Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

3 sivēntiņi pavasarī apceļos Latviju

2008-12-08

Rīga, 8. decembris. Gandrīz katrā cilvēkā mājo mazs sivēns, kas reizēm cenšas izlauzties uz āru un piesārņot dabu, nometot zemē kādu papīru vai tukšu pudeli. Tomēr visvairāk jācīnās ar šo niķi ir bērniem, tādēļ arī tapa mūzikls “3 sivēntiņu jaunie piedzīvojumi” par dabas piesārņošanas problēmu. “Jauno Zvaigžņu Teātris” sola, ka nākošajā gadā izrāde ceļos pa Latviju un viesosies it visur, kur skolas izrādīs aktivitāti apkārtējās vides un īpaši tuvējo mežu sakopšanā.

Lugas “3 sivēntiņu jaunie piedzīvojumi” sižets stāsta par kādu skolēnu klasi, kas devusies ekskursijā uz mežu. Kā jau tas vienmēr notiek, ne visi klausa skolotājas norādījumus. Tāpat notiek arī izrādē. Trīs skolēni neievēro skolotājas teikto un piemētā mežu ar atkritumiem. Cūkmens viņus sodīdams pārvērš par sivēniem. Izrādē sivēntiņi iepazīstas ar meža zvēriem, un tad nu sākas viņiem piedzīvojumi. Pūce Burdars grib kļūt slavens un tādēļ vingrinās dziedāšanā, naivais vilks Nātans lētticīgi ļaujas sevi izmantot viltīgajai lapsai Nellijai, centīgā zaķene Zizī uzņēmusies būt par aukli mazajai zaķenītei Billītei, un Cūkmens dzīvo starp viņiem, kā viens no meža iemītniekiem. Sivēntiņi saprot, ka ir nodarījuši lielu kaitējumu mežam, tādēļ dara visu, lai atkal kļūtu par zēniem.

Izrādē izmantoti īsti kvadracikli, velokarti un citi pārvietošanās līdzekļi. Mūzikls liek bērniem aizdomāties par to, ka piemētāt mežu ar atkritumiem ir slikti un ka, tā rīkojoties, var kaitēt ne tikai dabai, bet arī dzīvniekiem. Lugas saturs ir ne vien pamācošs, bet arī ļoti jautrs, un dažādās situācijās bērni ar smaidu atpazīs paši sevi. Izrādi skatoties, nebūs garlaicīgi arī bērnu vecākiem, jo teksti ir asprātīgi un mūsdienīgi.

Muzikālās izrādes idejas, dziesmu un libreta autore ir Laila Ilze Purmaliete, režisors – Juris Rijnieks, scenogrāfs ir Uģis Bērziņš, tērpu māksliniece - Danuta Ābele, bet horeogrāfi – Inna Jēkabsone, Deniss Tumakovs. Lomās - mūziķis Niks Matvejevs, reklāmas tēls «Cūkmens», Jūrmalas zēnu kora diriģente Maija Rozenbega un «Jaunā zvaigžņu teātra“ spožākie aktieri un jaunie dziedātāji – Ieva Sutugova, Rihards Andris Bērziņš, Emīs Mangulis, Ralfs Eilands, Pēteris Upelnieks, Arta Jēkabsone, kā arī dziedātāji no studijas „Rīgas Akmentiņi“.

Trīs sivēntiņi un Cūkmens brīdina: «Nemēslo mežā! Par cūku pārvērtīsies!»


 

Pēdējās ziņas

2008-12-08 Bērnu fonds "Attīstība" piedāvā pirmizrādi "Zaķēna Fēliksa Ziemassvētku ceļojums apkārt pasaulei"
2008-12-08 Teātrī RīBēJa MuTe Ziemassvētku stāsts - muzikāla izrāde "Puteklītes un Puteklīša Ziemassvētki"!
2008-12-08 Decembrī Dominantes pēdējie sestdienas seansi 14.00 kinoteātrī K SUNS
2008-12-08 Cēsu Izstāžu namā viesosies Latgales folkloras kopa "Ceiruleits"
2008-12-08 Akurātere atzinīgi novērtē jaunos talantus
2008-12-08 "Viens pats Ziemassvētkos 2" būs papildizrādes
2008-12-08 Mumiy Troll tūrē - Krievijas kulta grupa uzstāsies ar jaunu skanējumu
2008-12-08 "Ziemassvētku vecītis skrien pie bērniem"
2008-12-08 Ziemassvētki teātrī RīBēJa MuTe!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski