Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas pilsētas dome iebilst pret antireklāmu

2009-03-03

Jūrmala, 3. marts. „Jūrmalas pilsētas dome pilnībā atbalsta Latvijas Ārlietu ministrijas pieprasījumu Igaunijas valsts iestādēm nekavējoties atsaukt ieteikumus iedzīvotājiem atturēties no Latvijas un Jūrmalas apmeklēšanas paaugstināta saslimšanas ar A vīrushepatītu riska dēļ. Pateicoties šim pieprasījumam, Igaunija ir atsaukusi savu paziņojumu, tomēr šis incidents ir atstājis negatīvu iespaidu uz Latvijas un Jūrmalas tēlu. Igaunijas paziņojums faktiski uzskatāms par negodīgu konkurences cīņu, kas iedragā Baltijas valstu sadarbību un vienotību krīzes apstākļos,” uzskata Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Urbanovičs.

Jūrmalas uzņēmēji, it īpaši viesu mītnes un Līvu akvaparks, ļoti izjūt tūristu skaita samazinājumu tūlīt pēc tendenciozajiem paziņojumiem Igaunijas medijos. Tika atsaukti desmitiem iepriekšējo pieteikumu, kas rada nopietnus zaudējumus tūrisma industrijai. Lai arī atsaukta, šī maldīgā informācija ir atstājusi sekas, kuras vēl ilgāku laiku izjutīs Jūrmalas tūrisma biznesa uzņēmumi.

Pagājušajā nedēļā Igaunijas Veselības aizsardzības inspekcija ieteica skolēniem šopavasar nedoties ekskursijās uz Latvjiu, jo esot pārāk liela iespēja inficēties ar A hepatītu, turklāt kā viena no riskantākajām vietām tika minēta tieši Jūrmala. Videoklipā par nepieciešamību vakcinēties pret A hepatītu, kas tiek demonstrēts Igaunijas televīzijā, nepārprotami kā potenciālais infekcijas avots tiek norādīta Latvija un konkrēti akvaparks, kas Latvijā ir tikai viens, proti, „Līvu akvaparks” Jūrmalā.

„Pasaules Veselības organizācija nekad nav izsludinājusi ieteikumus atteikties no braucieniem uz citām valstīm A hepatīta izplatības dēļ, it sevišķi, ņemot vērā, ka A hepatīts ir plaši izplatīta infekcija vairākās valstās, uz kurieni bieži dodas tūristi no ES valstīm,” Jūrmalas pilsētas dome uzzināja Sabiedrības veselības aģentūrā (SVA). „Saskaņā ar Starptautiskajiem veselības aizsardzības noteikumiem par šādu lēmumu dalībvalstīm būtu jāpaziņo Pasaules Veselības organizācijai. Tūrisma ierobežojumi parasti saistīti ar bīstamo infekcijas slimību izplatību (piemēram, SARS), bet citu infekcijas slimību gadījumos sabiedrības veselības institūcijas sniedz ieteikumus par profilaksi, piemēram, A hepatīta gadījumā – higiēnas ievērošanu un vakcināciju.”

SVA arī atgādina, ka visbiežāk A hepatīts izplatās no cilvēka uz cilvēku tieša kontakta ceļā vai ar sadzīves priekšmetiem, kā arī dzerot ūdeni vai lietojot uzturā inficētus projektus. Tas nozīmē, ka viesnīcas un akvaparks ar saviem stingrajiem sanitārajiem noteikumiem nav paaugstināta riska zona, ja vien cilvēks pats ievēro elementārus higiēnas pasākumus – mazgā rokas un nelieto kopējus traukus.

Pēc SVA datiem Jūrmala nav starp Latvijas infekcijas perēkļiem, kur konstatēts visvairāk saslimušo ar A hepatītu. 

Pēdējās ziņas

2009-03-03 Liepāja starptautiskā tūrisma izstādē Viļņā
2009-03-03 Sarunas par kopuzņēmuma nodibināšanu Jaunās Starptautiskās lidostas "Rīga" celtniecībai turpinās ar konsorciju TAV/Skonto būve
2009-03-03 Nirnbergas Mākslas akadēmijas izstāde Nürnberg - Rīga
2009-03-03 No 5. marta - Dailes teātrī biļetes uz maija un jūnija izrādēm
2009-03-03 Atklāta Latvijas vēstniecība Ēģiptes Arābu Republikā
2009-03-02 Projekta "Viens atvaļinājums - divas valstis" ietvaros labiekārtos Ventspils pludmali
2009-03-02 Latvijas Nacionālais teātris. Aiz priekškara
2009-03-02 Latvijas lauku tūrisma konference
2009-03-02 Ārlietu ministrija izsludina drošas ceļošanas mēnesi!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski