Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Rīgā notiks Baltijā vienīgais džeza pianista Daniila Krāmera jubilejas koncerts     

Ziņas

Rīga Ziemassvētkus sagaidīs svētku rotā un gaismas festivāla atskaņās

2008-12-05

Rīga, 5. decembris.Šogad pilsētas Ziemassvētku noformējumu veidos rotājumi Vecrīgā, 11. novembra krastmalā, Brīvības bulvāra alejā, Vērmanes dārzā, Bastejkalnā, uz Akmens tilta, pie Dailes teātra, tāpat arī Ziemassvētku egles, radot Ziemassvētku noskaņu rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Noformējums tiek izvietots pakāpeniski, un visi svētku noformējuma elementi galvaspilsētā tiks izvietoti līdz 15. decembrim, Rīgu rotājot līdz nākamā gada janvarā vidum.

„Bez jau tradicionālā noformējuma veida un izvietojuma turpinam veidot pilsētā ainavisku noformējumu, piemēram, Bastejkalnā un Vērmanes dārzā, ‘’
par noformējuma principu stāsta Rīgas domes Kultūras departamenta (RDKD) Pilsētas svētku noformējuma projektu nodaļas vadītājs Guntars Kambars, piebilzdams, ka Vērmanes dārzu rotās noformējuma objekti „Lāstekas” un parkā atgriezīsies trīs lielie sniegavīri, kas parka apmeklētājus priecēja pagājušā gada Ziemassvētkos. „Rīgai vienmēr esam meklējuši īpašu noformējuma dizainu. Meklējam jaunus radošus risinājumus un mainam noformējumu, taču taupīgi izmantojot jau esošos elementus, lai tos tālāk izmantotu pilsētvides noformējumā.”

Ziemassvētku noformējumā tiks saglabāti Gaismas festivāla „Staro Rīga” objekti Balstejkalnā un Brīvības bulvāra alejā pie Ministru kabineta. Kultūras departaments ir aicinājis māksliniekus tos pilnveidot un pārveidot par Ziemassvētku noformējumu. Savukārt „Staro Rīga” noformējums „Salūtpuķes”, kas rotā Akmens tiltu, tiks pārvietots uz Kalnciema ielas pārvadu, lai vienotā stilā veidotu 11.novembra krastmalas un Akmens tilta dizainu, kurš jau trešo gadu tiek noformēts ar SIA „Maxima Latvija” finansiālu atbalstu.

Pilsētas noformējuma veidošanā iesaistās arī citi Rīgas uzņēmēji - SIA „Goleks”, kas Ziemassvētkos dāvinās jauna veida noformējumu pie Latvijas Nacionālās operas tiltiņa. Savukārt būvuzņēmums "Skonto būve" pilsētai dāvinājis egli, kas Pirmās Adventes rītā jau tika iedegta Elizabetes ielas un Brīvības bulvāra stūrī.

Vecrīgas ielās un 11.novembra krastmalā abpus Akmens tiltam izvietos noformējumu objektus „Ziemassvētku pasaka Rīgā”, kuru veidos elektriskie dekori ar nosaukumu „Spārni”. Savukārt Dailes teātri Brīvības ielas un Bruņinieku ielas stūrī rotās noformējuma elementi ar teātrim atbilstošu tematiku.

Tāpat pilsētas ielu un skvēru kokos izvietos elektriskos gaismas aizkarus un spuldžu virtenes. Pilsētas centrālajā daļā šos dekorus izvietos pie Brīvības pieminekļa, Latvijas Nacionālās operas skvērā, Merķeļa ielā gar Vērmanes dārzu, Tērbatas ielā gar Ministru kabinetu un Baumaņa skvērā, Esplanādē un gar Esplanādi Kalpaka bulvārī.

Gaismas aizkari un spuldžu virtenes tiks izvietotas arī pilsētas rajonos un priekšpilsētās - Ropažu ielas un Brīvības ielas stūrī, Zemitāna laukumā gar Brīvības ielu, Mūrnieku ielas un Matīsa ielas skvērā, tāpat Ziedoņdārzā gar Čaka ielu, F.Sadovņikova ielas un Lāčplēša ielas skvērā, kā arī Dzirciema ielas un Jūrmalas gatves krustojumā. Savukārt Kurzemes prospekta sadalošās joslas, Buļļu ielas, Jurmales gatves un Mūkusalas ielas atsevišķos posmos gaismas dekori tiks izvietoti apgaismes stabos. 

Egles vienmēr bijis nozīmīgs Rīgas noformējuma elements. Turklāt egļu rotāšanas tradīcijas aizsākumi meklējami tagadējo Baltijas valstu un Ziemeļvācijas teritorijā XVI gs. Nav zināms, kas un kur uzstādīja pirmo svētku egli, bet pirmā, kas pieminēta rakstos, ir svētku egle Rīgas Rātslaukumā, 1510. gada Ziemassvētkos.

Šogad Pirmajā Adventē tradicionāli tika iedegta galvenā egle Doma laukumā un egle Rātslaukumā. Lielās egles pilsētas vidi rotās pie Rīgas Kongresu nama, koncertzāles „Ave Sol”, Rīgas kultūras un atpūtas centra "Imanta", Augusta Dombrovska mūzikas skolas, VEF Kultūras pils, Rīgas kultūras centra "Iļģuciems", Pārdaugavas mūzikas skolas, pie Ludzas, Katoļu un Sadovņikova ielu krustojuma, kā arī pie Mazā Kalna ielas un Maskavas ielas krustojuma.

Ziemassvētku noskaņu egles radīs arī Rīgas kultūras iestāžu iekštelpās, kur pirmsvētku periodā notiks plaša Ziemassvētku pasākumu programma. Egles izvietos 12 Rīgas kultūras iestādēs - Kultūras namā „Draudzība”, Mākslas darbinieku namā, Rīgas Kongresu namā, koncertzālē „Ave Sol”, RKAC "Imanta", VEF Kultūras pilī un citur.

Kopumā RDKD izvietos 56 Ziemassvētku egles, no kurām 11 rotās Rīgas pilsētvidi, bet 45 egles svētku noskaņu radīs Rīgas kultūras iestādēs.

Rīgas Ziemassvētku noformējumam RDKD šogad plāno izlietot apmēram 90 000 latu. RDKD ar pilsētas svētku noformējuma funkciju nodarbojas kopš 2005. gada. „Svētku noformējuma koncepcija Rīgas pilsētā” nosaka, ka svētku noformējums Rīgā ir veidojams Ziemassvētku un gadu mijas periodā, 11.novembrī - Lāčplēša dienā, kā arī Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā 18. novembrī un Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā 4. maijā. Tāpat noformējums tiek veidots arī šādu svētku pasākumu norises vietās atbilstoši pasākumu koncepcijai: Jāņu ielīgošanā, tai skaitā Zāļu tirgū, kā arī Miķeļdienas gadatirgū un tradicionālajos Rīgas svētkos. Šogad RDKD pirmo reizi novembrī rīkoja arī Gaismas festivālu „Staro Rīga”, rotājot un izgaismojot pilsētvidi ar dažādiem gaismas objektiem.
 

Pēdējās ziņas

2008-12-05 Svētku rotā iedegs Alūksnes galveno egli
2008-12-05 Starptautiskā lidosta "Rīga" novembrī ir apkalpojusi vairāk pasažieru nekā Viļņas un Tallinas lidostas kopā
2008-12-05 Tallink un STX Europe radījis Baltijas jūras Karalieni
2008-12-05 Novembrī Tallink apkalpoto pasažieru skaits palielinājies par 20%
2008-12-05 Ziemassvētku koncerti Ķīpsalas hallē
2008-12-01 Noskaidroti tūrisma gada balvas "Lielais Jēkabs 2008" ieguvēji
2008-12-01 Akcija "Dāvināt ir māksla"
2008-12-01 "Eurolines Baltic" piedāvās izdevīgas viesnīcu paketes Baltijas valstu lielpilsētās
2008-12-01 Ziemas pasākums vecākiem ar bērniem līdz 11 gadu vecumam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski