Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lidostas pakalpojumu atlaides ļauj tautsaimniecībai gūt 396 miljonu latu ienākumus

2009-01-27

Rīga, 28. janvāris. VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga””, piemērojot aviācijas pakalpojumu atlaides, ir ļāvusi Latvijas tautsaimniecībai gūt 396 miljonu latu ienākumus.

Arī Valsts kontrole apliecina, ka starptautiskās lidostas „Rīga” pieņemtie lēmumi par atlaižu politikas piemērošanu ir devuši ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības un aviācijas nozares attīstībā.

Atlaižu politikas pielietošanas rezultātā neiegūtos 11,3 miljonus latu daudzkārt atsver visas tautsaimniecības un sabiedrības ieguvumi.

VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” ņems vērā Valsts kontroles revīzijas ziņojumā minētos ieteikumus un novērsīs norādītos trūkumus, kuri var uzlabot starptautiskās lidostas „Rīga” darbību un sekmēt tās attīstību sabiedrības un valsts interesēs.

Tomēr VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valde uzskata, ka Valsts kontroles sniegtā interpretācija par tās revīzijas ziņojumā minētajiem faktiem neatspoguļo to patieso būtību un var viest maldīgu izpratni par starptautiskās lidostas „Rīga” darbību.

VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valdības deklarācijā noteiktais darbības mērķis ir nodrošināt iespējami daudz un iespējami lētus lidojumus Latvijas iedzīvotājiem, sekmējot valsts tautsaimniecības attīstību, apkalpojot ielidojošos, izlidojošos un tranzīta pasažierus. Tādejādi uzņēmuma peļņa ir pakārtota šim mērķim un peļņas rādītāji nav uzskatāmi par pašmērķi.

Starptautiskā lidosta „Rīga” atgādina, ka līdzšinējā Ministru kabineta apstiprinātā tarifu atlaižu politika ir sasniegusi augstāk minēto mērķi – starptautiskā lidosta „Rīga” piedāvā ievērojami vairāk un lētākus lidojumus nekā Viļņas un Tallinas lidosta. Pateicoties tam, Rīga ir kļuvusi par Baltijas valstu reģiona aviopārvadājumu centru.

Komentējot Valsts Kontroles pausto viedokli, ka VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” nav guvusi 11,3 miljonus latu lielus ieņēmumus, Starptautiskās lidostas „Rīga” vadība uzskata, ka šos līdzekļus ir ieguvuši Latvijas iedzīvotāji un ģimenes, kuras beidzot var atļauties aizlidot uz Eiropas un pasaules valstīm kopā.

Tādejādi minētās atlaides ir atlaides Latvijas iedzīvotājiem. Piemērojot šīs atlaides, starptautiskā lidosta „Rīga” ir būtiski sekmējusi valsts tautsaimniecības attīstību un veicinājusi Latvijas ekonomikas starptautisko konkurētspēju.

Starptautiskā lidosta „Rīga” uzskata, ka ir jāvērtē kopējā gaisa transporta nozares ietekme uz Latvijas tautsaimniecību. Gaisa transporta nozares, kuras kodols ir starptautiskā lidosta „Rīga”, netiešā ietekme uz Latvijas iekšzemes kopproduktu (IKP) turpina pieaugt.

Tā starptautiskās biznesa konsultāciju un audita firmas „Ernst & Young” pētījums liecina, ka 2007. gadā gaisa transporta nozares netiešā ietekme uz Latvijas IKP bija 2,2 procenti - 2,8 procenti, jeb 312 – 396 miljonu latu robežās, savukārt 2006.gadā tā bija 2,1 procenti - 2,9 procenti, jeb 234 – 321 miljonu latu robežās.

Gaisa pārvadājumu nozare tieši sekmē apkalpojošās sfēras, tūrisma un tirdzniecības nozaru apjoma un to īpatsvara pieaugumu Latvijas ekonomikā.

VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” vadība nepiekrīt Valsts kontroles paustajam viedoklim par valsts dotācijām uzņēmumam . Valdība nav piešķīrusi dotācijas starptautiskajai lidostai „Rīga””, bet ir finansējusi valsts un sabiedrības drošības garantēšanu starptautiskās lidostas „Rīga” teritorijā saskaņā ar valsts budžeta likumu.

Šī ir dotācija valsts iekšējās un ārējās drošības uzturēšanai nevis valsts atbalsts starptautiskās lidostas „Rīga” pamatdarbības nodrošināšanai.

Tā ir mērķdotācija ar skaidri noteiktu līdzekļu apjomu, kas izlietoti precīzi definētiem mērķiem.

Jāpiebilst, ka valsts dotācija ir sekmējusi arī nosacījumu izpildi, lai Latvija varētu sekmīgi iegūt bezvīzu režīmu ar ASV.

 

Pēdējās ziņas

2009-01-27 "Laime Pilnīga" iesildīs "Mumiy Troll" LV koncertu
2009-01-27 Trīs starptautiski konsorciji ir iesnieguši piedāvājumus VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga" partnera atlases konkursam
2009-01-27 Latvijas pilsoņi var doties uz Filipīnām bez vīzas
2009-01-27 28. janvārī - izdevīga diena La Comédie Française VIESIZRĀDĒM
2009-01-27 Martā Tallina - Stokholma maršrutā kursējošie Tallink kruīza prāmji mainīs ostu Stokholmā
2009-01-23 "Pusdienlaika koncerti Anglikāņu baznīcā" - muzicē E.Šēfers un T.Ostrovskis
2009-01-23 Liepāja atgriezusies no šī gada pirmajām starptautiskajām tūrisma izstādēm
2009-01-23 Notiks XIV Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss
2009-01-23 Gunāra Kopštāla fotogrāfiju izstāde "Mirkļa pietura"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski