Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Džezs un kaut kas vairāk Rēzeknes kultūras namā

2009-02-04

JAZZ Y ALGOMAS...

/ DŽEZS UN KAUT KAS VAIRĀK.../

Rēzeknes Kultūras namā

-    17.februārī plkst.18.00. – Rēzeknes pūšaminstrumentu orķestra „Rēzekne” un Rēzeknes bigbenda koncerts
diriģents Sergejs Sergejevs

Pūšaminstrumentu orķestris „Rēzekne” ir ikgadējs Rēzeknes Džeza mūzikas dienu dalībnieks. Tas ir profesionāls mūziķu kolektīvs, kura repertuārā līdzās akadēmiskās mūzikas skaņdarbiem, ļoti nozīmīga vieta ierādīta arī džezami. Koncertā skanēs arī orķestra bigbenda iestudētā jaunā džeza mūzikas programma.-    18.februārī plkst.18.00. – Trio Tango y algo mas / Itālija /
Mario Marci ( saksofons), Simone Dzankini ( akordeons), Paolo Dzannīni ( klavieres)

Programma „Tango y algo mas” (Tango un mazliet vairāk) izveidota, satiekoties divām atšķirīgām muzikālām pieredzēm, kuru spogulī dzimst jaunas emocijas, kaislības un pašizpēte. Mūzika dienu no dienas kaldina mūsu abu draudzību. Mūzika patiesi ir īpaša māksla, kurai nav robežu, jo tās dzīvības spēks sakņojas brīvībā,” par sevi raksta muzikālais tandēms.


Mario Marci (Mario Marzi) mācījies Rosīni konservatorijā Perudžā un Bordo konservatorijā, kur ieguvis zelta medaļu. Divdesmit gadus strādājis Milānas La Scala orķestrī. Muzicējis festivālos Zalcburgā, Atēnās, Madridē, Sanktpēterburgā, Venēcijas biennālē, uzstājies Kārnegija zālē Ņujorkā, Leipcigas Gewandhaus un citās starptautiski pazīstamās koncertzālēs Eiropā, Korejā, Ķīnā, Libānā, Austrālijā un ASV. Marci iecienījis 20. gadsimta komponistu mūziku, vairāki skaņdarbi veltīti tieši viņam. Pasniedz saksofona spēli Milānas konservatorijā, vada meistarklases Amsterdamā, Frankfurtē un Denverā.


Simone Dzankīni (Simone Zanchini) tiek uzskatīts par vienu no interesantākajiem un novatoriskāk domājošiem akordeonistiem Eiropā. Viņa uzmanības lokā ir laikmetīgā mūzika, akustiski un elektroniski skaņas eksperimenti, kā arī dažādu skaņumākslas aspektu kombinācijas. Šīs intereses rezultātā rodas saistoša mūzika, kurā eklektiski savienojas improvizācija, laikmetīgais džezs un klasiskā mūzika. Dzankīni uzstājies festivālos Eiropā, Tunisijā, Libānā, Indijā, Krievijā un Japānā. Kopš 1999. gada Dzankīni spēlē akordeonu Milānas operteātra La Scala grupā Ensemble Strumentale Scaligero. Ieskaņojis vairākus albumus.-    20.februārī plkst. 18.00. – Lembit Saarsalu trio / Igaunija /
Lembits Sārsalu ( saksofons), Marto Sō ( ģitāra), Tāvo Remmels ( kontrabass)

Trio mūziķi labprāt meklē iedvesmu džeza saknēs – spiričuelos, svingā, blūzā, daudzveidīgi eksperimentējot ar instrumentu iespējām un radot vēl nedzirdētas skaņas un to kombinācija.


Gan „Lembit Saarsalu trio”, gan „Trio Tangoy algo mas” sniegumu varēs baudīt arī Starptautiskā festivāla „Saxofonia” koncertu apmeklētāji Rīgā.Koncertus organizē Rēzeknes pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar VSIA „Latvijas koncerti”.

Ieeja: 1,00 – 2,00 Ls, ģimenes biļete ( 2 pieaugušie, 2 bērni) – 4,00 Ls,
Ko džezists iesāktu, ja pēkšņi vinnētu miljons latus?
Turpinātu muzicēt līdz brīdim, kamēr beigtos nauda.

Pēdējās ziņas

2009-02-04 Eiroradio skanēs Sinfonietta Rīga un jaunā latviešu pianista Artūra Cingujeva koncerts
2009-02-04 Spoku mednieki Karostas cietumā
2009-02-04 Pasaules lielākais degvīna muzejs no Rīgas dodas uz Talsiem
2009-02-04 No Džemmas Skulmes atšķirīgā Džemma Skulme
2009-02-04 Pēc skatītāju vēlēšanās - papildkoncerti "Par spīti grūtiem laikiem..."
2009-02-04 Liepāja prezentēs Kurzemes tūrisma piedāvājumu Briselē
2009-02-04 Teātra dienas koncerts SORRYWOOD`A JEB VARĒJA BŪT, BET NEBIJ...
2009-02-04 Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē
2009-02-03 Alūksne piedalīsies tūrisma izstādē "Balttour 2009"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski