Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jauniešu kultūras portālā HC.LV sākas konkurss "Jaunietis Eiropā!"

2009-01-20

Rīga, 20. janvāris. 23. janvārī tiek atklāts jauns izglītojoši radošs konkurss jauniešiem par Eiropas Savienības jautājumiem „Jaunietis Eiropā!”, kas gada garumā mudinās jauniešus gūt zināšanas par aktualitātēm un notikumiem Eiropā un ļaus viņiem radoši paust savu attieksmi un viedokli.

Visa 2009. gada garumā ir paredzēts rīkot izglītojoši radošu konkursu jauniešiem vecumā no 15 – 21 gadam par Eiropas Savienībā un jauniešu dzīvē aktuāliem un svarīgiem jautājumiem. Konkursa galvenās aktivitātes notiks Jauniešu kultūras portālā HC.LV. Vasarā un gada beigās, noslēdzoties šim projektam, radošākie darbi tiks izcelti ārpus virtuālās vides un pulcēti izstādē.

Konkursa „Jaunietis Eiropā!” organizatori ir biedrība „Homo Culturalis” sadarbībā ar Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecību Latvijā.

„Mūsdienu jauniešiem ir jāapzinās, ka mēs dzīvojam Eiropas Savienībā un ka tā nav tāla un neizprotama zeme vai briesmīgi sarežģīta politiskā sistēma, bet gan vide ar iespējām un izaicinājumiem, durvis katra jaunieša izaugsmei,” uzsver Jauniešu kultūras portāla HC.LV veidotājs Deniss Fedotovs.

„Tā kā Eiropas Savienības nākotni veidos jaunā paaudze, savlaicīgi jādomā par jaunatnes iesaistīšanu Eiropas lietās,” uzskata Iveta Šulca, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

„Eiropas mērogā darbojas gan Eiropas Jaunatnes parlaments un Eiropas Jaunatnes forums. Pārstāvot jaunu cilvēku intereses, piemēram, Eiropas Jaunatnes forums septiņus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izstrādāja priekšlikumus, par to, kas ES institūcijām būtu jāpaveic jaunatnes labā turpmāko piecu gadu laikā. EK pērn Latvijā ir atbalstījusi jauniešu seminārus, plakātu un tulkotāju konkursus, jauniešu izpētes braucienu uz ES institūcijām. Mūsu atbalstītajam jauniešu kluba „Māja” erudīcijas konkursam „es ES” šo piektdien fināls. Tad netiešu stafeti pārņems Jauniešu kultūras portāls HC.LV, kurš erudītu komandu sacensību vietā piedāvās individuālu konkursu interneta vidē," papildina Iveta Šulca.

Katru mēnesi līdz šī gada decembrim jauniešiem būs jāatbild uz 10 jautājumiem, kā arī jāizveido radošais darbs par uzdoto tēmu – būs iespēja fotografēt, rakstīt esejas, stāstus, dzeju un citādi radoši izpausties, šādā veidā vācot punktus, kurus par jauniešu sasniegumiem piešķirs žūrija, kas sastāv no portāla HC.LV redakcijas, Eiropas Komisijas pārstāvja un citiem nozares ekspertiem.

„Ieguvumi jauniešiem no šī konkursa mērāmi dažādās kategorijās – gan materiālajās, gan intelektuālajās,” pauž projekta vadītāja Anete Enikova. „Meklējot atbildes uz jautājumiem, jaunieši apgūs jaunas zināšanas, bet savu attieksmi par konkrētajiem jautājumiem un tēmām varēs paust radoši. Ceru, ka jauniešiem nozīmīgas šķitīs arī sarūpētās balvas – katru mēnesi pareizāko atbilžu un radošāko darbu autori tiks pie vērtīgām balvām, bet, visu gadu regulāri piedaloties konkursa posmos, ir iespēja tikt pie galvenās balvas – apmaksāta brauciena divām personām uz vienu no Eiropas Savienības krāšņākajiem rokfestivāliem Roskildē 2010. gadā.”

Jauniešu konkursu „Jaunietis Eiropā” atklās piektdien, 23. janvārī, plkst. 12.00 Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē erudīcijas konkursa "es ES" laikā.
Sīkāka informācija par konkursu rodama interneta portālā www.hc.lv.


 

Pēdējās ziņas

2009-01-20 Izstāde "Balttour 2009" iezīmēs tūrisma sezonas sākumu
2009-01-20 Devīto reizi notiks Rīgas amatieru teātru festivāls "Rīga spēlē teātri"
2009-01-20 Sinfonietta Rīga aizsāk Jozefa Haidna gadu kopā ar austriešu diriģentu un vijolnieku Ernstu Kovačiču
2009-01-20 Rēzeknē fotogrāfiju izstāde "No Eiropas ceļasomas"
2009-01-20 Komēdijas "Vakariņas ar muļķi" jauniestudējumā īpašs aktieru sastāvs
2009-01-20 "Rīgas mākslas telpā" notiks Romāna Korovina personālizstāde
2009-01-20 Novērtētas akcijas "Cēsis rudenī!" labākās fotogrāfijas
2009-01-20 30. janvārī pirmizrāde - "Spēlamanis. Kūrorta piedzīvojumi"
2009-01-20 Jūrmala piedalījās Norvēģijas tūrisma gadatirgū "Reiseliv 2009" Oslo

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski