Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Izcilais soprāns Inga Kalna un Sinfonietta Rīga baroka mūzikas koncertā LTV 1. kanālā

2008-12-19

Rīga, 19. decembris. Ar režisora Roberta Rubīna veidoto raidījumu LTV 1. kanālā jau Pirmajos Ziemassvētkos savu ceļu pie skatītājiem turpinās šopavasar klajā nākušais jaunais kultūras notikums – koncertprogrammu sērija „Sinfonietta Rīga muzicē Rundāles pilī”. Ceturtdien, 25. decembrī pl. 12:00 LTV 1. kanālā skatītāji varēs noskatīties cikla otro koncertu, kurā kopā ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē uzstāsies izcilā soliste Inga Kalna, atskaņojot baroka mūzikas ģēniju skaistākās koncertārijas.

Jaunā cikla „Sinfonietta Rīga muzicē Rundāles pilī” otrais koncerts filmēts Rundāles pils Baltajā zālē, kuras gaisotnē lieliski tiek atspoguļoti baroka laikmeta instrumentālie un vokālie aspekti. Raidījuma programmā iekļauta divu baroka ģēniju – Georga Frīdriha Hendeļa un Georga Fīlipa Tēlemaņa mūzika, ko papildina Luidži Bokerīni koncertārija. Koncerta filmēšanas grupu vadīja un raidījumu veidoja režisors Roberts Rubīns un vadošais operators Uldis Jancis.

Lieliskais soprāns Inga Kalna ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas muzikoloģijas (1994) un vokālās mākslas (1997) bakalaure, kā arī Lielbritānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas operas fakultātes absolvente. Vokālās pedagoģes – Ludmila Brauna (Rīga, Vankūvera), Irina Gavrilovici (Vīne), Džoja Mamena (Londona). Latvijas Lielās mūzikas balvas trīskārša laureāte. Goldberg Operatic Prize (Lielbritānija, 1997) ieguvēja. Bruce Millar-Gulliver Memorial Trust Award konkursa (Lielbritānija, 1999) 1. vietas ieguvēja. Vairākus gadus bijusi Latvijas Nacionālās operas un Hamburgas Valsts operas soliste. Šobrīd – brīvmāksliniece. Turpina uzstāties Hamburgas opernamā, joprojām sekmīgi sadarbojas ar maestro Renē Jakobsu, viesojas Parīzes opernamos un citviet Eiropā, darba plāns aizpildīts līdz pat 2012. gadam.

Roberts Rubīns ir viens no šobrīd kompetentākajiem režisoriem mākslas un dokumentālu filmu, televīzijas raidījumu, video klipu un reklāmu jomā. Viņš ir vairāku populāru televīzijas raidījumu un to koncepciju līdzautors (Viss notiek, Futūršoks, Kā bankā, Vides fakti, Zootrops u.c.). Roberts Rubīns darbojies tādos pasākumos kā Latvijai 90 (noslēguma koncerta režisors, video scenogrāfijas autors, 2008), bijis īsmetrāžas video filmu režisors koncertam par godu Lielbritānijas karalienes vizītei Latvijā (2006), Lielās Mūzikas balvas koncerta un video režisors (2006), vairāku dokumentālu filmu režisors (Tangijeva. Bravo!, Kā tev klājas, Rūdolf Ming ?! u.c.), Kā režisors ticis nominēts NRTP balvai. Saņēmis balvas par LTV labāko informatīvi dokumentālo, kā arī labāko bērnu un pusaudžu raidījumu.

Operators Uldis Jancis šobrīd ir viens no profesionālākajiem kinooperatoriem Latvijā. 2000. gadā ieguvis Lielo Kristapu kā labākais spēlfilmu operators, filma Gadsimta juileja apbalvota ar medaļu filmu festivālā Lielais Kristaps. Uldis Jancis ir strādājis pie tādām filmām kā Ūdensbumba resnajam runcim (2003/2004), Skanošie gadalaiki (2003), Jumta cilvēks (2002), Pasaules nepasaule (2001), Labās rokas (2000) u.d.c.
 
Atgādinām, Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē un Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, SEB bankas atbalstīti, 2008. gada pavasarī nāca klajā ar jauna kultūras notikuma iniciatīvu – koncertprogrammu sēriju „Sinfonietta Rīga muzicē Rundāles pilī”. Projekta būtība ir rādīt mākslas un mūzikas mijiedarbību vēsturiskā vidē. Jaunās koncertsērijas pirmais koncerts, veltīts 19. gadsimta romantiskajām dažādībām, notika 2008. gada 24. maijā, kad apritēja 272 gadi kopš Rundāles pils pamatakmens likšanas. Sīkāka informācija www.sinfoniettariga.lv un www.latvijaskoncerti.lv.
 

Pēdējās ziņas

2008-12-19 Izcilais soprāns Inga Kalna un Sinfonietta Rīga baroka mūzikas koncertā LTV 1. kanālā
2008-12-19 Skatītāji kino "Rīga" vēlas redzēt kino klasiku un komēdijas
2008-12-19 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prese konference
2008-12-19 airBaltic vadība plāno iegādāties SAS piederošās airBaltic akcijas
2008-12-19 Skatītāji kino "Rīga" vēlas redzēt kino klasiku un komēdijas
2008-12-19 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prese konference
2008-12-19 airBaltic vadība plāno iegādāties SAS piederošās airBaltic akcijas
2008-12-18 Ziemassvētku dāvanai - biļetes uz Raimonda Paula dziesmu koncertu
2008-12-18 Tūrisma industrija - peļņa labākajiem, zaudējumi lielākajiem

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski