jāmeklē finansējums, kas pašreizējā saspringtajā ekonomiskajā situācijā nav paredzēts. Iespējamais risinājums varētu būt ES fondu līdzekļu piesaistīšana.

Rīgas Jūgendstila centra nodaļas vadītāja Agrita Tipāne uzsvēra, ka deputāti topošajās muzeja telpās, kas savulaik bijušas latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklis, ieradušies tieši slavenā arhitekta vārda dienā un vien dažas dienas pēc tam, kad apritējusi viņa 150-gade. Par vienu no topošā muzeja mērķiem izvirzīta K. Pēkšēna atstātā mantojuma popularizēšana. Rīgā pēc viņa projektiem uzcelti 250 nami. Tieši ar viņam piederošas centrālapkures firmas radiatoriem, kas saglabājušies līdz mūsdienām un būs skatāmi muzeja apmeklētājiem, aprīkots viņa dzīvoklis. K. Pēkšēns bijis arī aktīvs sabiedriskais darbinieks – studentu korporācijas “Selonija” dibinātājs un kādu laiku arī Rīgas domnieks.

Visa šī gada gaitā iecerēti dažādi K. Pēkšēnam veltīti sarīkojumi. Bērnu aizsardzības dienā iecerēts rīkot orientēšanās sacensības bērniem, kurās viņiem vajadzēs apzināt jūgendstila objektus, augustā – Pilsētas svētku laikā – līdzīgi kā tas jau notika pērn, jūgendstils iznāks Alberta ielā, bet šodien pirmizrādi piedzīvo projekta “Reseau Art Nouveau Netwok” ietvaros tapusī īsfilma “Jūgendstils un sabiedrība”. Rīgas pilsētas izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” tās bezmaksas seansi notiks līdz 15.martam. Uz filmu īpaši tiek aicināti skolu jaunieši.
 

Pēdējās ziņas

2009-03-13 Olimpiskā centra "Ventspils" viesnīcā sāks darboties jauna kafejnīca "Olimps"
2009-03-13 Viesnīcu un restorānu nozarei jāpiemēro samazinātā PVN likme
2009-03-13 Horeogrāfes Olgas Žitluhinas dejas kompānijas izrāde Dances of the Lost
2009-03-13 Tuvojas pirmizrāde komēdijai "Vakariņas ar muļķi"
2009-03-13 Jūrmala aktīvi piesaista Baltijas valstu tūristus
2009-03-13 Ieelpo pavasari Lemberga Hūtē
2009-03-13 Notiks zemledus makšķerēšanas sacensības "Alūksne 2009"
2009-03-13 Kriss Kornels pārsteidz jaunajā albumā
2009-03-13 Izstāde "Kad Daugava mostas"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski