Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

A. Ludviks aicina Ekonomikas ministriju risināt problēmas par tūristu apkrāpšanas gadījumiem

2009-02-18

Rīga, 19. februāris. Vakar, 18. februārī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Almers Ludviks (LPP/LC) nosūtīja vēstuli Ekonomikas ministram Kasparam Gerhardam ar aicinājumu veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvo aktu bāzē, lai ierobežotu to vietu uzņēmējdarbību, par kurām Valsts policija saņem iesniegumus par tūristu apkrāpšanas gadījumiem.

A. Ludviks norāda: „Ekonomikas ministrijas atbildīgie pārstāvji nav izrādījuši pietiekamu ieinteresētību šī jautājuma risināšanā, lai gan tiekoties ar Rīgas domi un citām iesaistītajām institūcijām iepriekš apgalvoja, ka spēj rosināt izmaiņas.”

Vicemērs arī atzīmē: „Tuvojas tūrisma sezona, un Rīgas dome būs pirmā instance, kas saņems pārmetumus par negodīgu rīcību pret tūristiem pilsētas bāros un kafejnīcās. Taču jau apzināts, ka pašvaldības rīcības ir ierobežotas. Tai nav iespēju reglamentēt krogu un kafejnīcu darbību. Savukārt Pašvaldības policijai nav pilnvaru risināt apkrāpšanas gadījumus. Tikai Ekonomikas ministrijas veiktās izmaiņas normatīvo aktu bāzē ļautu tūristu apkrāpšanu risināt kompleksi un sistemātiski vai pat izskaust pilnībā.”

Jau tika ziņots, ka 2008. gada novembrī Ekonomikas ministrijas Ārējo ekonomisko attiecību un tirdzniecības politikas departamenta direktora vietniece Marina Paņkova informēja Rīgas vicemēru, ka Ekonomikas ministrija izvērtē nepieciešamās izmaiņas normatīvajā bāzē, kas ierobežotu to uzņēmumu darbību, par kuriem tiek saņemtas sūdzības. Sanāksmē Rīgas domē piedalījās arī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Ints Ķuzis un Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Uldis Vītoliņš un Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centra vadītājas vietnieks Dainis Bricis. Sanāksmes dalībnieki secināja, ka katras institūcijas rīcība savu pilnvaru ietvaros nevar novērst tūristu apkrāpšanu un nepieciešamas izmaiņas normatīvo aktu bāzē.

Jāatzīmē arī, ka Rīgas dome jau vairākkārt paudusi gatavību iesaistīties visās starpinstitūciju darba sanāksmēs un uzsvērusi tūristu apkrāpšanas gadījumu kompleksas risināšanas nepieciešamu ministriju līmenī. 

Pēdējās ziņas

2009-02-18 Samazina pašvaldības nodevu par komercdarbību sezonas tirdzniecības vietās
2009-02-17 Aizritējusi erotiskā izstāde-festivāls "Erots-2009"
2009-02-17 Atklās Māra Grunska fotogrāfiju izstādi "232 KM"
2009-02-17 Zināmi Cēsu apriņķa politiski represēto personu saraksti
2009-02-17 Cēsīs aicina pieteikties gidu kursiem
2009-02-17 Šogad Latgales kultūrvēstures muzejam 50!
2009-02-17 "Pifa piedzīvojumi" atkal ir klāt!
2009-02-16 Tikšanās ar mākslinieku Gunāru Bindi - "Fotogrāfija un kino"
2009-02-16 2009. gada vasarā airBaltic piedāvā jaunus maršrutus uz Skandināviju un labākus lidojumu savienojumus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski