Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kristīnes Klodānes fotoizstāde - performance vilcienā

2008-12-10

Rīga, 10. decembris. 13. decembrī vilcienā Rīga – Daugavpils, kas atiet no Rīgas plkst. 13:00 vienā vagonā būs aplūkojama Kristīnes Klodānes fotoizstāde „Eu! Es dodos”. Ar vilcienu tā nonāks Daugavpilī, kur tās pašas dienas vakarā plkst. 19:00 tā tiks atklāta mākslas dārzā „Gliemezis”.

Fotoizstāde „Eu! Es dodos” veidota radot tai iespēju pārvietoties – doties. Tas panākts izmantojot netradicionālu eksponēšanas veidu, proti, retro stila koferus.
13. decembrī fotoizstāde būs apskatāma vilcienā Rīga- Daugavpils, kas atiet plkst. 13:00,  te pasažierus gaida savdabīga izklaide. Savukārt, vakarā plkst. 19:00 tā apmetīsies Daugavpilī mākslas dārzā „Gliemezis”. Jāpiebilst, ka 12. decembrī šo fotoizstādi - nēsājot koferus,  pa Vecrīgas ielām pārvieto jaunieši – tūristi.

Fotogrāfiju autore ir 21 gadu jauna daugavpiliete Kristīne Klodāne, kurai dzīves  meklēšanas ceļš aizsākās Rīgā kopš 2003.gada – lielajā galvaspilsētā, kur jaunajai studentei nav neviena rada, un viss, kas viņai pieder, ir kamera, viņas jauniegūtie draugi un emocionālās saites, ko viņa vienmēr meklē fotogrāfijās. „Cilvēki, kas kā kolekcija krājas apkārt, nāk un iet,vai paliek uz vietas. Es nemeklēju – viņi paši atrod mani, uzrunājot manu dvēseli un mirklīgo, tomēr mainīgo iedvesmu, un tad rodas fotogrāfija,” saka  Kristīne.
Autore ar savām fotogrāfijām dodas pie skatītājiem, vēloties atklāt savu redzējumu uz ceļošanas un pārvietošanās procesu-  un vienlaikus pievērst arī plašākas sabiedrības uzmanību šai mūsdienās tik aktuālajai parādībai. Taču – kā tas ietekmē cilvēka emocionālo apziņu, iekšējo pasauli un pasaules skatījumu... Tie ir jautājumi vai, pareizāk, detaļas, kuras autore cenšas dokumentēt savos darbos.
Kristīnes fotogrāfijās cilvēki redz emociju, ko viņi spēj pietuvināt sev līdzīgi piedzīvotām un izjustām kādā negulētā naktī vai agri no rīta un pēc kādas negācijas, ko viņai sniedza  lielās pilsētas emociju vibrācijas.
Fotoizstādes – performances „Eu! Es dodos” projekta kuratore ir Veronika Lokotko, kas īstenoja šo pasākumu. K.Klodānes fotoizstādes - performances „Eu! Es dodos.” atbalstītāji: Daugavpils pilsētas dome, a/s „Pasažieru vilciens”, mākslas dārzs „Gliemezis”, avīze „Latgales Laiks”.

 

Pēdējās ziņas

2008-12-10 airBaltic atvērs pārstāvniecību Tallinā
2008-12-10 OCTA un ceļojumu apdrošināšanas e-polises no decembra nopērkamas tirdzniecības centros Rīgā un Jūrmalā
2008-12-10 Rīgas Krievu teātra ēkā atvērto durvju diena
2008-12-10 Atklāta Rīgas tautas lietišķās mākslas studiju darbu izstāde "Baltā"
2008-12-10 Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz "LA COMÉDIE FRANÇAISE" viesizrādēm
2008-12-10 airBaltic novembrī pārvadā par 13% vairāk pasažieru nekā pērn
2008-12-10 Daugavpili apmeklēs Vitebskas kultūras darbinieki
2008-12-10 Egles iedegšana un Oranžais Daugavpils koris
2008-12-08 Bērnu fonds "Attīstība" piedāvā pirmizrādi "Zaķēna Fēliksa Ziemassvētku ceļojums apkārt pasaulei"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski