Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Rīgā notiks Baltijā vienīgais džeza pianista Daniila Krāmera jubilejas koncerts     

Ziņas

Tallink un STX Europe radījis Baltijas jūras Karalieni

2008-12-05

Rīga, 5. decembris. Šodien, 2008.gada 5.decembrī, STX Europe kuģu būvētavā Somijas pilsētā Rauma tika nokristīts Tallink jaunais kruīza prāmis. Lielais kruīza prāmis kristīts "Baltic Queen" vārdā. Jaunā kuģa krustmāte ir 4 gadus jaunā Mea Mehtonen, Tallink mārketinga vadītāja Henry Mehtonen meita.

Līgums ar darījuma summu 180 miljoni eiro tika parakstīts 2007.gada aprīlī. Jaunais kuģis maršrutā starp Tallinu un Stokholmu, piestājot arī Mariehamnā, sāks kursēt 2009.gada pavasarī.  

M/S Baltic Queen ir jau piektais modernais kruīza prāmis, ko STX Europe ir uzbūvējis kompānijai Tallink. Papildus pagājušā gada pavasarī Somijas kuģu būvētavā Helsinkos kompānija nodeva Tallink arī ātrgaitas prāmi M/S Star.

„Mēs esam lepni par Tallink pārliecību ieguldīt jaunu kuģu būvniecībā. Savstarpēji profesionālā uzticēšanās mūs ir izveidojusi par biznesa sadarbības partneriem vairāku gadu garumā,” sacīja Martin Landtman, STX Finland Cruise Oy Prezidents. „STX Europe is pasaules vadošais līderis  prāmju būvniecībā, un mūsu jauno kuģu būvniecībā papildus augstai un uzticamai kvalitātei īpašu uzmanību pievēršam ekoloģiskiem faktoriem un enerģijas ekonomijai,” turpināja Martin Landtman.

Andres Hunt, AS Tallink Grupp Vadības Vice Prezidents, pastāstīja, ka ir ļoti svarīgi piedāvāt Tallink pasažieriem vislabāko un visuzticamāko servisu: „Mūsu mērķis ir paplašināt izklaides un atpūtas iespējas uz mūsu prāmjiem un M/S Baltic Queen ir ļoti labs piemērs.” „Jaunā kuģa vārds – M/S Baltic Queen izteiksmīgi saskan kopā ar otru Tallina – Stokholma maršrutā kursējošo prāmi – M/S Victoria I. Pagaidām lai noslēpumā paliek tie fantastiskie pārsteigumi, kuru atklāsim līdz ar jaunā kuģa darbības uzsākšanu,” pastāstīja Andres Hunt.

212 metrus garā un 29 metrus platā M/S Baltic Queen būs viens no lielākajiem kruīza prāmjiem Baltijas jūrā. Prāmis uzņems 2 800 pasažierus. Komforts, greznība un praktiskums ir galvenās prāmja būvniecības vadlīnijas, ko nosaka mūsdienu pasažieris. Uz prāmja maksimāli tiks izmantotas `high-tech` iespējas. 927 kajītes, vairāki restorāni un visdažādākās izklaides un atpūtas iespējas, kā arī ievērojams konferenču centrs ar vairāk kā 450 vietām – tas viss veido M/S Baltic Queen arī par daudzfunkcionālu viesnīcu, kas atrodas jūrā, ar neatkārtojamu atmosfēru, vidi un apkārtni.


M/S Baltic Queen kursēs maršrutā starp Tallinu un Stokholmu. Šobrīd maršrutā starp Tallinu un Stokholmu kursē prāmji M/S Victoria I (2004. būvēšanas gads) un M/S Romantika (2002. būvēšanas gads). M/S Baltis Queen nomainīs prāmi M/S Romantika, kas nākamā gada pavasarī sāks kursēt maršrutā starp Rīgu un Stokholmu.


Mākslinieku vizuālais jaunā kuģa Cruise 5 zīmējums (NB 1361): www.stxeurope.com // Media centre // Image library // Vessels.

Fotogrāfijas no kristību ceremonijas – no plkst.16 ftp://ftp.tallink.com

STX Europe, kuras galvenais akcionārs ir starptautiskā grupa – STX, ir starptautiska kuģu būvētas grupa, kuras sastāvā ietilpst 15 kuģu būvētavas Somijā – Turku, Raumā un Helsinkos, Francijā, Norvēģijā, Rumānijā, Brazīlijā un Vjetnamā. Kompānijai pieder arī daļas trīs kuģu būvētavās Vācijā un Ukrainā. STX Europe nodrošina darba vietas apmēram 16 000 darbiniekiem. Kompānija, kas iepriekš zināma kā Aker Yards ASA, nosaukumu uz STX Europa nomainīja 2008.gada novembrī. Papildus informācija: www.stxeurope.com

AS Tallink Grupp ir vadošā pasažieru pārvadājumu kompānija Baltijas jūras Ziemeļu reģionā. Tallink īpašumā ir 19 kuģi, kas veic regulāru satiksmi 7 dažādos maršrutos starp Igauniju, Zviedriju, Latviju, Somiju un Vāciju. Prāmji kursē ar Tallink un Silja Line zīmolu. Kompānija pārvalda viesnīcu ķēdi Tallink Hotels ar trīs viesnīcām Tallinā. Kompānija kopumā nodrošina darba vietas vairāk kā 6 900 darbiniekiem. 2007 / 2008 finanšu gadā AS Tallink Grupp apkalpoja                7 miljonus pasažierus un kompānijas ieņēmumi sasniedza 786 miljonus eiro.
Papildus informācija: www.tallink.com


 

Pēdējās ziņas

2008-12-05 Svētku rotā iedegs Alūksnes galveno egli
2008-12-05 Starptautiskā lidosta "Rīga" novembrī ir apkalpojusi vairāk pasažieru nekā Viļņas un Tallinas lidostas kopā
2008-12-05 Rīga Ziemassvētkus sagaidīs svētku rotā un gaismas festivāla atskaņās
2008-12-05 Novembrī Tallink apkalpoto pasažieru skaits palielinājies par 20%
2008-12-05 Ziemassvētku koncerti Ķīpsalas hallē
2008-12-01 Noskaidroti tūrisma gada balvas "Lielais Jēkabs 2008" ieguvēji
2008-12-01 Akcija "Dāvināt ir māksla"
2008-12-01 "Eurolines Baltic" piedāvās izdevīgas viesnīcu paketes Baltijas valstu lielpilsētās
2008-12-01 Ziemas pasākums vecākiem ar bērniem līdz 11 gadu vecumam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski