Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Liepāja atgriezusies no šī gada pirmajām starptautiskajām tūrisma izstādēm

2009-01-23

Liepāja, 23. janvāris. Laikā no 14. līdz 18. janvārim LRTIB darbinieki pārstāvēja Liepāju un Kurzemi divās tūrisma izstādēs – „VAKANTIEBEURS” Nīderlandē un „MATKA” Somijā.

Nīderlandes pilsētā Utrehtā notiek viena no lielākajām Eiropas tūrisma izstādēm, un Kurzemes Tūrisma asociācija sadarbībā ar Rīgas tūrisma koordinācijas un informācijas centru tajā piedalās jau trešo gadu. „Vakantiebeurs” ir viena no tām izstādēm, kas ir orientētas uz t.s. galapatērētāju (individuālo tūristu) informēšanu par tūrisma iespējām katrā valstī. Šogad stenda apmeklētāji pārsvarā interesējās par Baltijas valstīm kopumā. Daudzi no stenda viesiem atzina, ka jau iepriekšējos gados ir bijuši Liepājā, un pozitīvi novērtēja mūsu pilsētas un rajona tūrisma piedāvājumu. Lielāko interesi Nīderlandes iedzīvotāji izrādīja par dabas tūrisma un velotūrisma iespējām. Pārsvarā nīderlandieši plāno ceļot ar kempingu auto, un visbiežāk savā ceļojuma maršrutā iekļauj visas trīs Baltijas valstis. Dalība šajā tūrisma izstādē ir noteikti vērtējama pozitīvi, jo ar katru gadu Latvijā pieaug tūristu skaits no Nīderlandes.

Šajā gadā starptautisko tūrisma izstādi ’’Vakantiebeurs 2009’’ sešu dienu laikā apskatīja 132 961 apmeklētājs.
Arī lielākajā Ziemeļvalstu tūrisma izstādē „Matka 2009” Helsinkos, LRTIB pārstāvēja Kurzemes Tūrisma asociāciju. 6 hallēs savus tūrisma piedāvājumus reklamēja dalībnieki no 76 valstīm.

Kopumā Latvijas stends bija labi apmeklēts, tomēr pārsvarā izstādes apmeklētājiem bija interese par Rīgu un Jūrmalu. Priecē, ka Somijas iedzīvotāji atpazīst arī Liepāju un Ventspili. Lielākā daļa potenciālo tūristu no Somijas vēl nebija izplānojuši konkrētu ceļojuma maršrutu, tomēr izteica vēlmi apmeklēt Latviju, jo tā atrodas salīdzinoši tuvu, tomēr ir vēl neapgūts ceļojuma galamērķis.

Galvenās izstādes apmeklētāju intereses bija SPA piedāvājums, kempingi un ceļošanas iespējas ar savu treileri, kā arī nelielu viesu māju īrēšana uz ilgāku laiku. Liela interese bija arī par velotūrismu, bet jaunieši īpašu interesi izrādīja par izklaides iespēju piedāvājumu.

Tuvākajā laikā Tūrisma informācijas biroja darbinieki plāno piedalīties izstādē „Balttour” Rīgā, izstādē „Tourest” Tallinā un izstādē „Vivatour” Viļņā.

 

Pēdējās ziņas

2009-01-23 Gunāra Kopštāla fotogrāfiju izstāde "Mirkļa pietura"
2009-01-23 Notiks XIV Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss
2009-01-23 "Pusdienlaika koncerti Anglikāņu baznīcā" - muzicē E.Šēfers un T.Ostrovskis
2009-01-22 Aleksejs Naumovs. "Dzimšanas diena". Glezniecība
2009-01-22 Sinfonietta Rīga un Austrijas vēstniecība Latvijā aicina uz preses konferenci
2009-01-21 Dailes teātra īpašais piedāvājums studentiem!
2009-01-20 Koncerts DESCENDENTE PER TERTIAS. LYRA OMNITONALIS
2009-01-20 Jauniešu kultūras portālā HC.LV sākas konkurss "Jaunietis Eiropā!"
2009-01-20 Jūrmala piedalījās Norvēģijas tūrisma gadatirgū "Reiseliv 2009" Oslo

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski