Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Koncerts DESCENDENTE PER TERTIAS. LYRA OMNITONALIS

2009-01-20

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija aicina:
Pirmdien, 2009. gada 26. janvārī  plkst. 19.00 Lielajā zālē
Koncerts
Georgs Pelēcis
DESCENDENTE PER TERTIAS. LYRA OMNITONALIS

30 prelūdijas klavierēm /Pasaules pirmatskaņojums/
Spēlē Juris Kalnciems /klavieres/.
Biļetes pirms koncerta. Cena: Ls 2,- skolēniem, studentiem un pensionāriem – Ls 1.

DESCENDENTE PER TERTIAS. LYRA OMNITONALIS (30 prelūdijas klavierēm) ir iecerētā klaviermūzikas vakara  pamatdaļa. Tā ir 30 noslēgto fragmentu svītas tipa veselums, kurš, protams, pieļauj arī atsevišķu sastāvdaļu izpildījumu. Bet veselumā noteiktā kārtībā tiek izmantotas visas tonalitātes. To skaits pārsniedz 24, jo atsevišķas miniatūras uzrakstītas gan Si, Fa diēz, Do diēz mažoros (un to paralēlēs), gan Do bemol, Sol bemol, Re bemol (un to paralēlēs). Visas 30 tonalitātes sakārtotas sistēmā, kas sākas Do diēz mažorā, un tālāk attīstoties pa tercām uz leju, vispirms pakāpeniski mazinot diēzu skaitu, tad pakāpeniski palielinot bemolu skaitu. Mažori un minori mijas.
Skaņkārtu struktūra reti pārsniedz diatoniku, kas ir tipiski autora stilam. Katrā miniatūrā tēlu loks parasti iztiek bez kontrastiem (izņēmumi ir prelūdijas Sol, Si bemol mažoros un fa minorā). Prelūdiju cikls tiek atskaņots bez pārtraukumiem, bet \r starpbrīdi pirms Fa mažora prelūdijas.

Vakara programmu noslēgs skaņdarbs, savā ziņā post scriptum, ar nosaukumu Vecā dienasgrāmata. Ja prelūdiju ciklu kopumā var uztvert kā kāda vientuļa cilvēka dienasgrāmatu, kas uz ilgiem gadiem tika pamesta un aizmirsta, tad programmas pēdējā kompozīcijā mūzikas liriskais varonis it kā atkal pārlapo dzīves nogalē atrasto dienasgrāmatu. Vai viss pagātnē?..
Georga Pelēča jauno klavieru prelūdiju ciklu atskaņos pianists JVLMA Klavieru katedras vadītājs, asoc. profesors Juris Kalnciems.

Juris Kalnciems /1957/ mācījies Rīgas Jāzepa Mediņa /pedagogs Š. Valdšteins/ un Emīla Dārziņa /pedagoģe J. Daugule/ mūzikas skolās. Ar izcilību absolvējis Latvijas Valsts konservatoriju /prof. A. Zandmaņa klavieru klase. Profesionālo meistarību pilnveidojis, studējot P.Čaikovska Maskavas konservatorijas asistentūrā /prof. S. Alumjans/. Studiju laikā piedalījies konkursos /M.Čurļoņa pianistu konkursā 1.vieta/. Pašlaik Juris Kalnciems ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs, asociētais profesors, kā arī Eiropas Klavieru Skolotāju asociācijas Latvijā prezidents. Paralēli lielajai pedagoģiskā un sabiedriskā darba slodzei Kalnciems turpina koncertēt gan Latvijā, gan arī ārzemēs. Profesors regulāri piedalās dažādu konkursu žūrijās, vada meistarklases Latvijā un ārzemēs. Pianista plašajā repertuārā ir dažādu laikmetu mūzika, kā arī ierakstīti divi kompaktdiski - Jāņa Ivanova 24 skicējumi klavierēm  un Juris Kalnciems. Latviešu klaviermūzika.

Pēdējās ziņas

2009-01-20 Izstāde "Balttour 2009" iezīmēs tūrisma sezonas sākumu
2009-01-20 Devīto reizi notiks Rīgas amatieru teātru festivāls "Rīga spēlē teātri"
2009-01-20 Sinfonietta Rīga aizsāk Jozefa Haidna gadu kopā ar austriešu diriģentu un vijolnieku Ernstu Kovačiču
2009-01-20 Rēzeknē fotogrāfiju izstāde "No Eiropas ceļasomas"
2009-01-20 Komēdijas "Vakariņas ar muļķi" jauniestudējumā īpašs aktieru sastāvs
2009-01-20 "Rīgas mākslas telpā" notiks Romāna Korovina personālizstāde
2009-01-20 Novērtētas akcijas "Cēsis rudenī!" labākās fotogrāfijas
2009-01-20 30. janvārī pirmizrāde - "Spēlamanis. Kūrorta piedzīvojumi"
2009-01-20 Jūrmala piedalījās Norvēģijas tūrisma gadatirgū "Reiseliv 2009" Oslo

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski