Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Nākamruden Rīgā plāno atklāt jaunu kultūrizglītības centru

2008-12-11

Rīga, 11,decembris. Ja darbi noritēs saskaņā ar šobrīd noteiktajiem termiņiem, nākamā mācību gada sākumā Rīgā darbu sāks jauns kultūrizglītības centrs, kurā mājvieta būs Jāzepa Mediņa mūzikas skolai un pūtēju orķestrim „Rīga” – šādu apliecinājumu no celtniekiem šodien saņēma Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas deputāti, kas izbraukuma sēdē apmeklēja bijušo Jūras akadēmijas ēku Kronvalda bulvārī 8.

1909.gadā celtās jūgendstila ēkas atjaunošana pašvaldībai izmaksā 3 977 982 latu. Ēkā, kur nākotnē mūziku varētu mācīties 600 līdz 700 bērnu un jauniešu, kā arī mūžizglītības programmu ietvaros izglītoties pieaugušie, atjaunošanas darbi notiek būvniekiem cieši sadarbojoties ar projektētājiem un pasūtītājiem, kurus pārstāv domes Īpašuma un Kultūras departaments.

Ēkā ir izveidotas mācību klases individuālajām un grupu nodarbībām, plašas telpas paredzētas gan skolas, gan pūtēju orķestra „Rīga” bibliotēku vajadzībām. Ēkā ir izbūvēti divi lifti, kas padarīs iespējamu to apmeklēt un izglītoties cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Centrā topošajā koncertzālē plānotas vietas 300 skatītājiem. Kā uzsvēra arhitekts Juris Gusevs, zāli atjaunojot, tiek izmantotas vecās skolas ēkas interjera idejas - griesti un balkons paliks tādā veidolā, kā iepriekš. Šobrīd vēl nav izlemts, vai pūtēju orķestra „Rīga” mēģinājumu zāle vienlaikus varētu kalpot arī par ierakstu studiju. Orķestra direktore Ilona Breģe sacīja, ka kolektīvam tas būtu ļoti nepieciešami. Viņa arī apliecināja, ka nākotnē šāda studija varētu strādāt rentabli.

„Esmu pārliecināta, ka bērni un jaunieši, kas apmeklēs šo skolu, kā arī viņu pedagogi, būs laimīgi par iespēju mācīties mūsdienīgi atjaunotajā ēkā, kas jau savos pirmsākumos celta kā mūzikas skola,” pēc būves apmeklējuma sacīja Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte (TB/LNNK). „ Ieguvēji būs arī pārējie rīdzinieki, jo šie atjaunošanas darbi jau ir paveikti tik tālu, ka nākamā gada rudenī pilsētai būs par vienu brīnišķīgu koncertzāli vairāk.”
 

Pēdējās ziņas

2008-12-11 Daudz apmeklētāju atvērto durvju dienā Rīgas Krievu teātra ēkā
2008-12-11 Skamp atgriežas Latvijā
2008-12-11 Gain Fast piedāvā jaunu videoklipu
2008-12-11 Britnijai Spīrsai dzimšanas dienā jauns albums
2008-12-10 airBaltic atvērs pārstāvniecību Tallinā
2008-12-10 Kristīnes Klodānes fotoizstāde - performance vilcienā
2008-12-10 OCTA un ceļojumu apdrošināšanas e-polises no decembra nopērkamas tirdzniecības centros Rīgā un Jūrmalā
2008-12-10 Rīgas Krievu teātra ēkā atvērto durvju diena
2008-12-10 Atklāta Rīgas tautas lietišķās mākslas studiju darbu izstāde "Baltā"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski