Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Noslēgušies Cēsu rajona vēstures skolotāju tālākizglītības kursi

2009-02-19

Cēsis, 19. februāris. 33 Cēsu pilsētas un rajona skolotāji noklausījušies lekciju ciklu par Cēsu novada vēsturi un 18.februārī saņems Reģionālā izglītības centra izdotu apliecību, kas ļauj viņiem skolās pasniegt fakultatīvo mācību priekšmetu „Cēsu novada vēsture.”

Kursus, kas aizsākās 2008.gada oktobrī, organizēja Cēsu Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Cēsu rajona izglītības pārvaldi un Cēsu Vēstures skolotāju metodiskās apvienības vadītāju Inesi Sīmani. To ietvaros notika 10 lekcijas, kuras vadīja Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālisti Tālis Pumpuriņš, Dace Cepurīte, Vija Rozentāle, Evita Muceniece, Arsēnijs Šenroks, Gundars Kalniņš un vēsturnieks Daumants Vasmanis. Lekciju tēmas aptvēra laika posmu vēl pirms vācu bruņinieku ienākšanas tagadējā Latvijas teritorijā līdz pat salīdzinoši neseniem latviešu tautas notikumiem, t.sk., Trešajai atmodai. Kursu laikā pedagogi tika iepazīstināti ar Cēsu Izstāžu namā un Cēsu Vēstures un mākslas muzejā piedāvātajām izstādēm.

Kursi tika rīkoti ar mērķi sniegt informāciju un metodisko palīdzību skolotājiem, kuri pasniegs skolēniem fakultatīvo mācību priekšmetu „Cēsu novada vēsture”. Mācību priekšmets izveidots ar Cēsu pilsētas domes ierosmi un Cēsu pilsētas skolās tiek realizēts jau šogad, bet Cēsu rajona skolās to plānots ieviest nākamajā mācību gadā.

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciāliste, vēstures skolotāju kursu koordinatore Evita Muceniece atzina, ka „tālākizglītības kursus „Cēsu novada vēsture” pedagogi vērtēja kā saturīgus un vērtīgus, ierosmes bagātus mācību stundu sagatavošanai. Ir svarīgi runāt par notikumiem, kuri risinājušies Cēsīs, jo tie ir bijuši nozīmīgi arī Latvijas un Eiropas mērogā. Izzinot tos, mēs saprotam, ka arī šodien mēs piedalāmies un veidojam sava novada vēsturi. Ir būtiski arī nākamajām paaudzēm veidot izpratni par pagātnes notikumiem, jo tādējādi viņos veidojas patriotiskas jūtas un atbildības sajūta par sava dzimtā novada tālāku labklājību.”


 

Pēdējās ziņas

2009-02-19 Apdraudēta kino "Rīga", Jūgendstila centra, "Rīgas mākslas telpas" un Kongresu nama pastāvēšana
2009-02-19 Jūrmala aktīvi piesaista Baltijas valstu tūristus
2009-02-19 Cēsu muzejs aicina piedalīties interaktīvajās erudīcijas spēlēs
2009-02-19 Cēsu muzejs atver skolēniem savu krājumu
2009-02-19 Vecrīgas Leningrad draugi kafejnīcas dzimšanas dienu svinēs 21. martā Dzelzceļa muzejā
2009-02-19 Atklās Zanes Balodes un Jāņa Dukāta izstādi "Pilsēta"
2009-02-18 Samazina pašvaldības nodevu par komercdarbību sezonas tirdzniecības vietās
2009-02-18 A. Ludviks aicina Ekonomikas ministriju risināt problēmas par tūristu apkrāpšanas gadījumiem
2009-02-17 "Pifa piedzīvojumi" atkal ir klāt!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski