Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Devīto reizi notiks Rīgas amatieru teātru festivāls "Rīga spēlē teātri"

2009-01-20

Rīga, 20. janvāris. Rīgas domes Kultūras departamenta rīkotais Rīgas amatieru teātru festivāls „Rīga spēlē teātri 2009” notiks no šī gada 29. janvāra līdz 7. februārim, dodot iespēju skatītājiem izrādes apmeklēt bez maksas. Festivālam noslēdzoties, apbalvos teātru kolektīvus dažādās nominācijas, kā arī labākais amatieru teātris saņems ceļojošo bronzas balvu „Lielais Toms”.

Festivālā piedalīsies 18 teātru kolektīvi no Rīgas un viesi - Jūrmalas teātris, kopumā festivālā piedāvājot 20 izrādes. „Teātru devīze šajos svētkos būs „spēle”, jo amatierteātri arvien brīvāk apliecina māksliniecisko aktivitāti, teātra radītāju gaumi un intereses, daudzveidīgāk izmanto dažādus spēles paņēmienus un iespējas, ” stāsta festivāla projekta vadītāja režisore Edīte Neimane.

Festivāla izrādes VEF Kultūras pilī un Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde” būs iespēja apmeklēt bez maksas, savukārt bezmaksas ielūgumus uz izrādēm, kas notiks Rīgas Mākslas darbinieku namā, būs iespēja saņemt no 20. janvāra līdz 5. februārim darba dienās no plkst. 9:00 līdz plkst. 18:00 Rīgas Mākslas darbinieku namā.

Rīgas domes Kultūras departamenta pieaicinātā žūrija lēmumu par festivāla balvām paziņos pēc visu izrāžu noskatīšanās festivāla noslēguma pasākumā, kas notiks 7. februārī Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā Ģilde”. Žūrijā darbosies un ar festivāla dalībniekiem diskusijas veidos režisori Fernando Nope (Zviedrija, Stokholma), Aina Matīsa (Latvijas Kultūras akadēmija) un Jānis Kaijaks (Latvijas Nacionālais teātris).

Festivāla galvenais mērķis ir veicināt amatieru teātru māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību, izvērtējot un apbalvojot veiksmīgākos sezonas veikumus. Pagājušā gadā ceļojošo balvu „Lielais Toms” saņēma Latvijas Universitātes Studentu teātris par F. Garsijas Lorkas lugas „Asins kāzas” iestudējumu.

Festivālu rīko Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar Rīgas Kultūras un tautas mākslas centru „Mazā ģilde”, Rīgas Mākslas darbinieku namu un VEF Kultūras pili. Plašāka informācija par festivāla teātra izrādēm atrodama Rīgas domes Kultūras departamenta mājas lapā www.rdkd.lv .

 

Pēdējās ziņas

2009-01-20 Izstāde "Balttour 2009" iezīmēs tūrisma sezonas sākumu
2009-01-20 Sinfonietta Rīga aizsāk Jozefa Haidna gadu kopā ar austriešu diriģentu un vijolnieku Ernstu Kovačiču
2009-01-20 Rēzeknē fotogrāfiju izstāde "No Eiropas ceļasomas"
2009-01-20 Komēdijas "Vakariņas ar muļķi" jauniestudējumā īpašs aktieru sastāvs
2009-01-20 "Rīgas mākslas telpā" notiks Romāna Korovina personālizstāde
2009-01-20 Novērtētas akcijas "Cēsis rudenī!" labākās fotogrāfijas
2009-01-20 30. janvārī pirmizrāde - "Spēlamanis. Kūrorta piedzīvojumi"
2009-01-20 Jūrmala piedalījās Norvēģijas tūrisma gadatirgū "Reiseliv 2009" Oslo
2009-01-20 Jauniešu kultūras portālā HC.LV sākas konkurss "Jaunietis Eiropā!"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski