Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Skatītāji kino "Rīga" vēlas redzēt kino klasiku un komēdijas

2008-12-19

Rīga, 19. decembris. Rīdzinieki pašvaldības kinoteātrī „Rīga” galvenokārt vēlētos skatīt pasaules kino klasiku un komēdijas, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS novembrī veiktais pētījums.

Atbildot uz jautājumu, ko viņi visvairāk vēlētos redzēt kinoteātra „Rīga” repertuārā, 42 % respondentu norādīja, ka tā būtu pasaules kino klasika, bet 36 % - komēdijas. Vairāk nekā 1/10 izrādīja interesi arī par dokumentālajām filmām (27 %), koncertiem (25 %) un drāmām (22 %). Visretāk – 8 % - aptaujātie bija atzīmējuši, ka gribētu, lai kinoteātra repertuārā tiktu iekļautas pasaules operu tiešraides.

Rīgas Kultūras aģentūras direktore Brigita Rozenbrika: "Aptaujas rezultāti mūs nepārsteidz, drīzāk gan apstiprina iepriekš novērotas tendences par mūsu skatītāju interesējošo repertuāru. Ir patīkami, ka mūsu domas saskan ar skatītāju domām, īpaši attiecībā par pasaules kino klasiku. Mēs pašlaik nopietni strādājam, lai skatītājiem varētu piedāvāt kino klasikas seansus kinoteātrī ,taču tā kā pasaules kino klasikas demonstrēšana saistīta ar augstām izmaksām par autortiesībām un filmu transportēšanu, varam iekļaut šīs filmas repertuārā, tikai pateicoties sadarbības partneru atbalstam. Esam sadarbojušies ar Zviedrijas vēstniecību Rīgā, skatītājiem piedāvājot Ingmara Bergmana filmu retrospektīvu, ar Francijas Kultūras centru Rīgā, demonstrējot Anjēzas Vardas filmu retrospektīvu, ar Nacionālo Kinocentru, kinoteātra telpās piedāvājot iepazīties ar tādu pasaules kinoklasiķu filmām, kā Segejs Eizenšteins, Karls Teodors Dreiers.

Labu kinokomēdiju skaits gan pēdējo gadu laika ir sarucis, kas ierobežo to izvēli, tomēr saviem skatītājiem plānojam piedāvāt arī labas šī žanra filmas.”


 

Pēdējās ziņas

2008-12-19 Izcilais soprāns Inga Kalna un Sinfonietta Rīga baroka mūzikas koncertā LTV 1. kanālā
2008-12-19 Skatītāji kino "Rīga" vēlas redzēt kino klasiku un komēdijas
2008-12-19 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prese konference
2008-12-19 airBaltic vadība plāno iegādāties SAS piederošās airBaltic akcijas
2008-12-19 Izcilais soprāns Inga Kalna un Sinfonietta Rīga baroka mūzikas koncertā LTV 1. kanālā
2008-12-19 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prese konference
2008-12-19 airBaltic vadība plāno iegādāties SAS piederošās airBaltic akcijas
2008-12-18 Ziemassvētku dāvanai - biļetes uz Raimonda Paula dziesmu koncertu
2008-12-18 Tūrisma industrija - peļņa labākajiem, zaudējumi lielākajiem

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski