Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

"Čikāgas Piecīšu" katalogs pieejams lejupielādei

2008-12-18

Rīga, 18. decembris. Sadarbībā ar Platforma Music leģendārā Amerikas latviešu ansambļa “Čikāgas Piecīši” katalogs pirmoreiz pieejams digitālā formātā interneta vietnē www.PlatformaMusic.lv.

Pašlaik lejupielādēt iespējams desmit “Čikāgas Piecīši” izdotās plates, sākot ar 1963.gada debijas ierakstu “Čikāgas Piecīši sveicina” un beidzot ar šogad izdoto labāko dziesmu izlasi “Čikāgas Piecīšu zelts”. Albumus arī iespējams noklausīties pilnā garumā.

Tuvākajā laikā digitālais katalogs tiks papildināts arī ar “Čikāgas Piecīšu” pasaku albumu bērniem un citiem ierakstiem.

Albuma dziesmas tiek piedāvātas mp3 formātā ar bitu pārraides ātrumu 320 kb/s. Katra albuma pirmās dziesmas mp3 failā “iebūvēts” oriģinālais albuma vāka vizuālais noformējums, ko veidojuši kādreizējie “Čikāgas Piecīšu” dalībnieki Jānis Rinkuss un Ģirts Puriņš. Ansambļa profilā sadaļā “Mākslinieki” arī apskatāma plaša foto retrospekcija, kas ataino slavenā ansambļa teju pusgadsimtu ilgo vēsturi.

“Čikāgas Piecīšu” pirmsākumi meklējami 1961.gada ziemā, kad kādā sarīkojumā satikās četri jaunekļi: Modris Avotiņš un Alberts Legzdiņš no Čikāgas ar Uldi Ievanu un Jāni Rinkusu no Kalamazū. Tuvāk iepazīstoties, izrādījās, ka visi jau iepriekš uzstājušies ar populāras mūzikas gabaliem un “skitiem” skautu ugunskuros, jauniešu izbraukumos un citur, un radās ideja visiem četriem apvienoties vienā grupā. Ansamblim pievienojās pirmā meitene Maija Dumpe un “Čikāgas Piecīši” uzsāka savu darbību. Programmā ansamblis mēģināja ieturēt veselīgu līdzsvaru starp dziesmām un humoru, pie kam pēdējais bieži vien nosliecies uz dzelzīgas satīras pusi. Pašlaik ansambļa sastāvā muzicē tā dibinātājs Alberts Legzdiņš, Armands Birkens, Janīna Ankipāne, Alnis Cers, Uldis Streips un Lorija Vuda. 

Pēdējās ziņas

2008-12-18 Ziemassvētku dāvanai - biļetes uz Raimonda Paula dziesmu koncertu
2008-12-18 Tūrisma industrija - peļņa labākajiem, zaudējumi lielākajiem
2008-12-18 "Čikāgas Piecīšu" katalogs pieejams lejupielādei
2008-12-18 Nickelback izdod jaunu albumu
2008-12-18 Kopīgu albumu izdos Elīna Garanča un Anna Ņetrebko
2008-12-18 Izdota Liepājas pilsētas un rajona tūrisma karte 4 valodās
2008-12-18 Grupa "Lidojošais paklājs" Rīgas mākslas telpā
2008-12-18 Cēsu Izstāžu namā skanēs pasaules tautu Ziemassvētku dziesmas
2008-12-18 Cēsu pils kompleksa darba laiks 2008.gada nogalē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski