Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Cēsīs aicina pieteikties gidu kursiem

2009-02-17

Cēsis, 17. februāris. „Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs” (VVTC) jau sesto gadu aicina pieteikties gidu kursiem. Labākajiem kursu beidzējiem tiks piedāvāta iespēja strādāt vasaras sezonā par gidiem-aktieriem Cēsu pils kompleksā, pilsētā un rajonā.

Uz kursiem aicinām visus interesentus, kuri labprāt papildinātu zināšanas par Cēsu pilsētas un rajona vēsturi. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka aicinājumam apmeklēt kursus ik gadu atsaucas arī skolēni, kuri vēlas padziļināti sagatavoties vēstures eksāmenam skolā.

Labākajiem kursu beidzējiem tiks piedāvāts aktīvs un radošs vasaras sezonas darbs vēsturiskā vidē, kas ietver iespēju vadīt ekskursijas Cēsu pils kompleksā, pilsētā un rajonā un iespēja iesaistīties teatralizēto programmu-ekskursiju vadīšanā. Par atbilstošiem tiks izvirzīti tie kursu dalībnieki, kuriem ir teicamas komunikācijas un prezentācijas spējas, labas svešvalodas (angļu, vācu vai krievu) zināšanas, augsta precizitāte un atbildības sajūta.

Kursi notiks klātienē līdz maija sākumam, un sastāvēs no deviņām lekcijām un divām paraugekskursijām. Kursu ietvaros dalībnieki apgūs Cēsu pilsētas un novada vēsturi un iepazīs Cēsu muzeju un Viduslaiku pili. Nodarbības vadīs vēsturnieks Daumants Vasmanis un Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālisti Gundars Kalniņš, Vija Rozentāle un Tālis Pumpuriņš. Kursu noslēgumā paredzēts eksāmens – ekskursiju vadīšana pa vecpilsētu un pils kompleksu. Maksa par gidu kursiem: Ls 30.00

Interesenti laipni gaidīti uz pirmo nodarbību 25.februārī, plkst.17:00, Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrā, Baznīcas laukumā 1, Cēsīs. Sīkāka informācija par kursiem: ieva.kalnina@cesis.lv vai pa tālruni 28342115.

Kursu koordinatore Ieva Kalniņa atzīst, ka gids ir pilsētas seja. Bieži tieši profesionāls, atraktīvs gids ir tas, kas paliek atmiņā tūristam, apciemojot pilsētu. Tieši mūsu gidi parasti ir tie, kas iepazīstina ar mūsu pilsētu vai pili arī ievērojamākos pilsētas viesus – vēstniekus, politiķus u.c. Ekskursiju un programmu vadīšana tūristiem ir interesants un atraktīvs darbs, un nodrošina lielisku iespēju papildināt svešvalodu zināšanas, attīstīt publiskās runas un prezentācijas spējas un iegūt pieredzi tūrisma gida darbā.


 

Pēdējās ziņas

2009-02-17 Aizritējusi erotiskā izstāde-festivāls "Erots-2009"
2009-02-17 Atklās Māra Grunska fotogrāfiju izstādi "232 KM"
2009-02-17 Zināmi Cēsu apriņķa politiski represēto personu saraksti
2009-02-17 Šogad Latgales kultūrvēstures muzejam 50!
2009-02-17 "Pifa piedzīvojumi" atkal ir klāt!
2009-02-16 Tikšanās ar mākslinieku Gunāru Bindi - "Fotogrāfija un kino"
2009-02-16 2009. gada vasarā airBaltic piedāvā jaunus maršrutus uz Skandināviju un labākus lidojumu savienojumus
2009-02-16 Filmas "Krēsla" mūzikas albums iekaro topus
2009-02-16 Īpašais piedāvājums studentiem - atlaides biļetēm uz izrādi "Psihs"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski