Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

"Pusdienlaika koncerti Anglikāņu baznīcā" - muzicē E.Šēfers un T.Ostrovskis

2009-01-23

Trešdien, 28. janvārī plkst. 13.00
Anglikāņu ielā 2a

"Pusdienlaika koncerti Anglikāņu baznīcā"

Egīls Šēfers, klarnete
Toms Ostrovskis, klavieres

Programmā: R. Šūmanis, N. Burgmillers, Dž. Finzi
Ieeja: brīva

Informējam jūs par kamermūzikas koncertu, kas notiks koncertcikla Pusdienlaika koncerti Anglikāņu baznīcā ietvaros. Muzicēs vieni no Latvijas spēcīgākajiem un starptautiski atzītākajiem mūziķiem - klarnetists Egīls Šēfers un pianists Toms Ostrovskis.

Koncerta programmā bez jau pazīstamā Roberta Šūmaņa Fantāzijskaņdarbiem klarnetei un klavierēm op. 73 skanēs arī Latvijā vēl nedzirdēti skaņdarbi - vācu komponista, F.Mendelszona laikabiedra, Norberta Burgmillera (Norbert Burgmueller) Duo op. 15 un 20.gs liriskā angļu komponista Džeralda Finzi Piecas Bagateles klarnetei un klavierēm.

Starptautisku konkursu laureāts, viens no talantīgākajiem latviešu mūziķiem klarnetists Egīls Šēfers pēc doktorantūras studijām Indiānas Universitātē, ASV un darba Odenses Simfoniskajā orķestrī (Dānija), kur bijis solo klarnetists, ir atgriezies Latvijā. Viņš ir ievērojamā dāņu kameransambļa, kvinteta Carion, pastāvīgais dalībnieks. Nupat E. Šēfers kopā ar Carion ir atgriezies no koncertturnejas Vācijā un Dānijā, kuras galvenais notikums bija koncerts H1 Meisterkonzerte sērijas ietvaros Minsterē. Šo pasākumu apmeklējuši vairāk nekā 800 klausītāju! Šajā koncertsērijā koncertējuši tādi ievērojami mūziķi kā G. Krēmers un M. Maiskis. Jau februāra beigās Carion kopā ar E. Šēferu dosies nākošajā koncertturnejā - tās centrā būs piedalīšanās starptautiskajā Al Bustan festivālā Beirutā, Libānā.

Klarnetists pašlaik strādā pie Latvijas Mūzikas informācija centra producētā CD "Latviešu mūsdienu mūzika klarnetei" ieskaņošanas. Tajā  iekļauti I. Zemzara, M. Einfeldes, P. Plakida, A. Dzenīša, J. Petraškeviča, M. Dombrovskas, S. Ratnieces un D. Molvikas skaņdarbi. Diska ieskaņojumos piedalās tādi izcili latviešu mūziķi kā T. Ostrovskis, Ē. Kiršfelds, K. Vilnītis, klarnešu kvartets Contraverso un orķestra Sinfonietta Rīga stīgu kvartets. 

Pianists Toms Ostrovskis izglītību ieguvis Latvijā, Lielbritānijā, kā arī vairākās meistarklasēs dažādās pasaules valstīs. Pēc Londonas Gildholas Mūzikas un Drāmas skolas izpildītājmākslas maģistra grāda iegūšanas, vairākiem konkursu lauriem un studijām Londonas Pilsētas universitātē, Toms Ostrovskis atgriezies Latvijā un aktīvi piedalās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesionālajā dzīvē. Toms Ostrovskis ar Egīlu Šēferu kopā uzstājas jau desmit gadus.


 

Pēdējās ziņas

2009-01-23 Gunāra Kopštāla fotogrāfiju izstāde "Mirkļa pietura"
2009-01-23 Notiks XIV Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss
2009-01-23 Liepāja atgriezusies no šī gada pirmajām starptautiskajām tūrisma izstādēm
2009-01-22 Aleksejs Naumovs. "Dzimšanas diena". Glezniecība
2009-01-22 Sinfonietta Rīga un Austrijas vēstniecība Latvijā aicina uz preses konferenci
2009-01-21 Dailes teātra īpašais piedāvājums studentiem!
2009-01-20 Koncerts DESCENDENTE PER TERTIAS. LYRA OMNITONALIS
2009-01-20 Jauniešu kultūras portālā HC.LV sākas konkurss "Jaunietis Eiropā!"
2009-01-20 Jūrmala piedalījās Norvēģijas tūrisma gadatirgū "Reiseliv 2009" Oslo

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski