Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Māris Riekstiņš aktualizē jautājumu par ceļošanas atvieglojumiem Latvijas tūristiem

2009-01-30

Rīga, 30 . janvāris. 29.janvārī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš tikās ar Šrilankas Demokrātiskās Sociālistiskās Republikas ārlietu ministru Rohitu Bogolāgamu (Rohitha Bogollagama), kurš ieradies oficiālā vizītē Latvijā.

Tikšanās laikā ministri pārrunāja abu valstu divpusējo attiecību attīstību, uzsverot veiksmīgo sadarbību izglītības jomā, kā arī nepieciešamību veicināt ekonomisko sadarbību, piemēram, organizējot seminārus par biznesa iespējām Latvijā un Šrilankā. Ņemot vērā, ka Šrilanka ir viens no Latvijas tūristu iecienītākajiem galamērķiem, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš aktualizēja jautājumu par ceļošanas atvieglojumiem valsts pilsoņiem. Šrilankas puse apliecināja, ka Latvijas pilsoņi ieceļojot Šrilankā tūrisma nolūkos līdz 30 dienām bezmaksas vīzu var saņemt robežšķērsošanas punktos.

Runājot par līgumtiesiskās bāzes stiprināšanas perspektīvu, ministri pozitīvi novērtēja līgumprojektus, kas pašlaik tiek saskaņoti abās valstīs: Latvijas valdības un Šrilankas valdības lūgums par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību, kā arī Līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem.

Sarunas gaitā tiks skarts jautājums par Eiropas Savienības un Šrilankas attiecībām. M.Riekstiņš un R.Bogolāgama pārrunāja sadarbības iespējas attīstību, jo īpaši attiecībā uz vienpusējo tirdzniecības priekšrocību saglabāšanu Šrilankas eksportam uz ES Vispārējo tarifa preferenču sistēmas īpašā režīma (GSP+) ietvaros. M.Riekstiņš aicināja Šrilanku pilnībā sadarboties ar Eiropas Komisiju, kas pašreiz veic izmeklēšanu, lai noteiktu vai Šrilanka pilnībā izpilda visus kritērijus šo priekšrocību saņemšanai.

Saistībā ar Šrilankas iekšpolitisko situāciju, ministri pārrunāja Šrilankas valdības centienus panākt konflikta atrisinājumu ar militāro grupējumu LTTE. M.Riekstiņš uzsvēra, ka konfliktam jārod politisks risinājums, balstoties uz cilvēktiesību, demokrātijas principu un tiesiskuma nodrošināšanu.

Jāatzīmē, ka pēdējā pusgada laikā Latvijas un Šrilankas divpusējā sadarbība sasniegusi jaunu intensitāti – 2008. gada septembrī ANO Ģenerālās Asamblejas ietvaros tikās Latvijas prezidents Valdis Zatlers un Šrilankas prezidents Mahinda Radžapaksa, savukārt šī ir pirmā Šrilankas ārlietu ministra oficiālā vizīte Latvijā. Starp abām valstīm izveidojusies veiksmīga parlamentārā sadarbība - Saeimā izveidota Deputātu grupa sadarbībai ar Šrilankas parlamentu, savukārt Šrilankas parlamentā darbojas Šrilankas - Latvijas parlamentārās draudzības asociācija.


 

Pēdējās ziņas

2009-01-30 "Rīgas mākslas telpā" fotogrāfiju izstāde "Meistars. Gunārs Binde. Fotogrāfija"
2009-01-30 Lēta un ērta stāvvieta pie lidostas
2009-01-30 Liepājā viesosies ārvalstu tūrisma profesionāļi
2009-01-30 Februārī Latgales kultūrvēstures muzejā nodarbība "Cilvēka bērns"
2009-01-30 Nenokavējiet!!! Pēdējās izrādes!
2009-01-28 Meklē jaunas zvaigznes!
2009-01-28 Jūrmala piedalīsies tūrisma gadatirgū "BALTTOUR 2009"
2009-01-28 Jūrmala piedalījās Somijas tūrisma gadatirgū "Matka 2009" Helsinkos
2009-01-28 Norvēģu žurnālisti iepazīst Cēsu pils saistību ar esošo Norvēģijas karali

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski