Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kopīgu albumu izdos Elīna Garanča un Anna Ņetrebko

2008-12-18

Rīga, 18. decembris. Februārī mūzikas izdevniecības “Deutsche Grammophon” apgādā klajā nāks latviešu mecosoprāna Elīnas Garančas un Krievijā dzimušā soprāna Annas Ņetrebko albums ar Vinčenco Bellīni operas “I Capuleti e i Montecchi” ierakstu.

Divos kompaktdiskos dzirdama itāļu komponista Vinčenco Bellīni 1830.gadā sarakstītās operas “Kapuleti un Monteki” vairāk nekā divu stundu garais jauniestudējums, kurā par “operas supermodelēm” dēvētās Anna Ņetrebko un Elīna Garanča izpilda Džuljetas un Romeo lomas. Vīnes simfonisko orķestri diriģē Fabio Luīzī (Fabio Luisi). Ierakstā piedalās arī Vīnes koris “Wiener Singakademie”.

Kritiķu sajūsmu un skatītāju ovācijas nopelnījušais operas jauniestudējums ar Ņetrebko un Garanču galvenajās lomās nākamgad martā tiks izrādīts arī Londonas Karaliskajā operā. Operas “Kapuleti un Monteki” koncertuzvedums ar Elīnu Garanču Romeo lomā šī gada martā tika atskaņots arī Latvijā – Lielajā Ģildē. Latvijā opera “Kapuleti un Monteki” iepriekš tika iestudēta 19. gadsimtā. Tās pirmizrādi 1837. gada 25. oktobrī Rīgas Pilsētas teātrī diriģēja Rihards Vāgners.

Operas libretā izmantots mīlas stāsts par Romeo un Džuljetu, kas norisinās 13.gadsimtā Kapuleti pilī Veronā. Bellīni operas versijā Kapuleti un Monteki ir konkurējoši politiskie spēki. Kapellio ir Džuljetas tēvs un Kapuleti līderis. Džuljeta ir apsolīta Tebaldo, taču viņa ir jau iemīlējusies Romeo, Monteki līderī, kurš cīņā nejauši nogalinājis Kapellio dēlu – Džuljetas brāli.

Plānots, ka nākamgad klajā nāks jauns Elīnas Garančas albums “Bel Canto”, kas ierakstīts kopā ar orķestri “Filarmonica del Teatro Comunale di Bologna” itāļu diriģenta Roberto Abbado vadībā, bet tikmēr viņas cienītājiem Latvijā Ziemassvētku vakarā 24.decembrī LTV1 ēterā būs iespējams vērot pasaulē visslavenāko Ziemassvētku koncertu “Ziemassvētki Vīnē” ar operdziedātājas piedalīšanos.


 

Pēdējās ziņas

2008-12-18 Ziemassvētku dāvanai - biļetes uz Raimonda Paula dziesmu koncertu
2008-12-18 Tūrisma industrija - peļņa labākajiem, zaudējumi lielākajiem
2008-12-18 "Čikāgas Piecīšu" katalogs pieejams lejupielādei
2008-12-18 Nickelback izdod jaunu albumu
2008-12-18 Izdota Liepājas pilsētas un rajona tūrisma karte 4 valodās
2008-12-18 Grupa "Lidojošais paklājs" Rīgas mākslas telpā
2008-12-18 Cēsu Izstāžu namā skanēs pasaules tautu Ziemassvētku dziesmas
2008-12-18 Cēsu pils kompleksa darba laiks 2008.gada nogalē
2008-12-18 Dāvanas ar "rozīnīti", Pecolli burvju triki un rūķi rosina svētku garu Spicē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski