Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Talsu muzejā svinīgi atklāj Krievu degvīna Nacionālā muzeja ekspozīciju

2009-02-05

Talsi, 5. februāris. „Arsenič” degvīna ražotājs SIA Jaunalko ir patiesi gandarīts, ka degvīna vēstures un lietošanas tradīciju bagātākais apkopojums – Krievu degvīna Nacionālais muzejs, - ir ieradies Kurzemes pusē un teju mēnesi būs apskatāms visiem interesentiem,” izstādes atklāšanā teica SIA Jaunalko Valdes priekšsēdētājs E.Demiters, turpinot, ka Pasaules lielākais un eksponātiem bagātākais degvīna muzejs „Krievu degvīna Nacionālais muzejs” pēc ekspozīcijas slēgšanas Rīgā, kur to apskatīja vairāk nekā 1500 interesenti, no 5.februāra apskatāms Kurzemes pusē – Talsu novada muzejā un tā ekspozīcijas atvešanu un izstādīšanu kā Rīgā tā Talsos nodrošina Latvijā ražotais degvīns „Arsenič”.

Izstāde visiem interesentiem būs apskatāma Talsu novada muzeja telpās no 5.februāra līdz mēneša beigām.

„Šīs unikālās un daudzpusīgās ekspozīcijas izstādīšana Rīgā un Talsos ir būtisks solis Latvijas sabiedrības iepazīstināšanā ar degvīna radīšanas un lietošanas tradīcijām, kuras nebūt neparedz alkohola masveidīgu un kaitīgu lietošanu, bet gan izskaidro viena no pasaules senākajiem dzērieniem – degvīna – vēsturi un galda kultūras nozīmi tā lietošanā,” uzsver E.Demiters.

Krievu degvīna Nacionālais muzejs tika radīts 2006.gadā, kad krievu degvīna vēstures pētnieks un bijušais liepājnieks Aleksandrs Ņikišins daudzu gadu darba rezultātā bija apkopojis 50 000 unikālu eksponātu vienības, kuras atspoguļo krievu degvīna lietošanas tradīcijas. Ekspozīcijas kopējais starptautiskais novērtējums sasniedzis 10 milj. ASV dolārus un nevienam no eksponātiem nav analoga.

Ekspozīcijas svinīgajā atklāšanā piedalījās Kurzemes tirdzniecības tīklu pārstāvji, Talsu Komersantu kluba pārstāvji, uzņēmuma sadarbības partneri un klienti. „Šai ekonomiski sarežģītajā laikā ir ļoti būtiski cilvēkiem dot iespēju saprast, ka degvīns nav tikai apreibināšanās veids, bet dzēriens ar gadsimtiem senām tradīcijām, kuras dod baudījumu un prieku, nevis bēdas un nelaimes,” uzsvēra Talsu komersantu kluba valdes priekšsēdētājs Andis Araks.

SIA Jaunalko ir viens no lielākajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem Baltijas valstīs, kura galvenie produkti ir augstas kvalitātes degvīni un citi stiprie alkoholiskie dzērieni, kuri Latvijas tirgū ir ieņēmuši stabilu vietu ar straujas izaugsmes tendencēm un tiek eksportēti uz vairāk nekā 19 valstīm Eiropā, Āzijā un Amerikas kontinentā.
Pašreiz populārākais no SIA Jaunalko ražotajiem degvīniem – „Arsenič” – ir saņēmis virkni starptautisku atzinību, tai skaitā Zelta medaļu Starptautiskajā Vīnu un Stipro dzērienu konkursā Londonā.
SIA Jaunalko ir Skandināvijas lielākā ekskluzīvo vīnu izplatītāja AMKA (www.amka-vin.com) oficiālais pārstāvis Latvijā.

 

Pēdējās ziņas

2009-02-05 No šodienas biļetes uz kafejnīcas "Leningrad" gada jubilejas pasākumu jau ir pārdošanā!
2009-02-05 Prom no dzīves nebūšanām - ejam uz Cirka princesi!
2009-02-05 "Laime Pilnīga" ir ar "Sirdsapziņu"
2009-02-05 The Hobos atgriežas ar jaunu dziesmu!
2009-02-05 Grupa "Nothing Special" piedāvā savu pirmo dziesmu "Taupi" ar Raiņa vārdiem
2009-02-05 Brigitas Zelčas izstāde "Smilškaste"
2009-02-05 Cēsīs koncertēs Krievu autentiskās folkloras studija "Iļjinskaja Pjatņica"
2009-02-05 Apkopota Liepājas tūrisma statistika par 2008. gadu
2009-02-05 Šogad Cēsīm jaunas tūrisma prioritātes

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski