Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Mūzikas akadēmijas un Swedbankas GADA BALVAS 2008 pasniegšanas ceremonija un koncerts

2009-01-05

Rīga, 5. janvāris. Pateicoties Swedbanka atbalstam, jau piekto gadu Latvijas Mūzikas akadēmijai savā dzimšanas dienā ir iespēja godināt un izteikt atzinību mūsu jaunajiem un talantīgajiem mūziķiem.

Šī gada laureāti ir maģistranti pianists Andrejs Osokins un dziedātājs, baritons Raimonds Bramanis.

Pianistam, starptautisko konkursu laureātam Andrejam Osokinam aizvadītais gads nesis virkni spožu panākumu, no kuriem īpaši jāpiemin uzvara 5. starptautiskajā Jāzepa Vītola pianistu konkursā Rīgā un uzvara Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas konkursā par labāko L.van Bēthovena sonātes interpretāciju.

Profesionālo izglītību Andrejs ieguvis sava tēva Sergeja Osokina klavieru klasē. 2003. gadā absolvējis E. Dārziņa MVS. 2007. gadā ieguvis bakalaura grādu JVLMA. Tagad - 3. semestra maģistrants asoc. prof. Sergeja Osokina klavieru klasē.

Andreja Osokina radošā darbība jau tagad ir ievērības cienīga – viņš aktīvi piedalās konkursos un koncertos Latvijā un aiz tās robežām. 2005. gadā saņēmis Zīversa balvu, kā labākais speciālo klavieru nodaļas students. 2006. gadā papildinājis profesionālo apmācību klavieru kursos Trinity College of Music Londonā, kur 2006. gadā saņēmis prestižos Licenciate (2006, aprīlis) un Fellowship (2006, jūlijs) diplomus klavierspēlē. Piedalījies meistarklasēs pie prof. Folkera Banfilda Rīgā, prof. Jonti Solomona un Martino Tirimo Londonā. No 2006. gada piedalījies vairākās prof. Mihaila Voskresenska meistarklasēs un koncertos Vācijā, Francijā un Krievijā.

2008. gadā Andrejs Rīgā uzvarējis arī konkursā uz stipendiju piedalīties Starptautiskajās meistarklasēs Holandē (International Holland Music Sessions), kur studējis pie prof. Villema Bronsa un Borisa Bermana, kā arī spēlējis solo koncertus.

Spēlējis vairākus solo koncertus Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, pēdējais 2008. gada 5. maijā. Koncertējis arī Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Jurmalā, Jelgavā, Rēzeknē, Ludzā un Daugavpilī. Solo koncertus sniedzis arī Birmingemā, Bergenā, Alkmārā un Einhauzenā
2008. gada martā kļuvis par Citta di Pinerolo Starptautiskā pianistu konkursa Diplomantu, taču jau maijā izcīnījis vietu pusfinālā vienā no lielākajiem klavieru konkursiem Montreal International Musical Competition, Monreālā, Kanādā.

2008. gada oktobrī Andrejs kļuvis par 5. Starptautiskā Jāzepa Vītola pianistu konkursa 1. vietas laureātu, kā arī žūrijas speciālās balvas par labāko J. Vītola skaņdarbu atskaņojumu, un Skatītāju simpātijas balvas ieguvēju.

Dziedātājs Raimonds Bramanis šoruden pirmoreiz mūžā pārbaudījis spēkus, sacenšoties starptautiskajā Competizione dell Opera konkursā Drēzdenē un novembra sākumā spoži debitējis Latvijas Nacionālās opera skatuves Papageno lomā V. A. Mocarta operā Burvju flauta. Šī debija viņam pavērusi ceļu jau uz divām nākamajām lomām baltajā namā šīs sezonas jauniestudējumos — G. Doniceti operā Mīlas dzēriens un V. A.Mocarta operā Dons Žuans.

Raimondam piemīt lielas darba spējas un mērķtiecība. To apliecina viņa profesionālās darbības ceļš. 2001. gadā absolvējis Imantas Latviešu ģimnāziju un iestājies JVLMA vokālistos. Šobrīd prof. Arvīda Imanta Lustes vokālās klases 3. semestra maģistrants. 2007. gadā uzvarējis Yamaha stipendijas konkursā. Raimonds Bramanis teicami orientējas stilos un skaņdarba interpretācijā, tam par pierādījumu ir viņa plašais operāriju un kamerdziedāšanas repertuārs, kurā jāuzskaita Hendeļa, Baha, Mocarta, Verdi, Leonkavallo, Čaikovska, Rubinšteina, Kalniņa, Dārziņa, Žilinska, Šūberta, Bēthovena u.c. komponistu skaņdarbi. Aktīvi piedalās dažādās meistarklasēs un pilnveido savu balsi. Vairākās operstudijas Figaro iestudētajās operās, piemēram, V. A. Mocarta Figaro kāzas, P.Čaikovska Jevgēņijs Oņegins un A. Rubinšteina Dēmons, atveidojis titullomas. Raimonds sniedzis koncertus arī Itālijā un Norvēģijā.

Jau ceturto reizi Mūzikas akadēmijas augstāko apbalvojumu saņems arī mācībspēks. Šogad par gada mācībspēku atzīts aktīvi koncertējošais pianists, asociētais profesors Sergejs Osokins. 

Sergejs Osokins ir viens no Latvijas spožākajiem pianistiem, starptautisko konkursu laureāts, Mākslas zinātņu doktors, JVLMA asociētais profesors. Dzimis Maskavā, taču mūziķa gaitas uzsācis Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā pedagoģes J. Daugules speciālo klavieru klasē. Vēlāk studējis P. Čaikovska Maskavas valsts konservatorijā, pabeidzis asistentūru un aspirantūru (prof. N. Jemeļjanovas klavieru klase), kā arī izstrādājis zinātnisko darbu un aizstāvējis disertaciju. Pēc atgriešanās Latvijā strādā par klavierspēles pedagogu Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un vēlāk Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedrā. Aktīvi koncertē gan solo, gan ar orķestri. S.Osokina mākslinieciskais veikums ir novērtēts arī ar Latvijas Lielo Mūzikas balvu. Sergejs Osokins ir ne tikai izcils pianists, bet arī ļoti talantīgs pedagogs. Viņš ir izskolojis jau vairākus spilgtus jaunos pianistus — tādus kā Vestards Šimkus, Elīna Bērtiņa, Arta Arnicāne un paša dēls- Andrejs Osokins, kas jau guvuši nozīmīgus panākumus gan Latvijā, gan arī tālu aiz tās robežām.

Līdzās Mūzikas akadēmijas augstākajiem apbalvojumiem - Gada balvas jaunajam mūziķim un Gada balva mācībspēkam, par izciliem sasniegumiem mūzikā un radošu aktivitāti 2008. gadā tiek pasniegta arī komponista Tālivalža Ķeniņa balva. Tās ieguvēja ir jaunā, darbīgā komponiste Anitra Tumševica, kura īpaši aktīvi sadarbojas ar Latvijas jaunajiem mūziķiem. Šogad Anitras kameropera Sarkans atzīta par vislabāko starptautiskā operu konkursā Norvēģijā, tā ieguvusi arī skatītāju simpātijas balvu, un drīz taps operas iestudējums Norvēģijas ziemeļu pilsētā Būdē, Norvēģijā.

Šobrīd Anitra ir prof. Selgas Mences kompozīcijas klases 3. semestra maģistrante. Viņa regulāri piedalās Kompozīcijas nodaļas radošajās aktivitātēs, meistarkursos un meistarklasēs Mūzikas akadēmijā un ārpus tās. Anitra jau studiju laikā ir uzņemta Latvijas Komponistu savienībā.

Viņas komponēto darbu saraksts ir ļoti plašs. Anitras mūziku raksturo eksperimentālisms, izteiksmīgs programmātisms un pievēršanās 20. gadsimta kompozīcijas tehnikām. Būdama vijolniece, Anitra radoši praktisku pieredzi uzkrāj muzicējot orķestros un apmeklējot teātra mākslas pasākumus. Jaunus impulsus Anitra smeļas kompozīcijas meistarklasēs un iepazīstot visu skaisto. 

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Swedbankas Gada balvas 2008 pasniegšanas ceremonija un svētku koncerts notiks 2009. gada 12. janvārī plkst. 19.00. Ieeja tikai ar ielūgumiem.

Attēlā: Andrejs Osokins

Pēdējās ziņas

2009-01-05 Liepājas tūrisma uzņēmēji saņem balvas par izcilu darbu 2008. gadā
2009-01-05 Lemberga Hūtē sagaidīta ziema
2009-01-05 Linkin Park izdod jaunu DVD ierakstu
2009-01-05 Biļešu iepriekšpārdošana uz "Mumiy Troll" koncertu turpinās
2009-01-05 "Reval Hotel Elizabete" atzīta par labāko 2008.gada jauno tūrisma produktu
2009-01-05 Labdarības akcija "Dāvāsim sapni!" turpinās arī pēc svētkiem
2008-12-19 Izcilais soprāns Inga Kalna un Sinfonietta Rīga baroka mūzikas koncertā LTV 1. kanālā
2008-12-19 Skatītāji kino "Rīga" vēlas redzēt kino klasiku un komēdijas
2008-12-19 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prese konference

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski