Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Spoku mednieki Karostas cietumā

2009-02-04

Rīga, 4. februāris.  No 2. līdz 6. februārim Karostas cietumā viesosies „Spoku mednieki“ - Ghost Hunters International (http://www.scifi.com/ghi/). Tā ir starptautiska pētnieku komanda, kas amerikāņu TV zinātniskās fantastikas raidījumu cikla „Ghost Hunters ” vajadzībām pēta dažādas paranormālas parādības visā pasaulē. Pētnieki izmanto zinātniskas metodes un speciālas ierīces, lai izpētītu mistiskās parādības, intervē vietējos cilvēkus, kas saskārušies ar paranormālajām parādībām, kā arī dokumentē savus pētījumus un veido populāru raidījumu ASV. Starptautiskā Spoku mednieku komanda savas filmas ir veidojusi slavenās Anglijas un Skotijas pilīs, Peru, Singapūrā, Zviedrijā, Filipīnās un citur. Ghost Hunters International producenti un veidotāji ir ieradušies no Kalifornijas, un Liepājas Karostas cietums ir vienīgā vieta Baltijā, kas iekļauta viņu projektā.

Kā zināms, Karostā nereti ir sastopama Baltā dāma. Leģenda vēstī:
1944. gada rudenī vācu armija veic kārtējo reidu Liepājas pilsētas ielās. Notver arī kādu latviešu jaunekli, kuram gan nav nekādu noziegumu pret pastāvošo iekārtu. Viņu aizved uz Karostas cietumu un iesloga 18. kamerā. Pēc divām nedēļām šim jauneklim noliktas kāzas…
Līgava, uzzinājusi, ka viņas mīļotais ieslodzīts Karostas cietumā, izmantojot sievišķīgu viltību, iekļūst cietumā, atslēdz 18. kameru…, bet ir par vēlu…, viņas mīļotais nošauts. Nespēdama pārdzīvot smago zaudējumu, līgava 18. kamerā izdara pašnāvību. Bet pati viņa līdz šai dienai baltā tērpā ar rudu bizi pār muguru staigā pa Karostas cietumu un dara dažādas dīvainas un neizskaidrojamas lietas. Visbiežāk viņa izskrūvē elektriskās spuldzītes, vai sabojā elektriskos slēdžus, uzlādē mobilos telefonus, ar lielu troksni aizcērt smagās cietuma kameru durvis…

Gandrīz visi Karostas cietuma darbinieki ir Balto dāmu sastapuši, sajutuši, sadzirdējuši. Daudz par to zina pastāstīt arī ļaudis, kas kādreiz, dienot Padomju armijā, nonākuši Karostas virssardzē sargu vai ieslodzīto lomās.
Spoku mednieki, izmantojot speciālo aparatūru, gandrīz nedēļu pētīs Karostas cietumu, intervēs tā darbiniekus, Liepājas gidus un citus cilvēkus, kas cietumā sajutuši spoku klātbūtni. Nobeigumā taps pētniecisks materiāls un filma ASV televīzijas raidījumam. Ghost Hunters International producenti uzskata, ka minētais raidījums ievērojami palielinās Karostas cietuma popularitāti pasaulē.

Monta Krafte
Karostas cietums / Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs

Pēdējās ziņas

2009-02-04 Eiroradio skanēs Sinfonietta Rīga un jaunā latviešu pianista Artūra Cingujeva koncerts
2009-02-04 Pasaules lielākais degvīna muzejs no Rīgas dodas uz Talsiem
2009-02-04 No Džemmas Skulmes atšķirīgā Džemma Skulme
2009-02-04 Pēc skatītāju vēlēšanās - papildkoncerti "Par spīti grūtiem laikiem..."
2009-02-04 Džezs un kaut kas vairāk Rēzeknes kultūras namā
2009-02-04 Liepāja prezentēs Kurzemes tūrisma piedāvājumu Briselē
2009-02-04 Teātra dienas koncerts SORRYWOOD`A JEB VARĒJA BŪT, BET NEBIJ...
2009-02-04 Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē
2009-02-03 Alūksne piedalīsies tūrisma izstādē "Balttour 2009"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski