Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Apstiprināts Ventspils Tūrisma informācijas centra budžets 2009.gadam

2009-03-06

Ventspils, 5. marts. 2009.gada februārī apstiprinātais Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centra (TIC) budžets paredz nozīmīgu atbalstu ar tūrisma jomu saistītām mazās un vidējās uzņēmējdarbības nozarēm – naktsmītņu, sabiedriskās ēdināšanas, transporta un tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem. No 138 706 LVL pašvaldības asignējumi sastāda  124 157 LVL.

Ventspils pašvaldība arī 2009.gadā turpinās Ventspils kā pievilcīgas apmeklējuma  vietas reklamēšanu. Laikā, kad iedzīvotāji samazina tēriņus un arvien rūpīgāk izsver ceļojuma ilgumu un galamērķi, starp valstīm un pilsētām saasinās konkurence par apmeklētāju jeb tūristu piesaistīšanu. Atsevišķi viena kafejnīca vai viesnīca ierobežoto resursu dēļ nevar atļauties apmaksāt dalību starptautiskās izstādēs, nodrošināt plašu reklāmas kampaņu Latvijā un ārvalstīs.

TIC budžetā 3676 LVL paredzēti dalībai starptautiskās tūrisma izstādēs Viļņā, Tallinā, Berlīnē un Rīgā. Izstāžu laikā iespējams uzrunāt ne tikai ceļotājus, bet arī tūrisma pakalpojuma sniedzējus, kuru darbība var nodrošināt apmeklētāju plūsmu uz Ventspili – tūrisma operatorus, gidus, skolotājus, tūrisma firmu menedžerus u.c. Izstādēs tiek izplatīti gan pašvaldības, gan Ventspils tūrisma uzņēmumu sagatavotie reklāmas materiāli.

Nozīmīga loma tūristu, īpaši ārvalstu, piesaistīšanai ir sadarbībai ar Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA), Kurzemes tūrisma asociāciju (KTA), Latvijas Tūrisma Aģentu Asociāciju (ALTA) un Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociāciju „LATTŪRINFO”. Tūrisma informācijas centrs nodrošina Ventspils tūrisma piedāvājuma jaunumu iekļaušanu TAVA un KTA drukātajos izdevumos. Patiecoties kopīgi organizētajām ārvalstu žurnālistu darba vizītēm un viņu publicētajiem ceļojumu aprakstiem, ārvalstu ceļotājus iespējams uzrunāt daudz emocionālāk, viešot lielāku uzticību. Vizīšu organizēšanai paredzēti 1070 LVL. Laba sadarbība izveidojusies arī ar vietējo mediju pārstāvjiem. Tā piem., ik nedēļu Kurzemes radio skan „Ventspils tūrisma ziņas”.

Ventspils popularizēšanai drukātajos izdevumos paredzēti 54793 LVL. Jau trešo gadu plānots izdot speciāli bērniem un jauniešiem domātu brošūru, bet Ventspils tūrisma karte un brošūra „Ventspils – pilsēta ar rītdienu” iznāks devīto reizi. Ventspils tūrisma karte tiek izdota latviešu, krievu, angļu un vācu valodā. Brošūra līdz šim iznākusi to astoņu valstu valodās, kuras uzskatāmas par Ventspils svarīgākajiem tūrisma tirgiem – latviešu, lietuviešu, igauņu, krievu, vācu, angļu, franču un zviedru valodās. Tajā var atrast informāciju ne tikai informāciju par pilsētas apskates objektiem, to darba laikiem un pasākumu kalendāru, bet arī naktsmītņu un ēdināšanas uzņēmumu reklāmas. Brošūras ir pieejams arī Latvijas vēstniecībās un tūrisma informācijas centros kā Latvijā, tā ārvalstīs. Tās nopērkamas tūrisma objektos, kioskos un grāmatnīcās. Kā katru gadu ik mēnesi ventspilnieku un viesu ērtībai Tūrisma informācijas centrs sagatavos un izdos pilsētas notikumu kalendāru latviešu, krievu un angļu valodā.

Plānots, ka 2009.gadā jau astoto gadu iznāks Ventspils Tūrisma avīze, kura kā bezmaksas pielikums tiek izplatīta lielākajos Latvijas, Lietuvas un Igaunijas laikrakstos. Izdevums bagāts ar aprakstiem par pilsētu un krāšņām fotogrāfijām. Bezmaksas avīzes izplatīšana izrādījusies ļoti veiksmīga tūristu piesaistei, īpaši no Lietuvas. Kopš avīzes iznākšanas Lietuvas ceļotāju skaits pieaudzis vairāk kā 30 reizes.

Lai visus izdevumus nodrošinātu ar kvalitatīvu fotomateriālu, plānots organizēt ikgadējo Ventspils fotoattēlu konkursu. Konkursa organizēšanai, uzvarētāju apbalvošanai un fotogrāfiju iepirkšanai paredzēti 1395 LVL. Fotogrāfijas tiks izmantotas arī Ventspils kalendāra izdošanai.

Tūrisma informācijas centrs uztur Ventspils naktsmītņu datu bāzi. Lai konstatētu stāvokli izmitināšanas pakalpojumu jomā un noteiktu labākos, jau trešo gadu paredzēts rīkot naktsmītņu konkursu. Kā atzīst paši dalībnieki, konkurss veicina uzņēmumu sniegto pakalpojumu kvalitātes un darbinieku profesionalitātes paaugstināšanos, sniedz atbalstu labāko naktsmītņu popularizēšanā.

Labu sadarbību un informācijas apmaiņu starp uzņēmējiem un pašvaldības speciālistiem nodrošina ikgadējā Ventspils tūrisma konference. 2009.gadā tā notiks astoto reizi. Konferencē pašvaldības vadība un speciālisti iepazīstina ar jaunumiem pilsētas attīstībā, kā arī uzklausa tūrisma uzņēmēju priekšlikumus un ierosinājumus.

Tūrisma informācijas centra speciālisti nodrošina informācijas pieejamību arī šobrīd ļoti populārajā interneta vidē. Regulāra sadarbība izveidojusies ar apmēram 30 mājas lapām un portāliem. Savukārt Ventspils uzņēmējiem pašvaldības izveidotajā mājas lapā www.tourism.ventspils.lv informāciju iespējams ievietot bez maksas, un tās tulkošanu angļu un krievu valodā veic TIC speciālisti.

Tūrisma informācijas centrs strādā visu gadu septiņas dienas nedēļā. Ar centra speciālistiem iespējams sazināties arī pa telefonu, e-pastu un Skaip.

 

Pēdējās ziņas

2009-03-06 Rīgas mākslas telpā notiks dejas izrāde "Dances of the Lost"
2009-03-06 "Drakula. Svešās asinis" - pēdējā izrāde!
2009-03-06 Romantisku dziesmu koncerts Divi skatieni
2009-03-06 Saulkrastos ar koncerta programmu viesosies dziedātājs Igo
2009-03-06 Sagaidām pavasari ar dziesmām par puķēm
2009-03-06 Latvijas čempionāts un Užavas alus balvas izcīņa virves vilkšanā
2009-03-06 Olimpiskā centra "Ventspils" sveiciens sievietēm 8.martā
2009-03-06 Otrajā ceturksnī Tallink apkalpoto pasažieru skaits palielinājies par 15%
2009-03-06 Talsu novada muzejā jauno grafiķu izstāde

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski