Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Izveidots Daugavpils Rotko mākslas centra grafiskais standarts

2009-03-13

Daugavpils, 13. marts. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir pabeigusi realizēt Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu „Daugavpils Rotko mākslas centra grafiskā standarta izveide”.

Projekta ietvaros digitālā dizaina uzņēmuma „Dd Studio” vadošie mākslinieki Miks Mitrēvics un Evita Vasiļjeva izveidoja Daugavpils Rotko mākslas centra grafisko standartu, izstrādājot centra mērķiem, būtībai atbilstošu un viegli nolasāmu vizuālo identitāti, kas veicinās topošā centra atpazīstamību.

Tas ir plānots kā multifunkcionāls kultūras un izglītības centrs. Centra galvenā ass ir M.Rotko tēma, bet tas nenozīmē, ka centrā varēs apskatīt tikai viņa oriģināldarbus. Arsenāla ēkā būs M.Rotko oriģināldarbu telpa, kurā tiks izstādīti 4-6 mākslinieka darbi. Tur paredzēts izvietot biogrāfisko zāli, M.Rotko laikabiedru zāli, mākslas izstāžu galerijas, kultūrvēsturiskas ekspozīcijas, semināru un konferenču telpas un citas komponentes atbilstoši izstrādātajai koncepcijai.

Kā svarīga sadaļa ir mākslinieku studiju un rezidenču izveidošana, kurā centrs piedāvās vietu radošam procesam, iespēju dzīvot un strādāt noteiktu , satikties ar citiem māksliniekiem, iespēju iesaistīties radošajos mākslas centra organizētajos projektos – festivālos, semināros, plenēros, pieredzes apmaiņas darbnīcās utml.

Daugavpils M.Rotko mākslas centra grafiskais standarts ietver logotipa, krāsu paletes un fontu, lietvedības un komunikāciju dizaina izstrādi, kā arī visu elementu pielietojuma aprakstu.

Daugavpils M. Rotko mākslas centra izveides sākumposmā, vizuālās identitātes izveide ir svarīgs posms centra tapšanā. Veidojot grafisko standartu, tika ņemtas vērā aktuālākās tendences dizaina un krāsu pielietojumā ziņā un rezultātā tiks radīta vizuālā identitāte, kas pauž Rotko mākslas centra būtību.

Daugavpils cietokšņa teritorijas attīstības potenciāls, kā arī Arsenāla telpu piemērotība mākslas galerijas, mākslinieku studiju un konferenču telpu izveidei, kopā rada vēl nebijušu iespēju radīt unikālu piedāvājumu ne tikai Daugavpils un Latgales tūrisma industrijā, bet arī Latvijas tūrisma tirgū kopumā. Iespēja izvietot slavenā mākslinieka oriģināldarbus, pie kam viņa dzimtenē, ļauj izveidot mākslas centru ar Eiropas un visas pasaules nozīmi.

 

Pēdējās ziņas

2009-03-13 Olimpiskā centra "Ventspils" viesnīcā sāks darboties jauna kafejnīca "Olimps"
2009-03-13 Viesnīcu un restorānu nozarei jāpiemēro samazinātā PVN likme
2009-03-13 Horeogrāfes Olgas Žitluhinas dejas kompānijas izrāde Dances of the Lost
2009-03-13 Tuvojas pirmizrāde komēdijai "Vakariņas ar muļķi"
2009-03-13 Jūrmala aktīvi piesaista Baltijas valstu tūristus
2009-03-13 Ieelpo pavasari Lemberga Hūtē
2009-03-13 Notiks zemledus makšķerēšanas sacensības "Alūksne 2009"
2009-03-13 Kriss Kornels pārsteidz jaunajā albumā
2009-03-13 Izstāde "Kad Daugava mostas"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski