Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

"Maskačka" bērnu acīm

2008-11-26

Rīga, 26. novembris. Rīgas 75. vsk. telpās 27. novembrī, plkst. 12.00 projekta „Mana mīļā Maskačka” kulminācija – ceļojošās foto izstādes atklāšana.  Tā ir iespēja novērtēt skolnieku un profesionālu sadarbību - bildes tapušas viņu rajonā foto plenēra laikā, proti, kolorītās „Maskačkas” ielās.

Biznesa augstskolas Turība Sabiedrisko Attiecību fakultātes maģistrantu organizētajā projektā Mana Mīļā Maskačka satikās latviešu A.Pumpura 11. pamatskolas un krievu 75. vsk. skolu skolnieki (pavisam 30), lai vienotos kopīgā projektā, kura mērķis bija uzzināt: kas bērniem šķiet īpaši dārgs un interesants rajonā, kurā rit viņu ik diena.

Projektā piedalījās profesionāli fotogrāfi, kā arī fotogrāfijas mākslas entuziasti, kurus bērni iepazīstināja ar savu rajonu.  „Mēs fotogrāfiem parādījām savu pasauli, bet viņi, savukārt, dalījās ar mums savā pieredzē – kā izvēlēties objektus filmēšanai un veidot izcilus kadrus”, par projektu atsaucās Rīgas 75. vsk. skolnieki.

Par spīti tam, ka tautā par „Maskačku” dēvētais rajons vairākumam saistās ar negatīvām asociācijām, skolēni, izstādē apskatāmajās bildēs, spēja iemūžināt raksturīgo rajona seju - unikālās koka ēkas ar blakus esošajām modernām celtnēm, bruģētās ielas, leģendāro 15 trolejbusu, neatkārtojamās baznīcas. „Šī ir lieliska iespēja parādīt citiem cik patiesībā Maskavas ielā ir daudz skaistu lietu un objektu” atzina Agnese Gržibovska, A.Pumpura 11. pamatskolas 9. a klases skolniece.

Foto plenēru atzinīgi vērtē piedalījušos skolu skolotāji un direktori. Savukārt, Rīgas 75.vsk. direktore Ludmila kašina, projekta iespaidā, vēlas sarīkot apjomīgu fotogrāfiju izstādi, ar visu Rīgas pašvaldības skolu dalību – tā būtu iespēja bildēs iemūžinātu savdabīgo un raksturīgo katram savā rajonā. Šādu ideju arī atbalsta projektā piedalījušies fotogrāfi.

Netrūka arī jauku nejaušību - A.Pumpura 11. pamatskolas 9. a klases skolnieki foto plenēra laikā pavisam brīnumainā kārtā sastapa Maskavas forštates iedzīvotāju - grupas „Astro’n’out” solisti Māru Upmani, kura ar lielāko prieku piekrita kopīgai bildei, atzinīgi novērtēja projekta ideju un vēlējās  redzēt rezultātu.

Fotogrāfs Ainars Meiers, kurš ar Māru Upmani piedalījies kopīgos projektos, piebilda, ka Maskavas forštate tiešām ir tā iedvesmojošā vide, kas spēj radīt radošas personības.

Lai sekmētu bērnu un profesionālu fotogrāfu sadarbības attīstību, ir radīts blogs rigamaskachka@blogspot.com .  Būs iespējams ievietot bildes, komentēt draugu paveikto, uzklausīt pamācošu kritiku.

Izstādes bildes divas nedēļas pēc atklāšanas arī eksponēs Rīgas A.Pumpura 11. pamatskolas telpās un pēc tam Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijā.

Laipni aicinām piedalīties skolnieku un fotogrāfu kopīgā projekta izstādes atklāšanā  27. novembrī, plkst. 12.00 , Rīgas 75. vsk. aktu zālē, kuru atklās Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas kultūras projektu vadītāja Aija Briede.


Projektu atbalstīja: Latgales priekšpilsētas izpilddirekcija, Rīgas 75. vidusskolas direkcija, Rīgas 11. pamatskolas direkcija, fotogrāfi un fotoentuziasti - Ainārs Meiers, Jūris Zaleskis, Sergejs Novikovs, Normunds Laizans, Andrejs Kollamets, Vadims Kovaļevskis, Arturs Jesinkevičs, Silvija Danelsone, Irēna d’ Fernandez Torres, Silvija Danelsone,  Ināra Gīriča-Dreģe un tipogrāfija BonMark.

Projekta autores,
Biznesa augstskolas Turība
sabiedrisko attiecību fakultātes maģistrantes:
Mārīte Baranovska
Alda Brante
Eva Ratfeldere


 

Pēdējās ziņas

2008-11-26 Lemberga hūte gatava ziemai
2008-11-26 Jaunā Relaks Tūres jautrā celojumu grāmata
2008-11-26 Seminārs "Seno parku un dārzu izpēte un kopšana"
2008-11-26 Adventes laikā talsinieki tiksies pie trīs bērziem
2008-11-25 Ziemassvētku vecīša birojs 2008.gadā uzsāk savu darbu!
2008-11-25 Sinfonietta Rīga un deju grupas Dzirnas koncertuzvedums Valmierā, Liepājā un Cēsīs
2008-11-25 Koncerts 40 pirksti uz taustiņiem
2008-11-25 Eiropas Saksofonu ansambļa koncerts
2008-11-25 Dziedātāja Dido atgriežas ar jaunu albumu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski