Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Atklāta Latvijas vēstniecība Ēģiptes Arābu Republikā

2009-03-03

Rīga, 3. marts. Ārlietu ministra Māra Riekstiņa vizītes noslēgumā Ēģiptes Arābu Republikā atklāta Latvijas Republikas vēstniecība Kairā, kas savu darbību sāka 2007.gada sākumā. 2008.gada vidū notika Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Māra Selgas akreditācija, kurš vienlaikus 2008.gada septembrī tika iecelts vēstnieka statusā Arābu valstu līgā.

Kopīgi ar vēstniecības darbiniekiem un ilggadējo Latvijas Republikas Goda konsulu Ēģiptes Arābu Republikā Saadu Elagizi (Saad El Aguizy), atklājot vēstniecību ārlietu ministrs Māris Riekstiņš uzsvēra Latvijas un Ēģiptes sadarbības potenciālu un vēstniecības lomu biznesa, kultūras, izglītības un citu nozaru pārstāvju kontaktu dibināšanā.

"Ne tikai Latvijas tūristi ir iecienījuši Ēģipti kā galamērķi, bet arī mūsu eksperti ir piedāvājuši unikālas metodes Ēģiptes kultūras mantojuma – piramīdu – izpētē, izveidojot sadarbību starp arheoloģijas pētniekiem," norādīja M.Riekstiņš.

Tūrisma statistika liecina, ka pēdējā gada laikā Ēģipti apmeklējuši ap 60 tūkstošiem Latvijas ceļotāju. Tādēļ būtiska ir vēstniecības loma konsulārās palīdzības sniegšanā Latvijas iedzīvotājiem. 

Laba sadarbība izveidojusies starp Latvijas Nacionālo bibliotēku un Aleksandrijas bibliotēku, kā arī kontakti tiek dibināti starp Latvijas un Kairas Universitātēm. Vienlaikus ministrs akcentēja atvērtību dialogam ar Ēģiptes amatpersonām par reģionālajiem jautājumiem, atzīmējot, ka būtiski ir gūt nepastarpinātu informāciju par situāciju Tuvajos Austrumos.

Vizītes noslēgumā ārlietu ministrs sniedza interviju Tuvo Austrumu ziņu aģentūrai Middle East News Agency (MENA), kā arī Ēģiptes otram lielākajam laikrakstam "Al Akhbar".

 

Pēdējās ziņas

2009-03-03 Liepāja starptautiskā tūrisma izstādē Viļņā
2009-03-03 Jūrmalas pilsētas dome iebilst pret antireklāmu
2009-03-03 Sarunas par kopuzņēmuma nodibināšanu Jaunās Starptautiskās lidostas "Rīga" celtniecībai turpinās ar konsorciju TAV/Skonto būve
2009-03-03 Nirnbergas Mākslas akadēmijas izstāde Nürnberg - Rīga
2009-03-03 No 5. marta - Dailes teātrī biļetes uz maija un jūnija izrādēm
2009-03-02 Projekta "Viens atvaļinājums - divas valstis" ietvaros labiekārtos Ventspils pludmali
2009-03-02 Latvijas Nacionālais teātris. Aiz priekškara
2009-03-02 Latvijas lauku tūrisma konference
2009-03-02 Ārlietu ministrija izsludina drošas ceļošanas mēnesi!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski