Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Apdraudēta kino "Rīga", Jūgendstila centra, "Rīgas mākslas telpas" un Kongresu nama pastāvēšana

2009-02-19

Rīga, 19. februāris. Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte (TB/LNNK) un Rīgas Kultūras aģentūras Konsultatīvās padomes vadītāja Sarmīte Pīka (TP) pauž neizpratni par deputātes Maijas Stefanes (PS) populistisko rīcību, ar kuru no Rīgas domes Kultūras aģentūras budžeta tika atņemts 231 tūkstotis latu.

Jāuzsver, ka, domes sēdē balsojot, deputātei labvēlīgais iznākums tika panākts piesaistot galēji kreisās opozīcijas deputātu balsis. To varētu īpaši neminēt, ja vien tā nebūtu kļuvusi par M. Stefanes darbības ierastu praksi, ko pēdējā laikā regulāri var vērot Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas darbā. Jājautā Sandras Kalnietes pārstāvētajai Pilsoniskajai savienībai – kāda ir šīs partijas kultūras stratēģija un vai atlikušo kultūras iestāžu likvidācija būs stratēģijas pamatā, ja PS pēc vēlēšanām būs lemts pieņemt lēmumus Rīgas domē. Tādā gadījumā aicinām S.Kalnieti un M.Stefani svinīgi aiznaglot kinoteātra „Rīga”, Jūgendstila muzeja, pilsētas izstāžu zāles un Kongresu nama durvis.

Konkrētais balsojums par līdzekļu samazināšanu Rīgas domes Kultūras aģentūrai faktiski nozīmē tās uzsākto programmu apturēšanu un aģentūras likvidāciju. Vairākkārtīgi pārstrādātais aģentūras budžets bija veidots bez slēptām rezervēm, ko tagad varētu likt lietā. Finansisti bija veikuši precīzus aprēķinus par to, cik līdzekļu katram konkrētam mērķim nepieciešams paredzēt. Šobrīd nav veikti aprēķini par tiem izdevumiem, kas būs vajadzīgi, lai lauztu līgumus, ko pašreizējo notikumu attīstības sakarā Rīgas domes Kultūras aģentūra vairs nespēs pildīt, par to, cik no aģentūrā nodarbinātajiem papildinās jau tā prāvās bezdarbnieku rindas. Cik daudz naudas nāksies novirzīt viņu atlaišanas pabalstu izmaksai. Katrā gadījumā, tas būs daudzas reizes dārgāk, nekā Rīgas kultūras aģentūras sekmīgi uzsāktās darbības turpināšana.
 

Pēdējās ziņas

2009-02-19 Atklās Zanes Balodes un Jāņa Dukāta izstādi "Pilsēta"
2009-02-19 Vecrīgas Leningrad draugi kafejnīcas dzimšanas dienu svinēs 21. martā Dzelzceļa muzejā
2009-02-19 Cēsu muzejs atver skolēniem savu krājumu
2009-02-19 Cēsu muzejs aicina piedalīties interaktīvajās erudīcijas spēlēs
2009-02-19 Jūrmala aktīvi piesaista Baltijas valstu tūristus
2009-02-19 Noslēgušies Cēsu rajona vēstures skolotāju tālākizglītības kursi
2009-02-18 A. Ludviks aicina Ekonomikas ministriju risināt problēmas par tūristu apkrāpšanas gadījumiem
2009-02-18 Samazina pašvaldības nodevu par komercdarbību sezonas tirdzniecības vietās
2009-02-17 Aizritējusi erotiskā izstāde-festivāls "Erots-2009"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski