Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

No 12. februāra - biļetes uz aprīļa izrādēm

2009-02-16

Rīga, 13. februāris. 12. februārī sākās biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra aprīļa izrādēm.

Aprīļa pirmizrāde - Ulda Marhilēviča un Māras Zālītes muzikālā drāma PRIEKULES IKARS (pirmizrāde 11. APRĪLĪ).

Sengrieķu teikas vēsta par nesaprātīgo Ikaru, kurš pacēlies pārāk tuvu saulei, kas izkausējusi viņa vaska spārnus. Bet latviešu senās leģendas slēpj stāstu par Priekules muižas neparasto kalēju, kurš apņēmies izkalt spārnus, kas neizkūst saulē. Viņam ir iespēja ievadīt jaunu laikmetu un kļūt par pirmo cilvēku, kas pārvarēs zemes smaguma spēku un paliks dzīvs. 17. gadsimta beigās kalēja smēde kļūst par vietu vienreizējam eksperimentam. Progresīvais Priekules muižas īpašnieks barons fon Korfs Kurzemes nākotni redz augstos vīros no zemas kārtas, gaišos prātos no tumšām būdām. Taču jau senatnē cilvēki zināja, ka cilvēka ģēnija radītā labirinta ģeometrijas skaistumā slēpjas briesmas. Radošais cilvēks, kurš uzdrīkstas būt savādāks, sapņot vairāk, plašāk un augstāk, vienmēr ir apdraudēts. Apkārtējo muižas ļaužu intrigas, skaudība, māņticība un baznīcas ķeceru tiesas apdraud cilvēka prāta vēlmi atrauties no zemes. Bailēs no nezināmā viņi negrib upurēt savu ērto eksi! stenci neprātīgu ideju īstenošanai. Vienīgais ceļš, kā izbēgt no sava likteņa – tiekties augšup.

Režisors Mihails Gruzdovs galveno - Priekules muižas kalēja Toma - lomu uzticējis ARTIM ROBEŽNIEKAM. Viņa līgavu Dārtu atveidos Ilze Ķuzule, bet Frīdrihu Heinrihu fon Korfu – Juris Žagars. Citās lomās - Indra Briķe vai Mirdza Martinsone (Ķerumāte), Akvelīna Līvmane, Esmeralda Ermale vai Ligita Skujiņa (Helēna fon Korfa), Gints Grāvelis (Ludviķis), Ivars Auziņš vai Valdis Liepiņš (Vagars), Sarmīte Rubule vai Aija Dzērve (Made), Olga Dreģe (Katrīne), Ilze Vazdika (Lizete), Jānis Paukštello (Mācītājs), Juris Bartkevičs (Grobiņas pilsētas galva un soģis), Harijs Spanovskis (Everss), Pēteris Liepiņš (Veiss), Juris Frinbergs (Fabr! iciuss), Pēteris Gaudiņš (Tiesas sekretārs), Intars Rešetins, Aldis Siliņš, Lauris Dzelzītis, Lauris Subatnieks (Dragūni), Artūrs Skrastiņš (Bende), Gints Andžāns (Ješka).

Radošajā komandā darbojas scenogrāfe Anna Heinrihsone, kostīmu māksliniece Kristīne Abika, mūzikas konsultants Juris Vaivods, kustību konsultante Olga Žitluhina un gaismu mākslinieki Gļebs Fiļštinskis un Māra Vaļikova.

Arī aprīlī Dailes teātris dosies VIESIZRĀDĒS uz Latvijas pilsētām – 18. aprīlī Denī Robēra „Intim” redzēs Cēsu kultūras centrā, bet 29. aprīlī Mihaila Bulgakova ekstraverto komēdiju „Suņa sirds” būs iespēja noskatīties Jelgavas pilsētas kultūras namā.

2. aprīlī PĒDĒJO REIZI ar skatītājiem tiksies Saimona Stīvensa dzimtas drāmas „Plašās pasaules krastā” varoņi.

30. aprīlī notiks latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna 160 gadu jubilejai veltītā uzveduma „Par spīti grūtiem laikiem...” PAPILDKONCERTS. Koncertā, kurā skan Alunāna joprojām aktuālās kuplejas, kā arī Raimonda Paula populārās melodijas, piedalīsies maestro Raimonds Pauls un populārākie Dailes teātra aktieri.

 

Pēdējās ziņas

2009-02-16 Tikšanās ar mākslinieku Gunāru Bindi - "Fotogrāfija un kino"
2009-02-16 2009. gada vasarā airBaltic piedāvā jaunus maršrutus uz Skandināviju un labākus lidojumu savienojumus
2009-02-16 Filmas "Krēsla" mūzikas albums iekaro topus
2009-02-16 Īpašais piedāvājums studentiem - atlaides biļetēm uz izrādi "Psihs"
2009-02-16 Eiropas vadošā specializētā HoReCa aprīkojuma un servisa izstādi INTERNORGA
2009-02-16 Lauras Ozolas personālizstāde "Agrs rīts"
2009-02-16 Sinfonietta Rīga un džeza kvinteta Silvesteri Orkesteri koncerts festivālā Saxophonia
2009-02-16 Virtuālā izstāde "Sarkanbaltsarkanais karogs virs DU jau 20 gadus!"
2009-02-16 airBaltic un Rossiya-Russian Airlines nostiprina sadarbību

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski