Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Izstādē "VIVATTUR 2009" veiktās aptaujas rezultāti

2009-03-11

Liepāja, 11. marts. Starptautiskās tūrisma izstādes „VIVATTUR 2009” (Viļņa, Lietuva) laikā Liepājas pilsētas un rajona stenda darbinieki veica apmeklētāju anketēšanu, lai noskaidrotu potenciālo Liepājas viesu vēlmes, apmeklējot mūsu pilsētu.

Anketēšanas mērķis bija apzināt galvenos motīvus, kādēļ Lietuvas iedzīvotāji vēlas apmeklēt Liepāju un kur viņi meklē informāciju par tūrisma piedāvājumu – naktsmītnēm un brīvā laika pavadīšanas iespējām.

Izstādes laikā tika aptaujāti gandrīz 400 respondentu. Kā liecina aptaujas dati, salīdzinoši daudzi Lietuvas iedzīvotāji (59% no aptaujātajiem) līdz šim nav bijuši Liepājā, tātad arī šogad varam cerēt, ka tūristu skaits no Lietuvas pieaugs tāpat, kā tas ir noticis iepriekšējos gados.

Mazliet negaidītas bija Lietuvas iedzīvotāju atbildes uz jautājumu – kā viņi vislabprātāk gribētu pavadīt laiku Liepājā. No piedāvātajiem variantiem respondentiem visinteresantākā likās atpūta pie jūras (25% atbilžu) un pilsētas apskate (25% atbilžu). Tām sekoja aktīvās atpūtas piedāvājuma izmantošana (17% atbilžu); 4.vietā popularitātes ziņā ierindojās Karostas un Karostas cietuma apskate, kā arī SPA pakalpojumu izmantošana (pa 12% katrai atbildei). Vismazāko popularitāti iemantoja kultūras un sporta pasākumu apmeklēšanas iespējas (9% atbilžu).
 
Uz jautājumu par viesnīcu izvēles kritērijiem par nozīmīgāko viennozīmīgi tika atzīta cena (38% atbilžu), tam seko draugu un radinieku ieteikumi (22%), par vienlīdz svarīgiem kritērijiem tika atzīti attālums līdz jūrai un piedāvātā komforta līmenis (pa 20% atbilžu).

Tūrisma biroja darbiniekiem visaktuālākais jautājums bija – kur Lietuvas iedzīvotāji meklē informāciju par Liepājas tūrisma piedāvājumu. Un atbildes uz šo jautājumu nebija pārsteigums – pirmajā vietā viennozīmīgi izvirzījās interneta resursi (69% atbilžu), tam kā informācijas sniedzēji sekoja tūrisma aģentūras, tūrisma informācijas centri un žurnālistu sagatavotie raksti preses izdevumos.

Apkopotā informācija ļauj tūrisma biroja darbiniekiem izvērtēt līdzšinējās Liepājas popularizēšanas aktivitātes Lietuvā un gan saturiski, gan tehniski plānot turpmākos veidus, kā informāciju par mūsu tūrisma piedāvājumu nogādāt līdz Lietuvas iedzīvotājiem, lai viņus pēc iespējas vairāk rosinātu apmeklēt Liepāju.
 

Pēdējās ziņas

2009-03-11 Grupa "Машина времени" jubilejas turnejas ietvaros uzstāsies Rīgā
2009-03-11 Tiek aktualizēts piedāvājums jaunlaulātajiem
2009-03-11 Karostas cietums - viena no spoku apsēstākajām vietām pasaulē
2009-03-11 De Phazz ieraksta albumu kopā ar orķestri
2009-03-11 Līdz kafejnīcas Leningrad jubilejai tikai nedēļa!
2009-03-11 Lauku tūrisms Eiropas un pasaules tūristiem
2009-03-11 Uz izrādi "Punktiņa un Antons" Dailes teātrī - ģimenes biļete
2009-03-10 Lidojumi ar paraplānu Daugavpilī
2009-03-10 Latvijas lauku tūrisma konference

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski