Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centram - 5 gadi!

2009-01-14

Cēsis, 14. janvāris. Šodien, 14.janvārī aprit pieci gadi, kopš dibināta Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs” (VVTC), apvienojot iepriekš pastāvīgi funkcionējošas, bet savstarpēji cieši saistītas iestādes – Cēsu Viduslaiku pili, Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, Izstāžu namu un Tūrisma informācijas centru.

Aizvadītie pieci gadi ir apliecinājums, ka aģentūras izveides ideja - veicināt pilsētas kopējo attīstību un attīstīt tūrismu - ir sevi attaisnojusi.

Kopš aģentūras dibināšanas 2004.gadā, piesaistot ES struktūrfondu līdzekļus, Cēsīs realizēti vairāki liela mēroga projekti.

Pēc restaurācijas-rekonstrukcijas darbiem apmeklētājiem atvērta Cēsu Jaunā pils. Atjaunota pils ārējā fasāde un interjers 1.un 2.stāvā, apskatei pieejami unikāli atklājumi un jaunas izstādes. Starp Cēsu veco un jauno pili atvērts mūsdienīgs centrs Pils kompleksa apmeklētājiem.

Rekonstrukciju – restaurāciju 2006.gadā piedzīvojis Cēsu Izstāžu nams, padarot telpas piemērotas dažādu žanru mākslas izstādēm un koncertiem, kas tur norisinās katru mēnesi. 

Lielas investīcijas ik gadu tiek ieguldītas Cēsu viduslaiku pils saglabāšanā, palielinot tās pieejamību apmeklētājiem. Izgaismotas pilsdrupas, izbūvēts koka tilts, kas savieno pilsdrupas ar Pils dārzu un nodrošina apmeklētāju nokļūšanu pilī pa tās vēsturisko ieeju, atjaunoti pils pagalma bruģa seguma laukumi. Ik gadu turpinās arī viduslaiku pils konservācijas darbi.

Turpinot un pilnveidojot pilsētas tradīcijas, tiek organizēti dažādi kultūras pasākumi – te jāmin krāšņās Muzeju nakts programmas jau četrus gadus pēc kārtas, Cēsu starptautiskais plenērs un Cēsu novada mākslas izstādes, Cēsu 800 gades svinības un Zīversu svētki.

Cēsu pils kompleksa apmeklētāju statistika liecina, ka pirms pieciem gadiem izvirzītais mērķis piesaistīt Cēsīm vairāk tūristu tiek veiksmīgi īstenots. 2008.gadā pils kompleksu apmeklēja vairāk nekā 70 000 cilvēku, un katru gadu šim skaitam ir tendence palielināties.

Mērķi turpmākajiem gadiem jau izvirzīti. Aktuālo uzdevumu sarakstā ir rekonstrukcijas un restaurācijas darbu turpināšana Cēsu pils kompleksā. Līdz 2010.gada vasarai paredzēts uzlabot Cēsu pilsmuižas parka infrastruktūru, tai skaitā atjaunot skatītāju laukumu, restaurēt Vēzīšu kāpnes un izbūvēt gājēju tiltiņu uz salu Pils parka dīķī. Apstiprināšanai iesniegts projekts, kura ietvaros plānots pabeigt Jaunās pils rekonstrukciju. Drīzumā iecerētas arī jaunas muzeja krājuma glabātuves celtniecība.


 

Pēdējās ziņas

2009-01-14 Arhitektam V.Bokslafam 150 gadu jubileja: Mālpils muižā atklāta unikāla izstāde un uzstādīts arhitektam veltīts piemineklis
2009-01-14 Amerikas vēstnieks Latvijā Jūrmalas valodu centrā atklāj klasi
2009-01-14 15. janvārī pasniegs Rīgas domes Kultūras departamenta Gada balvu "Baltais Zvirbulis"
2009-01-14 Latvijas Mākslas akadēmijā Aijas Baumanes personālizstāde LAIKA ZĪMES
2009-01-13 Latvijas grafiķu izstāde "Vēstules no Rīgas" Daugavpilī
2009-01-13 "Reval Hotels" jauna viesnīca Sanktpēterburgā
2009-01-13 Liepāja tiks popularizēta starptautiskajās tūrisma izstādēs
2009-01-13 Jūrmalas pašvaldība piedalās tūrisma gadatirgū Somijā
2009-01-13 airBaltic pērn pārvadājusi par 29% vairāk pasažieru nekā gadu iepriekš

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski