Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pasaules lielākais degvīna muzejs no Rīgas dodas uz Talsiem

2009-02-04

Rīga, 4. februāris. „Pasaules lielākais un eksponātiem bagātākais degvīna muzejs „Krievu degvīna Nacionālais muzejs” pēc ekspozīcijas slēgšanas Rīgā, kur to apskatīja vairāk nekā 1500 interesenti, būs apskatāms Kurzemes pusē – Talsu novada muzejā un tā ekspozīcijas atvešanu un izstādīšanu kā Rīgā tā Talsos nodrošina Latvijas alkohola ražotājs SIA Jaunalko,” informē SIA Jaunalko Valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters, turpinot, ka interese par vēsturisko un daudzpusīgo dažādus gadu simtus aptverošo ekspozīciju Rīgā bijusi tik liela, ka Jaunalko pieņēmis lēmumu eksponēt arī Kurzemē.

Izstāde visiem interesentiem būs apskatāma Talsu novada muzeja telpās no 5.februāra līdz mēneša beigām.

„Šīs unikālās un daudzpusīgās ekspozīcijas izstādīšana Rīgā un Talsos ir būtisks solis Latvijas sabiedrības iepazīstināšanā ar degvīna radīšanas un lietošanas tradīcijām, kuras nebūt neparedz alkohola masveidīgu un kaitīgu lietošanu, bet gan izskaidro viena no pasaules senākajiem dzērieniem – degvīna – vēsturi un galda kultūras nozīmi tā lietošanā,” uzsver E.Demiters.

Krievu degvīna Nacionālais muzejs tika radīts 2006.gadā, kad krievu degvīna vēstures pētnieks Aleksandrs Ņikišins daudzu gadu darba rezultātā bija apkopojis 50 000 unikālu eksponātu vienības, kuras atspoguļo krievu degvīna lietošanas tradīcijas. Ekspozīcijas kopējais starptautiskais novērtējums sasniedzis 10 milj. ASV dolārus un nevienam no eksponātiem nav analoga.

„A.Ņikišins pirms daudziem gadiem sāka pētīt šī krievu nacionālā dzēriena vēsturi un nu jau ir sarakstījis vairāk nekā 20 grāmatas par krievu nacionālo dzērienu degvīnu, kuru starpā ir pasaulē pirmā grāmata par „krievu degvīna karali” Pjotru Smirnovu, vēsturisks pētījums par „krievu konjaka karali” Nikolaju Šustovu un atgrieza no aizmirstības vairāk nekā 30 pirms revolūcijas krievu degvīna ražotāju dzimtas,” stāsta E.Demiters, papildinot, ka muzeja eksponāti sevī ietver pētījumus par pudelēm, korķiem, etiķetēm un degvīna ražošanas tehnoloģijām.

SIA Jaunalko ir viens no lielākajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem Baltijas valstīs, kura galvenie produkti ir augstas kvalitātes degvīni un citi stiprie alkoholiskie dzērieni, kuri Latvijas tirgū ir ieņēmuši stabilu vietu ar straujas izaugsmes tendencēm un tiek eksportēti uz vairāk nekā 19 valstīm Eiropā, Āzijā un Amerikas kontinentā.
Pašreiz populārākais no SIA Jaunalko ražotajiem degvīniem – „Arsenič” – ir saņēmis virkni starptautisku atzinību, tai skaitā Zelta medaļu Starptautiskajā Vīnu un Stipro dzērienu konkursā Londonā.
SIA Jaunalko ir Skandināvijas lielākā ekskluzīvo vīnu izplatītāja AMKA (www.amka-vin.com) oficiālais pārstāvis Latvijā.

 

Pēdējās ziņas

2009-02-04 Eiroradio skanēs Sinfonietta Rīga un jaunā latviešu pianista Artūra Cingujeva koncerts
2009-02-04 Spoku mednieki Karostas cietumā
2009-02-04 No Džemmas Skulmes atšķirīgā Džemma Skulme
2009-02-04 Pēc skatītāju vēlēšanās - papildkoncerti "Par spīti grūtiem laikiem..."
2009-02-04 Džezs un kaut kas vairāk Rēzeknes kultūras namā
2009-02-04 Liepāja prezentēs Kurzemes tūrisma piedāvājumu Briselē
2009-02-04 Teātra dienas koncerts SORRYWOOD`A JEB VARĒJA BŪT, BET NEBIJ...
2009-02-04 Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē
2009-02-03 Alūksne piedalīsies tūrisma izstādē "Balttour 2009"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski