Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ārlietu ministrija Igaunijai prasa atsaukt ieteikumus atturēties no Latvijas apmeklējuma vīrushepatīta A riska dēļ

2009-02-25

Rīga, 25. februāris.25.februārī Latvijas vēstniecība Tallinā iesniegusi Igaunijas Ārlietu ministrijā notu, prasot Igaunijas valsts iestādes nekavējoties atsaukt ieteikumus iedzīvotājiem atturēties no Latvijas apmeklēšanas paaugstināta saslimšanas ar vīrushepatītu A riska dēļ.

Igaunijas Veselības aizsardzības inspekcija 18.februārī ir publicējusi informāciju par A hepatīta izplatību Latvijā un ieteikumu šī iemesla dēļ neplānot Latvijas apmeklējumus.

Notā norādīts, ka šādi paziņojumi neatbilst starptautiskajai praksei, negatīvi ietekmē tūrisma plūsmu starp abām valstīm, kā arī nodara kaitējumu Latvijas tēlam ārvalstīs.

Igaunijas tūristi veido nozīmīgu Latvijas tūrisma industrijas objektu apmeklētāju daļu un Ārlietu ministrija jau ir saņēmusi informāciju no uzņēmējiem par tūristu plūsmas samazinājumu un zaudējumiem kopš šo paziņojumu publicēšanas.

Ieteikumi atturēties no kādas valsts apmeklējuma starptautiskajā praksē parasti saistīti ar bīstamu infekcijas slimību izplatību. Citu infekcijas slimību gadījumos sabiedrības veselības institūcijas sniedz ieteikumus par profilakses pasākumiem. Šajā gadījumā: ievērot personīgo higiēnu, regulāri mazgājot rokas, regulāri mazgāt augļus un dārzeņus, dzert drošu ūdeni un vakcinēties.

Pasaules Veselības organizācija nekad nav izsludinājusi ieteikumus atteikties no braucieniem uz citām valstīm A hepatīta izplatības dēļ, it sevišķi ņemot vērā, ka A hepatīts ir plaši izplatīta infekcija vairākās valstīs, uz kurieni bieži dodas tūristi no ES valstīm. Eiropas Slimību kontroles centrs savā riska novērtējumā attiecībā uz A hepatīta uzliesmojumu Latvijā neietver ieteikumus atturēties no tūrisma braucieniem, bet gan uzsvēris profilakses pasākumu ievērošanas nepieciešamību.

Ārlietu ministrija turpina pievērst pastiprinātu uzmanību Latvijas ekonomisko interešu aizstāvībai ārvalstīs un negodīgas konkurences novēršanai, kā arī aicina Latvijas uzņēmējus uz sadarbību šajā jomā. 


 

Pēdējās ziņas

2009-02-25 Notiks mazo vokālistu konkurss "Alūksnes Cālis - 2009"
2009-02-25 Liepāja piedalīsies tūrisma izstādē Lietuvā
2009-02-24 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Dušanbi
2009-02-24 Alūksnes muzejā būs fotoizstāde "Cerību laiks"
2009-02-23 Notiks preses konference par Latvijas Grāmatu izstādi 2009
2009-02-23 Rīgas mākslas telpā lekcija "Gleznotājs un fotogrāfija. Monohromā glezniecība un vēl…"
2009-02-23 airBaltic lūdz veikt izmeklēšanu par informācijas iegūšanu neatļautā veidā
2009-02-23 Latgales kultūrvēstures muzejā izstāde "Saulgrieži"
2009-02-23 "Ne tāds kā visi citi" - papildizrāde!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski