Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Rīgā notiks Baltijā vienīgais džeza pianista Daniila Krāmera jubilejas koncerts     

Ziņas

Svētku rotā iedegs Alūksnes galveno egli

2008-12-05

Alūksne, 5. decembris. Nākamajā piektdienā, 12. decembrī Alūksnē svētku ugunīs iemirdzēsies pilsētas galvenā egle laukumā pie administratīvās ēkas, bet dienu iepriekš – 11. decembrī bērni aicināti piedalīties radošā laboratorijā „Mana dāvana svētku eglei”.

Ceturtdien, 11. decembrī lielāki un mazāki bērni kopā ar vecākiem, vecvecākiem, grupas biedriem no pirmsskolas izglītības iestādēm vai klasesbiedriem mīļi aicināti piedalīties Alūksnes tautas nama organizētajā radošajā laboratorijā „Mana dāvana svētku eglei”, kurā ikviens mazais alūksnietis varēs izgatavot savu rotājumu lielajai pilsētas eglei, vai apgūt kartīšu gatavošanas mākslu.
   
Radošā laboratorija strādās Alūksnes tautas nama foajē telpā no pulksten 14 līdz 18. Laboratorijas organizatori parūpēsies, lai katrs, kurš vēlēsies piedalīties šajā pasākumā, par pamatu izmantojot rotājumu bumbas, varētu izveidot īpašu rotājumu, ko dāvināt lielajai eglei. Bērnu izgatavotie rotājumi svētku eglē tiks iekārti nākamajā dienā – 12. decembrī pirms egles iedegšanas pasākuma.
   
Otrā laboratorijā bērni varēs mācīties gatavot īpašas Ziemassvētku apsveikuma kartītes, ar ko svētkos iepriecināt draugus. Kopā ar bērniem abās laboratorijās darbosies rūķi.
   
12. decembrī pulksten 17 laukumā pie administratīvās ēkas notiks pilsētas galvenās egles iedegšanas pasākums „Kā rūķi Riķis un Niķis Ziemassvētkus atrada”. Šajā pasākumā ikviens varēs sekot līdzi abu draisko rūķu – Riķa un Niķa piedzīvojumiem pirms Ziemassvētkiem.
   
Abu norišu – radošās darbnīcas un egles iedegšanas - režisore Elga Leis stāsta, ka pasākumā muzikālos priekšnesumus būs sarūpējuši Alūksnes bērnu un jauniešu centra vokālā grupa „Puķuzirņi” (vadītāja Vita Vērdiņa), Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jauniešu kora puišu grupa (diriģente Ina Perevertailo) un arī Kristīna Zaharova. Protams, ar kamanām vai ratiem ciemos solījies ierasties pats Ziemassvētku vecītis. Darbosies piparkūku tirdziņš, būs rotaļāšanās. Katrs, kurš vēlēsies, varēs kopā ar Ziemassvētku vecīti nofotografēties pie svētku egles.
   
Pēc egles iedegšanas pasākuma Ziemassvētku vecītis dosies nelielā izbraukumā pa pilsētu, lai aplūkotu, kā alūksnieši izrotājuši savus namus, gaidot Ziemassvētkus. Vietās, kas būs īpaši rotājušās, Ziemassvētku vecītis solījis atstāt arī kādu sveicienu.
   
Pulksten 18.30 Alūksnes tautas namā visi varēsim kļūt par lieciniekiem uzvedumam „Teiksmains stāsts par burvjiem, sapņiem un cerībām”. To veidojuši Alūksnes bērnu un jauniešu centra jaunieši – deju kolektīvs „Enku – drenku” (vadītāja Daiga Ozoliņa) un bērnu teātris (vadītāja Daiga Bētere).
   
- Gaidot Ziemassvētku vecīti ierodamies Alūksnē, jau tagad aicinu alūksniešus rotāt savas mājas, namu pagalmus, logus, varbūt pat izdomāt vienotu svētku rotu visai ielai, lai Ziemassvētku vecītis redz, ka esam gaidījuši viņu un Ziemassvētkus, - sacīja E. Leis.
 

Pēdējās ziņas

2008-12-05 Starptautiskā lidosta "Rīga" novembrī ir apkalpojusi vairāk pasažieru nekā Viļņas un Tallinas lidostas kopā
2008-12-05 Rīga Ziemassvētkus sagaidīs svētku rotā un gaismas festivāla atskaņās
2008-12-05 Tallink un STX Europe radījis Baltijas jūras Karalieni
2008-12-05 Novembrī Tallink apkalpoto pasažieru skaits palielinājies par 20%
2008-12-05 Ziemassvētku koncerti Ķīpsalas hallē
2008-12-01 Noskaidroti tūrisma gada balvas "Lielais Jēkabs 2008" ieguvēji
2008-12-01 Akcija "Dāvināt ir māksla"
2008-12-01 "Eurolines Baltic" piedāvās izdevīgas viesnīcu paketes Baltijas valstu lielpilsētās
2008-12-01 Ziemas pasākums vecākiem ar bērniem līdz 11 gadu vecumam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski