Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas lauku tūrisma konference

2009-03-10

Rīga, 10. marts. 2009. gada 11. martā Asociācija "Lauku ceļotājs" rīko gadskārtējo Latvijas Lauku tūrisma konferenci. Pieteikušies vairāk kā 250 dalībnieki – lauku tūrisma uzņēmēji, pašvaldību, ministriju, aizsargājamo dabas teritoriju administrāciju pārstāvji, mācību iestāžu pasniedzēji un studenti, kā arī citi interesenti.

Konference notiek Rīgā, viesnīcā Maritim Park hotel, Slokas ielā 1. Konferences programma: http://www.celotajs.lv/cont/conf/conference/90311-LCRT/program.html
Pirms pasākuma, plkst. 10:00 notiks preses konference un mediju pārstāvjiem būs iespējas intervēt konferences dalībniekus.

Konferences pamattēma – kā panākt tūrisma pieaugumu, attīstot dabas tūrismu aizsargājamās dabas teritorijās. Runāsim par to, kas tūrisma jomā pozitīvs paveikts un kas vēl būtu jādara, lai tūristu laukos būtu vairāk.

Visā Eiropā šobrīd ekonomiskie rādītāji pasliktinās un vārds „krīze” tiek pieminēts visur, sagaidot, ka ekonomiskā lejupslīde vēl turpināsies. Taču katra krīze rada jaunas iespējas. Tūrisms un ceļošana ir daļa no  Eiropas iedzīvotāju dzīvesveida. Samazinoties ienākumiem, cilvēki nepārstās ceļot, tikai izvēlēsies savam budžetam atbilstošus ceļojumus. Un šī ir lauku tūrisma iespēja!

Lauku tūrisma uzņēmēju rīcībā ir resursi, lai piedāvātu konkurētspējīgus tūrisma produktus: daba, autentiskums, veselīga vide, aktīvais tūrisms, individuāla uzmanība katram klientam. Mūsu iespēja lauku tūrismā ir piesaistīt to Eiropiešu uzmanību, kas savā atvaļinājumā joprojām vēlas doties uz ārvalstīm, un meklē kvalitatīvu piedāvājumu par labu cenu. Sagaidām, ka arī Latvijas iedzīvotāji savus ceļojumus pielāgos budžeta iespējām. Tradīcija ceļot uz ārzemēm vēl nav tik stipra un masveidīga kā „vecajās” Eiropas valstīs, līdz ar to populārāka varētu kļūt brīvdienu iespēju izmantošana tepat Latvijā.
 
Konferenci atklās līdzšinējais Vides ministrs Raimonds Vējonis un Eiropas parlamenta deputāts Aldis Kušķis; tās ievaddaļā tiks sveikti trīs 2008. gada labākie lauku tūrisma saimnieki.

Asociācijas prezidente Asnāte Ziemele sniegs pārskatu par Lauku tūrisma attīstību Latvijā 2008. gadā un raksturos perspektīvas attīstībai. Galvenās tēmas:

-    kas panākts birokrātijas atvieglojumos un kas vēl traucē lauku tūrisma      uzņēmējdarbībai
-    kā ekonomiskā krīze ietekmē lauku tūrisma pakalpojumu cenas
-    klientu pieprasījuma izmaiņas, ko viņi sagaida no brīvdienām laukos
-    plānotie Lauku ceļotāja mārketinga pasākumi 2009.gadā
-    Lauku ceļotāja īstenotie ES projekti un to konkrētais ieguldījums lauku tūrisma attīstībai, tūristu skaita pieaugumam

Konferencē TAVA pārstāvis iepazīstinās ar Tūrisma attīstības valsts aģentūras mārketinga aktivitātēm un pasākumu plāniem.

Par tūrisma attīstību un produktu plānošanu dabas teritorijās stāstīs Latvijas Dabas fonda pārstāvis Andris Klepers, iepazīstinot ar projektu „Ilgtspējīga dabas resursu izmantošana un apsaimniekošana Natura2000 teritorijās- populāros un potenciālos tūrisma galamērķos”. (Projekts finansēts ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu granta palīdzību no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas).

Viens no projekta galvenajiem rezultātiem būs tūrisma attīstības plāni Natura2000 teritorijām: Rāznas nacionālajam parkam, Vidzemes piekrastei, kas ietilpst Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, Abavas senlejas dabas parkam un Dvietes palienes dabas parkam. Tiks izveidotas vadlīnijas dabas objektu apsaimniekošanai un izmantošanai tūrisma piedāvājumā; sagatavoti 5 tūrisma ceļveži (pārgājienu, ūdenstūrisma, dabasskatu,


velo – Latvijā un dabas tūrisma ceļvedis Baltijā), organizēta Baltijas valstu dabas tūrisma konference par tūrisma attīstības perspektīvām Natura2000 un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Baltijā.

Konferences otrā daļa tiks veltīta praktiskiem jautājumiem – kā varam izmantot aizsargājamās dabas teritorijas un attīstīt konkrētus dabas tūrisma produktus. Juris Smaļinskis stāstīs par resursu izmantošanas labās prakses piemēriem Latvijas laukos, ĪADT un Natura2000 teritorijās un par projektu, kura ietvaros tiks noteikts tūrisma ekonomiskais efekts noteiktā teritorijā kā tūrisma galamērķī. Projekts „Vides politikas un pārvaldības priekšlikumu izstrāde, demonstrējot tūrisma attīstības  ieguvumus vides, sociālajā un ekonomikas jomā Slīteres nacionālajā parkā – Natura 2000 teritorijā” tiek īstenots ar EK LIFE+ programmas
atbalstu. Projekta mērķis ir izstrādāt ieteikumus tūrisma attīstības un dabas aizsardzības politikas un normatīvajiem dokumentiem, balstoties uz tūrisma ietekmes monitoringa rezultātiem Slīteres nacionālajā parkā.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta pārstāvji stāstīs par savu sadarbības pieredzi ar tūrisma uzņēmējiem. Sekojoši ar savu “veiksmes stāsta” pieredzi iepazīstinās četri naktsmītņu saimnieki, kas specializējušies katrs savā jomā un piesaista tūristus ar profesionāli izstrādātiem piedāvājumiem:
-    SIA "Jūras laivas" - ūdenstūrisma produktu veidošana
-    Viesu māja "Nītaures dzirnavas" - sadarbība ar apkārtējiem uzņēmējiem
-    z/s "Piekūni" - dabas taku veidošana, maršruti dabā Vestienā un Gaiziņkalna dabas parkā
-    Ludzas amatnieku centrs - tradicionālā amatniecība tūrisma piedāvājumā

Konferences noslēgumā tiks prezentēts jaunais naktsmītņu katalogs "Atpūta laukos 2009 - 2010".

Konferenci līdzfinansē:

Pasākums daļēji finansēts ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu granta palīdzību no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas projektā „ Ilgtspējīga dabas resursu izmantošana un apsaimniekošana Natura2000 teritorijās - populāros un potenciālos tūrisma galamērķos”

Pasākums daļēji  finansēts  ar EK LIFE+ programmas projektā  „Vides politikas un pārvaldības priekšlikumu izstrāde, demonstrējot tūrisma attīstības  ieguvumus vides, sociālajā un ekonomikas jomā Slīteres nacionālajā parkā – Natura 2000 teritorijā”  (LIFE07 ENV/LV/000981 „POPLPROP-NATURA”)                      

Vides ministrija

Eiropas Parlamenta ETP – ED darba grupa   

Latvijas Tūrisma attīstības aģentūra    

Pēdējās ziņas

2009-03-10 Lidojumi ar paraplānu Daugavpilī
2009-03-10 airBaltic februārī pārvadā par 3% vairāk pasažieru nekā pērn
2009-03-10 Iepazīsim Rāznas nacionālo parku, ceļojot zirga pajūgā
2009-03-10 Top rokopera bērniem
2009-03-10 Ģērmanis dāvina Liepājai izstādi "Sievietes un ziedi"
2009-03-10 Koncerts Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā
2009-03-10 "Rīgas mākslas telpā" tiks demonstrēta filma "Jūgendstils un sabiedrība"
2009-03-10 Pasaules Ūdens diena Slīteres nacionālajā parkā
2009-03-06 32.Latvijas puķu draugu saiets Apē 2009. gadā 18.jūlijā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski