Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Sarunas par kopuzņēmuma nodibināšanu Jaunās Starptautiskās lidostas "Rīga" celtniecībai turpinās ar konsorciju TAV/Skonto būve

2009-03-03

Rīga, 3. marts. VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” ir pieņēmusi lēmumu turpināt sarunas ar TAV Airport/SIA „Skonto būve” par kopuzņēmuma izveidošanu Jaunās starptautiskās lidostas „Rīga” attīstībai.

VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” pieņemtais lēmums paredz turpināt sarunas ar TAV Airport/ SIA „Skonto būve” konsorciju par līguma noteikumiem un savstarpējās sadarbības modeļa pamatprincipiem, stingri ievērojot pašas lidostas un valsts interešu aizsardzību, kā arī nodrošinātu nepieciešamā finansējuma piesaisti projekta realizācijai bez valsts un starptautiskās lidostas „Rīga” garantijām.

„TAV Airports Holding” prezidents Sani Seners (Sani Sener) apliecināja gatavību uzsākt jaunās lidostas termināļa būvniecību līdz 2010. gada vidum un ekspluatācijā nodot pirmo kārtu 2012. gada jūnijā.

VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters uzsver: „Privātais partneris, kurš gatavs ieguldīt vairākus simtus miljonus eiro bez valsts garantijām un nodrošinājuma – tas ir apbrīnas vērts sasniegums. Mēs turpināsim sarunas ar „TAV Airport Holdings/SIA „Skonto būve” par sadarbības noteikumiem. Es stingi pastāvu un nodrošināšu valsts interešu ievērošanu.”
Jaunās lidostas „Rīga” celtniecība un partnera investīcijas sasniegs aptuveni 200 – 250 miljonus eiro. „Taču daudz būtiskāka ir šī projekta netiešā ietekme uz Latvijas tautsaimniecību, radot jaunas darbavietas un radot labvēlīgus apstākļus apkārtesošās industrijas attīstībā, viesnīcu, tūrisma, transporta industrijai un citu pakalpojumu sniedzēju nozarēm”, uzsver Krišjānis Peters.

Iepazīstoties ar iesniegtajiem piedāvājumiem, kā arī veicot pārrunas ar visiem konkursa dalībniekiem, VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” konstatēja, ka pretendenta TAV Airport/SIA „Skonto būve” konsorcija piedāvājums ir detalizētāks un sniedz precīzu un skaidru piedāvājumu Jaunās starptautiskās lidostas „Rīga” aviācijas un ne - aviācijas biznesa attīstībai.

TAV Airport/SIA „Skonto būve” redz Jauno starptautisko lidostu „Rīga” kā Ziemeļeiropas vadošu tranzīta lidostu un piedāvā nodrošināt tās attīstību, projektēšanu, būvniecību, apsaimniekošanu un uzturēšanu.

„TAV Airports Holding” prezidents Sani Seners (Sani Sener) preses konferencē teica: „Mums šis projekts ir svarīgākais visā reģionā. „TAV Airports Holdings” ir veiksmīga pieredze vairāk nekā 10 lidostās visā pasaulē. Pateicoties vienotai vadībai, unikālai pārvaldes struktūrai, veiksmīgai sadarbībai ar vadošajām pasaules finanšu institūcijām. Mums ir sadarbība ar 300 lidsabiedrībām, kuras mēs atvedīsim uz Rīgu, padarot Rīgu par Eiropas un Āzijas satikšanās vietu – tranzīta centru, galveno galamērķi Baltijas reģionā.”
LR satiksmes ministrs Ainārs Šlesers: „Šis nav krīzes, bet ir iespēju laiks. Privātais partneris attīstīs jauno starptautisko lidostu „Rīga”, kļūstot tai par veselu lidostas pilsētu. Šis projekts nozīmē jaunu lidsabiedrību ienākšanu, attīstot lidojumus uz Āziju – Ķīnu, Japānu, Taizemi un Indiju. Mēs šo projektu realizēsim bez valsts garantijām un valsts finansiālas līdzdalības. Mūsu ieguldījums ir unikālā vieta. Vienlaikus ar jaunās starptautiskās lidostas „Rīga” pabeigšanu, mēs pabeigsim dzelzceļa un auto pievedceļu izbūvi, kas ļaus sasniegt Rīgas centru 10 minūtēs.” 

„Goldman Sachs” pārstāvis Halils Emesens (Halil Emesen) apliecināja savu līdzdalību jaunās starptautiskās lidostas „Rīga” attīstībā: „Mēs esam apņēmušies strādāt šajos tirgus apstākļos, piedaloties šajā projektā.”

SIA „Skonto būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis: „Šādi projekti var glābt Latvijas tautsaimniecību. Apvienojot spēkus – finanses, pieredzi un darbaspēku – mēs varam darīt Latviju slavenu un bagātu. Šis projekts nozīmē darbu strādniekiem un nodokļus Latvijas valstij.”

Šī konkursa mērķis bija izvēlēties partneri – vai konsorciju, ar kuru VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” veidos kopuzņēmumu saskaņā ar publiskās privātās partnerības principiem.

Galvenais atlases noteikums ir spēja piedāvāt visizdevīgākos līguma noteikumus Jaunās starptautiskās lidostas „Rīga” attīstības projekta ātrai un efektīvai ieviešanai.

Konkurss notika divās kārtās: pirmā kārta paredzēja pretendentu kvalifikācijas pieteikumu iesniegšanu, kas nozīmēja novērtēt iespējamo dalībnieku pieredzi un gatavību konkursa otrajai kārtai: partnera atlasi kopuzņēmuma nodibināšanai VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” infrastruktūras attīstībai.

 

Pēdējās ziņas

2009-03-03 Liepāja starptautiskā tūrisma izstādē Viļņā
2009-03-03 Jūrmalas pilsētas dome iebilst pret antireklāmu
2009-03-03 Nirnbergas Mākslas akadēmijas izstāde Nürnberg - Rīga
2009-03-03 No 5. marta - Dailes teātrī biļetes uz maija un jūnija izrādēm
2009-03-03 Atklāta Latvijas vēstniecība Ēģiptes Arābu Republikā
2009-03-02 Projekta "Viens atvaļinājums - divas valstis" ietvaros labiekārtos Ventspils pludmali
2009-03-02 Latvijas Nacionālais teātris. Aiz priekškara
2009-03-02 Latvijas lauku tūrisma konference
2009-03-02 Ārlietu ministrija izsludina drošas ceļošanas mēnesi!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski