Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Budapešta vēlas kļūt par Rīgas sadraudzības pilsētu

2009-01-16

Rīga, 16. janvāris. Rīgas domes Ārlietu pārvaldes pārstāvji šodien tikās ar Ungārijas vēstniecības padomnieku ārējās ekonomikas jautājumos Janošu Rekasi.

Ungārijas vēstniecības pārstāvis izteica vēlmi nodibināt ciešākas attiecības starp Rīgu un Budapeštu, lai Ungārijas galvaspilsēta varētu kļūt par Rīgas sadraudzības pilsētu. Padomnieks norādīja, ka pastāv laba iespējas attīstīt abu pilsētu sadarbību kultūras un ekonomikas jomās.

Janošs Rekasi izteica piedāvājumu rīkot šī gada vasarā Budapeštas Jūgendstila muzejā izstādi par Rīgu un tās jūgendstila mantojumu. Par to, kādus materiālus varētu eksponēt šajā izstādē, ir uzsāktas sarunas arī ar Latvijas Arhitektu savienību. Ja izstāde tiks sarīkota, tā kļūs par pirmo pasākumu, kas stāstīs par Rīgu Budapeštas iedzīvotājiem un viesiem.

Savukārt, lai uzsāktu abu pilsētu sadarbību ekonomikas jomā, padomnieks piedāvāja rīkot pieredzes apmaiņu starp Budapeštas pilsētas Ekonomiskās attīstības nodibinājumu un Rīgas Pilsētas attīstības departamenta speciālistiem. Viņš arī lūdza pēc iespējas sniegt informāciju par starptautiskajām konferencēm un forumiem, kas notiek Rīgā un kuros piedalās Rīgas pašvaldība.

Rīgas domes Ārlietu pārvaldes direktora vietnieks Viktors Buls pateicās Ungārijas vēstniecības pārstāvim par izrādīto interesi un par izteiktajiem konkrētajiem piedāvājumiem. Rīgas pašvaldība ir ieinteresēta iepazīstināt Ungārijas iedzīvotājus ar Latvijas galvaspilsētu un veicināt tūristu apmaiņu, kā arī meklēt iespējas attīstīt ekonomiskās saites. Taču konkrētu atbildi par atbalstu piedāvātajiem pasākumiem Rīga varēs sniegt tikai pēc pilsētas budžeta apstiprināšanas.

 

Pēdējās ziņas

2009-01-16 Starptautiskajai lidostai "Rīga" ceturtais lielākais pasažieru pieaugums Eiropā
2009-01-16 Harley Davidson Eiropas pasākums notiks Jūrmalā
2009-01-16 Filca uzbrukums - no 16.janvāra Amatu mājā izstāde Trakās šalles
2009-01-15 Daugavpilī un Utenā (Lietuva) veidos Māla mākslas centrus
2009-01-15 Top mūsdienu teātra kulta figūras Marka Reivenhila terapeitiskā provokācija "SHOPPING & FUCKING"
2009-01-14 Vidzemes Vēstures un Tūrisma centram - 5 gadi!
2009-01-14 Latvijas Mākslas akadēmijā Aijas Baumanes personālizstāde LAIKA ZĪMES
2009-01-14 15. janvārī pasniegs Rīgas domes Kultūras departamenta Gada balvu "Baltais Zvirbulis"
2009-01-14 Amerikas vēstnieks Latvijā Jūrmalas valodu centrā atklāj klasi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski