Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ventspils pilsēta piedalās starptautiskajā tūrisma gadatirgū "VIVATTUR 2009" Viļņā

2009-02-23

Ventspils, 23. februāris. No 27. februāra līdz 1.martam Ventspils Tūrisma informācijas centra vadītājs Guntars Seilis pārstāvēs Ventspili Lietuvas starptautiskajā tūrisma gadatirgū "VIVATTUR 2009".

Ventspils pilsēta šajā izstādē lietuviešiem prezentēs savu jauno 2009.gada tūrisma brošūru lietuviešu valodā. Novērots, ka lietuviešu ceļotājiem patīk atpūsties aktīvi. Popularitāti iemantojusi Ventspils Zilā karoga pludmale, akvaparks un „Piedzīvojumu parks”. Sagaidāms, ka iecienīts būs arī 2009.gada pavasarī darbu sāks rekonstruētais Ventspils peldbaseins, kura izbūvētajā jaunbūves daļā izvietosies atpūtas un rekreācijas komplekss. Tajā būs 1,3m dziļš baseins ar vairākām izklaides funkcijām – pretstraumes iekārtu, ūdenskritumu, zemūdens masāžas strūklām. Baseinā darbosies arī viļņu iekārta, kas ieslēgsies periodiski un būs ierīkotas divas 6 m augstas slīdrenes. Ar mākslīgu salu baseins ir sadalīts divās daļās, kur seklākais gals paredzēts bērniem ar strūklakām, ūdens lielgabaliem un maziem slīdkalniņiem. Darbosies arī pirts komplekss ar vairāku veidu pirtīm, dušām un auksto baseinu.

Savukārt, „Kurzemes tūrisma asociācija” sadarbībā ar TAVA ir sagatavojusi Kurzemes tūrisma karti lietuviešu valodā, kurā ir prezentēti tūrisma apskates un vēstures objekti, dabas tūrisma un aktīvā tūrisma piedāvājumi, kā arī izcelti Kurzemes TOP 10 objekti.

 Kā liecina statistikas dati, tad 2009.gadā 63% no visiem Ventspilī nakšņojošiem ārvalstu tūristiem bija lietuvieši - ap 32 000 cilvēku, un to skaits ar katru gadu pieaug. Lai apmierinātu pieaugošo interesi par Ventspili, tiek meklētas arvien jaunas iespējas kā uzrunāt lietuviešu ceļotājus viņu dzimtajā valodā. Jau vairākus gadus laikraksta „Lietuvas Rytas” lasītāji saņem Ventspils Tūrisma avīzi, ir izdots bērnu buklets, bet no 2009.gada informācija par Ventspils tūrisma jaunumiem lietuviešu valodā pieejama tūrisma portālā www.turizmoverslas.lt. Cieša sadarbība ventspilniekiem izveidojusies ar Klaipēdu. Izveidots tūrisma ceļš „Baltijas krasts” (Ventspils - Liepāja – Klaipēda) un projekta „Amatniecība Baltijas jūras krastā” ietvaros tapusi Ventspils muzeja filiāle Amatu māja (Skolas ielā 3) – labākais muzejs Kurzemē 2008.gadā.

Ņemot vērā, ka Lietuva Latvijai un Ventspilij ir nozīmīgs tūrisma tirgus, šogad ventspilnieki Latvijas stendā rezervējuši atsevišķu darba vietu. Tas ļaus izvietot vairāk pašvaldības sagatavotu reklāmas materiālu un sniegt atbalstu Ventspils uzņēmējiem – naktsmītņu īpašniekiem, kuru reklāmas materiālus būs iespējams izkārtot pietiekami pārskatāmi. Latvijas stendā strādās arī tūrisma speciālisti no Vidzemes, Zemgales, citām Kurzemes pilsētām un Tūrisma attīstības valsts aģentūras. Atsevišķos stendos prezentēsies Jūrmala un Liepāja.  

Pēdējās ziņas

2009-02-23 Notiks dokumentālās filmas "Viena diena Latvijā. Pēc 20 gadiem" pirmizrāde
2009-02-23 Grupa "Nothing Special" piedāvā jaunu dziesmu "No ligzdas kritušie"
2009-02-23 Sinfonietta Rīga aicina ģimenes ar bērniem uz muzikālu pasaku Džeks un garā pupa
2009-02-23 Gidu kursi Liepājā
2009-02-23 "Ne tāds kā visi citi" - papildizrāde!
2009-02-23 Latgales kultūrvēstures muzejā izstāde "Saulgrieži"
2009-02-23 airBaltic lūdz veikt izmeklēšanu par informācijas iegūšanu neatļautā veidā
2009-02-23 Rīgas mākslas telpā lekcija "Gleznotājs un fotogrāfija. Monohromā glezniecība un vēl…"
2009-02-23 Notiks preses konference par Latvijas Grāmatu izstādi 2009

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski