Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Noskaidroti tūrisma gada balvas "Lielais Jēkabs 2008" ieguvēji

2008-12-01

Ventspils, 1. decembris. Piektdien, 28.novembrī, Ventspilī, Livonijas ordeņa pilī, tika paziņoti Kurzemes tūrisma asociācijas gada balvas „Lielais Jēkabs 2008” saņēmēji.

Balvas „Lielais Jēkabs 2008” saņēma:
1.    Labākā naktsmītne Kurzemē 2008 - atpūtas bāze „Kaplūži”.
Brīvdienu māja Saldus rajonā, meža ielokā, kas gada laikā uzplaukusi un izaugusi par skaistu atpūtas bāzi ar vairākām pirtīm, svinību zāli un plašu atpūtas piedāvājumu.
2.    Labākais ēdināšanas uzņēmums Kurzemē 2008 – restorāns „Dzintarkrasts”.
Jaukajā restorānā «Dzintarkrasts» piedāvā maltītes jebkurai gaumei, bet uz restorāna terases ir iespēja baudīt karstvīnu un vērot saullēktu vai saulrietu. Restorānā ir iespējams baudīt brokastis, pusdienas un vakariņas.

3.    Labākais atpūtas piedāvājums ģimenei Kurzemē 2008 – „Saldumu tūre Saldū - bišu dravā „Kāres”.
Saldumu tūre piedāvā ne tikai iespēju vērot saldējuma tapšanas procesu, izsekot piena konfekšu „Gotiņa” un citu saldumu ražošanas procesam, bet arī nogaršot dažādu ziedu medu, bišu maizi un dažādu veidu ziedputekšņus, ciemojoties dravā „Kāres” pie bitenieka Jāņa Vainovska. Tur katram iespējams piedalīties vaska sveču liešanas procesā, uzzināt daudz interesanta par bišu dzīvi un vasarā visiem drosmīgajiem dota iespēja izmēģināt ekstrēmu dienu bišu dravā.
4.    Labākā tūrisma mājas lapa Kurzemē 2008 – www.dzintarkrasts.lv .
Atpūtas un sporta kompleka „Dzintarkrasts”interneta mājas lapa.

5.    2008.gada tūrisma debija Kurzemē – Latvijas Piensaimniecības muzejs.
Muzejs oficiāli atklāts š.g. 24.oktobrī. Muzeja divās ēkās apskatāma Mārtiņa Seska privātkolekcija un piensaimniecības parks, kuru 1985.gada 25. maijā iestādīja, kad pirmo reizi šai vietā tika atklāts muzejs.

6.    Labākais muzejs Kurzemē 2008 – Ventspils muzeja filiāle „Amatu māja”.
Muzejs, kas aicina apmeklētājus uz atraktīvām nodarbībām un pasākumiem iepazīt seno amatu prasmes un godāt amatu meistarus.  Tas ir muzejs, kur senais ventiņu dialekts ir īpaša vērtība.

7.    Labākais pasākums Kurzemē 2008 – pludmales festivāls „Tele2 Baltich Beach party”.
Viens no lielākajiem izklaides pasākumiem Latvijā. Kopš 2001.gada tas reizi gadā norisinās Baltijas jūras krastā. 2008. gadā festivāls norisinājās 25. un 26. jūlijā, ar pašā jūras krastā uzstādītām divām estrādēm, atrakciju karuseļiem, daudzām āra kafejnīcām un citu dažādu izklaides pasākumu teltīm.

8.    Par nozīmīgu ieguldījumu tūrisma attīstībā Kurzemē – Aiga Petkēvica
Aiga Petkēvica tūrismā strādā kopš 1994.gada. Pirmais nozīmīgākais darbs – Tukuma rajona Tūrisma informācijas centra izveidošana 1994.gada vasaras nobeigumā (2.TIC Latvijā) un pirmā kopīgā Kurzemes tūrisma piedāvājuma veidošana – Ceļojums pa 570 paralēli.

Aiga arī piedalījusies pie Kurzemes Tūrisma asociācijas dibināšanas un tās kopīgo projektu ideju iniciēšanas un realizācijas. Tagad strādā SIA „NK Konsultāciju birojs” pie tūrisma projektu idejām, dažādu tūrisma teritoriju izpētes un plānošanas, konsultāciju un apmācību organizēšanas tūrisma uzņēmējiem visā Latvijā. Joprojām uzticīga Kurzemes tūrismam un tūrismā strādājošajiem, neliedz padomus un dalās ar idejām.

Dalībniekus nominācijām varēja izvirzīt, aizpildot anketu mājas lapā www.kurzeme.lv, kā arī pilsētu mājas lapās. Balsošana ilga no 1. līdz 24. novembrim, un tā notika pēc Eirovīzijas konkursa principa – nedrīkst izvirzīt sava rajona tūrisma uzņēmēju, citādi anketa tika uzskatīta par nederīgu. Kopā KTA saņēma un uzskatīja par derīgām 157 anketas. Rezultātus apkopoja KTA veidota komisija, piedaloties brīvprātīgiem novērotājiem.

Kuzemes tūrisma asociācija balvas labākajiem Kurzemes tūrisma objektiem un uzņēmumiem pasniedz jau 6 sesto reizi. Pasākuma laikā notika arī akcijas “Apceļo Kurzemi” dalībnieku apbalvošana un projekta sponsoru piešķirto balvu izloze, bet vēlāk lielā gada balle.

 

Pēdējās ziņas

2008-12-01 Ziemas pasākums vecākiem ar bērniem līdz 11 gadu vecumam
2008-12-01 "Eurolines Baltic" piedāvās izdevīgas viesnīcu paketes Baltijas valstu lielpilsētās
2008-12-01 Akcija "Dāvināt ir māksla"
2008-11-28 Ziemassvētku laiks un gadumija Dailes teātrī
2008-11-28 Latvijas jubilejas izskaņā iedegs pirmo Adventes svecīti
2008-11-28 Koncerti Ziemassvētku laikā
2008-11-26 "Maskačka" bērnu acīm
2008-11-26 Lemberga hūte gatava ziemai
2008-11-26 Jaunā Relaks Tūres jautrā celojumu grāmata

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski