Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Akurātere atzinīgi novērtē jaunos talantus

2008-12-08

"Viens pats Ziemassvētkos 2" - ģimenes mūzikls
9., 17., 26. decembrī VEF kultūras pilī


Šogad lielu skatītāju atsaucību un atzinību gūst Jauno Zvaigžņu Teātra mūzikls "Viens pats Ziemassvētkos 2", VEF kultūras pilī priecējot daudzus skolēnus, skolotājas un ģimenes ar lieliskām dziesmām un jautriem piedzīvojumiem. Decembra beigās būs vērojamas vēl divas papildizrādes - 17.decembrī plkst. 14.00 un 26. decembrī plkst. 15.00, lai arī tie, kas vēl nav paguvuši redzēt izrādi, varētu doties uz VEF kultūras pili un noskatīties to.

".. ja mazs zēns mājās paliek viens pats, tad noteikti kaut kas notiks, it īpaši Ziemassvētku laikā..."

Mūziklam par pamatu ir ņemta ideja no populārās Holivudas filmas "Viens pats mājās". Latviskajā versijā būs stāstīts ne tikai par briesmīgu un smieklīgu mazā zēna cīņu ar ļaundariem, bet arī par mūsdienīgu un kuplu ģimeni, kurā daudzi atpazīs savu paša ģimeni. Vecākiem nav viegls uzdevums audzināt 6 bērnus, kuriem katram ir savas intereses, un bērniem arī ir jāmācās respektēt citam citu, neatkarīgi no vecuma un rakstura. Tomēr, ja visus vieno mīlestība, tad Ziemassvētki noteikti būs izdevušies… Izrādes galvenais varonis ir 11 gadīgais Tomass, kuram nav viegli apliecināt sevi starp vecākajiem brāļiem un māsām. Viņa izgudrojumi pārsvarā izraisa pārējo ģimenes locekļu neapmierinātību. Kad Tomass sastopas ar blēžiem, kuri pilsētas parkā grib nozāģēt egli un ziņo par to policijai, viņš vēl nenojauš, ka nāksies ar ļaundariem satikties arī savās mājās un turklāt būs jāiepazīstas arī ar visai kolorītu aukli - Izgrīdu Stulpidas jaunkundzi, kuras nodomi nebūt nav tik godīgi, kā cerēja vecāki. Izrādē ļaundaru lomas atveido profesionāli akrobāti, kuru īstenotie tehniski sarežģītie triki ir smieklīgi un asprātīgi. Izrādes pamatatziņa ir tā, ka svētki ir iespējami tikai tad, ja visa ģimene ir kopā un valda mīlestība un sapratne.

Izrādi vērot bija atnākusi arī dziedātājas Ievas Akurāteres mamma, teātra zinātniece Līvija Akurātere. Pēc izrādes Akurātere dalījās pieredzē ar jaunajiem aktieriem un deva noderīgus padomus turpmākajām izrādēm. Teātra zinātniece atzina, ka izrāde ir aizraujoša un Jauno Zvaigžņu Teātra aktieriem ir talants. Viņi ar savu humoru, pozitīvo attieksmi un atraktivitāti spēj aizkustināt daudzu skatītāju sirdis.

Teksta un mūzikas autore - Laila Ilze Purmaliete, režisors - Juris Rijnieks, scenogrāfija - Uģis Bērziņš, lomās - Jānis Reinis, jaunā dziedātāja Ieva Sutugova, Maija Rozenberga, Vitālijs Balajevs un Deniss Tumakovs un Latvijas Radio konkursa "Jaunās zvaigznes" dziedātāji Arta Jēkabsone, Rihards Andris Bērziņš, Pēteris Upelnieks, Ralfs Eilands, Lina Ambruliaviča, Madara Grēgere. 

Pēdējās ziņas

2008-12-08 3 sivēntiņi pavasarī apceļos Latviju
2008-12-08 Ziemassvētku Zaļais tirgus Ludzas Amatnieku centrā
2008-12-08 Jūrmalas dome atbalsta Ziemassvētku koncertprogrammu Dubultu luterāņu baznīcā
2008-12-08 Talsu mākslinieku dāvinātās gleznas apskatāmas pašvaldības iestādēs
2008-12-08 Ziemassvētki teātrī RīBēJa MuTe!
2008-12-08 "Ziemassvētku vecītis skrien pie bērniem"
2008-12-08 Mumiy Troll tūrē - Krievijas kulta grupa uzstāsies ar jaunu skanējumu
2008-12-08 "Viens pats Ziemassvētkos 2" būs papildizrādes
2008-12-08 Cēsu Izstāžu namā viesosies Latgales folkloras kopa "Ceiruleits"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski