Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Top mūsdienu teātra kulta figūras Marka Reivenhila terapeitiskā provokācija "SHOPPING & FUCKING"

2009-01-15

Rīga, 15. janvāris. 23. JANVĀRĪ Kamerzālē - Marka Reivenhila terapeitiskās provokācijas SHOPPING & FUCKING pirmizrāde, ko iestudē LAURA GROZA, papildinot Dailes teātra Radošās laboratorijas repertuāru.

Jau pats lugas nosaukums ir izaicinājums. „Shopping & Fucking” (1996) ir mūsdienu teātra kulta figūras Marka Reivenhila pirmā un vispazīstamākā luga, kas kļuvusi par sava laika teātra notikumu un iemantojusi skandalozu slavu. Oriģināls, drosmīgs un asprātīgs, Reivenhils izmanto teātri kā platformu, uz kuras runāt par šodienas aktuālajām problēmām. Te valda vaļīga leksika un ekstrēmas tēmas: vardarbība, sekss, narkotikas, netradicionāla seksuālā orientācija. Luga – sitiens pakrūtē, kas piedāvā ārstniecisku šoka terapiju.

Lugas personāži ir neiederīgie, liekie cilvēki – tie, kuri atrodas sabiedrības perifērijā, tie, kuri, mūsuprāt, nemaz neeksistē. Popkultūras patērētāju filozofija ar visā pilsētā izkaisītajiem grandiozajiem šopinga centriem savai domāšanai pakļauj pat viņus. Mūsdienu mediju ekspluatētais mīts par sabiedrības veiksmīgo cilvēku neizbēgami ielaužas jebkurā apziņā. Tūkstošgades mijas nihilisms atbalso apkārtējās pasaules neprātu. Viss ir darījums. Visu var pirkt un pārdot. Arī jūtas?

Jauniestudējumā spēlēs aktieri INTARS REŠETINS (Robijs), JURIS ŽAGARS (Marks), ALDIS SILIŅŠ (Gerijs) un IVARS AUZIŅŠ (Braiens). Vienīgo sieviešu lomu Lulū atveidos ILONA BALODE.

Izrādē piedalīsies arī mūziķi Anna Ķirse (vokāls), Haralds Stenclavs (taustiņinstrumenti), Kaspars Lastovskis (basģitāra), Māris Ozoliņš (bungas) un Ronalds Seleckis (ģitāra).

Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja. Tāpat kā Lauras Grozas pirmajā iestudējumā Dailes teātrī „Suņa sirds” režisore sadarbojas ar scenogrāfu Reini Suhanovu, kostīmu mākslinieci Jurati Silakaktiņu un horeogrāfi Ingu Krasovsku. Iestudējuma gaismu mākslinieks – Mārtiņš Kudiņš.

Dailes teātris neiesaka izrādi skatīties bērniem līdz 14 gadiem.
 

Pēdējās ziņas

2009-01-15 Daugavpilī un Utenā (Lietuva) veidos Māla mākslas centrus
2009-01-14 Vidzemes Vēstures un Tūrisma centram - 5 gadi!
2009-01-14 Latvijas Mākslas akadēmijā Aijas Baumanes personālizstāde LAIKA ZĪMES
2009-01-14 15. janvārī pasniegs Rīgas domes Kultūras departamenta Gada balvu "Baltais Zvirbulis"
2009-01-14 Amerikas vēstnieks Latvijā Jūrmalas valodu centrā atklāj klasi
2009-01-14 Arhitektam V.Bokslafam 150 gadu jubileja: Mālpils muižā atklāta unikāla izstāde un uzstādīts arhitektam veltīts piemineklis
2009-01-13 "Mumiy Troll" uzsāks tūri, uzstājoties īstos ASV roka klubos
2009-01-13 NBS Sauszemes spēku orķestrim top jauna koncertprogramma
2009-01-13 Līvānos grafikas izstāde "Mirkļi ceļā"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski