Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Iepazīsim Rāznas nacionālo parku, ceļojot zirga pajūgā

2009-03-10

Rāzna, 10. marts. Viens no Rāznas nacionālā parka izveidošanas mērķiem ir saglabāt kultūrvēsturiskās un ainaviskās vērtības, kā arī veicināt teritoriju nenoplicinošu saimniecisko attīstību, dabas tūrismu un ekoloģisko izglītību. Saglabātās zirgu turēšanas un izmantošanas tradīcijas ir teritorijas viena no raksturīgākajām iezīmēm, kas būtu izmantojama arī tūrisma piedāvājumā.

Piektdien, 6.martā Mākoņkalna pagasta Lipuškos notika Rāznas nacionālā parka administrācijas, parka teritorijā dzīvojošo zirgu īpašnieku un Latvijas dabas fonda pārstāvju kopīga sapulce „Zirga kā novada tradicionālās lauku vides sastāvdaļas nozīme tūrisma piedāvājuma dažādošanā”.

Dalībniekiem bija iespēja iepazīt vienam otru, dalīties idejās par zirgu izmantošanu tūrisma piedāvājumā, balstoties gan uz personīgo iniciatīvu, gan ierosmi smeļot Latvijas dabas fonda sabiedrisko attiecību speciālista un Vidzemes augstskolas mācību spēka Andra Klepera prezentācijā par zirgu izmantošanas pieredzi tūrismā ārvalstīs un tepat Latvijā.

Podnieks Evalds Vasilevskis iepazīstināja ar izstrādāto Rāznas nacionālā parka apskates maršrutu zirga pajūgā, kuru varētu paplašināt, sadarbojoties ar citiem zirgu īpašniekiem kaimiņu pagastos.

Ar Latgales zirgkopības tradīcijām, Latgales rikšotāja priekšrocībām un izmantošanas iespējām pajūgu braukšanā un apmeklētāju piesaistē iepazīstināja „Rudo kumeļu pauguru” saimniece.

Notika arī praktiskas un zirgkopībā nepieciešamas informācijas apmaiņa starp dalībniekiem, kas pierāda, ka arī Rāznas nacionālā parka robežu ietvaros iedzīvotāju tikšanās var būt gan rosinošas, gan noderīgas saimnieciskās darbības dažādošanai, savstarpējas sadarbības un dabai draudzīga tūrisma attīstībai.

Nozīmīgākais sapulces rezultāts ir vairāku dalībnieku izteiktā atziņa, ka nevis plānošanas dokumenti vai stratēģijas nosaka teritorijas attīstību, bet gan katra paša iniciatīva un vēlme darboties.

 
 

Pēdējās ziņas

2009-03-10 Lidojumi ar paraplānu Daugavpilī
2009-03-10 Latvijas lauku tūrisma konference
2009-03-10 airBaltic februārī pārvadā par 3% vairāk pasažieru nekā pērn
2009-03-10 Top rokopera bērniem
2009-03-10 Ģērmanis dāvina Liepājai izstādi "Sievietes un ziedi"
2009-03-10 Koncerts Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā
2009-03-10 "Rīgas mākslas telpā" tiks demonstrēta filma "Jūgendstils un sabiedrība"
2009-03-10 Pasaules Ūdens diena Slīteres nacionālajā parkā
2009-03-06 32.Latvijas puķu draugu saiets Apē 2009. gadā 18.jūlijā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski