Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

ES finansēts projekts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām uzlabos pieeju muzikālai izglītībai

2009-01-19

Rīga, 19. janvāris. Šī gada 22. janvārī plkst. 14:00 Pāvula Jurjāna mūzikas skolā mediju pārstāvji un jomas speciālisti aicināti iepazīties ar starptautisku kultūras projektu “Mūzika visiem”, kura realizācija Latvijā, Igaunijā un Somijā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām uzlabos pieeju muzikālai izglītībai.

Starptautiskā projekta „Mūzika visiem” prezentācijā Pāvula Jurjāna mūzikas skolā (Baložu ielā 27) tiks sniegta informācija par projekta būtību un realizāciju - mūzikas pedagogu semināriem, metodoloģijas rokassgrāmatas izstrādi, mākslas nometni, konferenci, dokumentālo filmu un citām aktivitātēm. Tāpat mūzikālu pārsteigumu būs sagatavojuši bērni, kuri Pāvula Jurjāna mūzikas skolā mācās profesionālas ievirzes mūzikas apmācības programmā bērniem ar īpašām vajadzībām.
Projektu „Mūzika visiem” Rīga domes Kultūras departaments realizēs no 2009. gada maija līdz 2011. gada aprīlim. Šis projekts finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ar  Centrālās Baltijas jūras INTERREG IV A programmas 2007.-2013. gadam starpniecību.
Projekta mērķis ir nodrošināt kvalitatīvas un atbilstošas mūzikas izglītības iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tai skaitā mācību metožu un metodisko materiālu pieejamības uzlabošanu un mūzikas pedagogu kvalifikācijas celšanu.
Tāpat būtiski ir veicināt politiķu, izglītības darbinieku un kopumā sabiedrības attieksmes maiņu pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuri apgūst mūziku, saprotot, ka šai sabiedrības daļai ir tiesības uz kvalitatīvu mūzikas izglītību.
22. janvārī par projektu informēs projekta „Mūzika visiem” vadošā partnera – Rīgas domes – pārstāvji: Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte, Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas pārstāvji.
Tāpat prezentācijā piedalīsies Centrālās Baltijas jūras INTERREG IV A programmas 2007.–2013. gadam Apvienotā tehniskā sekretariāta Rīgas informācijas punkta vadītāja Signe Raikstiņa un Reģionālās Attīstības un pašvaldību lietu ministrijas pārstāvis.

Rīgas domes Kultūras departamenta Pāvula Jurjāna mūzikas skola bija pirmā mūzikas skola Latvijā, kas 2006. gadā licencēja profesionālās ievirzes mūzikas apmācības programmu bērniem ar īpašām vajadzībām. Pašreiz skolā ir iespējams apgūt klavieru, vijoles, flautas, obojas un sitaminstrumentu spēli un programmā mācās 20 bērni. Savukārt Rīgas domes Kultūras departamenta Juglas mūzikas skolā kopš 2008. gada ir licencēta profesionālās ievirzes mūzikas izglītības programmu bērniem ar īpašām vajadzībām, piedāvājot apgūt klavieru, vijoles, flautas, saksofona, akordeona, ģitāras, trompetes un eifonija spēli, un pašlaik programmā mācās 20 bērni.

 

Pēdējās ziņas

2009-01-19 Vēl desmit dienas Cēsīs apskatāma izstāde LTF 20 gadu atcerei
2009-01-16 Starptautiskajai lidostai "Rīga" ceturtais lielākais pasažieru pieaugums Eiropā
2009-01-16 Harley Davidson Eiropas pasākums notiks Jūrmalā
2009-01-16 Filca uzbrukums - no 16.janvāra Amatu mājā izstāde Trakās šalles
2009-01-16 Budapešta vēlas kļūt par Rīgas sadraudzības pilsētu
2009-01-15 Daugavpilī un Utenā (Lietuva) veidos Māla mākslas centrus
2009-01-15 Top mūsdienu teātra kulta figūras Marka Reivenhila terapeitiskā provokācija "SHOPPING & FUCKING"
2009-01-14 Vidzemes Vēstures un Tūrisma centram - 5 gadi!
2009-01-14 Latvijas Mākslas akadēmijā Aijas Baumanes personālizstāde LAIKA ZĪMES

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski